Duyuru

Collapse

Devamını görüntüle
See less

Alerjik Hastalıkların Çoğalmasının Nedeni

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

  • Alerjik Hastalıkların Çoğalmasının Nedeni    insan hayatı için yaşamsal önem taşıyan mikroorganizmaların normal doğum sırasında bebek doğum kanalından geçerken anneden çocuğa aktarılır, bu nedenle normal doğum sayısındaki azalmayla birlikte alerjik rahatsızlıklar artar.Mikroorganizmaların, dünya için olmazsa olmazlarından biri olduğunu, böylesi bir ortamda, insanın yaşamını sürüdürebilmesi için bu mikroorganizmalarla tanışıklığın yaşamsal önem taşır.insanın yaşamda sağlıklı bir birey olarak tutunabilmesi için bu mikroorganizmaları bünyesinde çok sayıda barındırır.Bunu da doğum sırasında anneden alır.

    İnsan için yaşamsal önem taşıyan mikroorganizmalar, normal doğum sırasında bebek doğum kanalından geçerken anneden çocuğa aktarılıyor. Daha sonra da anne sütüyle bunları güçlendiren birtakım faktörler yine anne tarafından veriliyor. Ne ek mama, ne süt, ne de başka bir besin bunun yerini tutuyor. Bu mikroorganizmalar, normal doğumda, annenin doğum kanalından geçerken bebeğe ağız yoluyla bulaşıyor ve sindirim sistemine yerleşiyor ve burada tıpkı annedeki gibi aynı görevi yapmak için uyumlu bir çevre yaratıyorlar. Bu mikroorganizmalar, sadece bulunduğu sindirim bölgesi için değil, insan için önemli olan tüm yaşamsal bağışıklık sistemleri veya aldığımız gıdaların kullanımı açısından çok önemlidir.

    Bu mikroorganizmaların, kanser oluşumu, astım, alerji veya deri hastalıklarını engellemede önemli rol üstlenir.annenin hamilelik döneminde sindirim sistemindeki mikroorganizmaların dengede tutulmasının, birçok hastalık açısından çok önemlidir.Bu nedenle hamilelik döneminde antibiyotik kullanımına da çok dikkat edilmesi gerekir.Bu dönemde gereksizce ve hoyratça antibiyotik kullanılması bu dengeyi bozacağı için bebeğin bağışıklık sisteminin gelişmesini olumsuz etkileyebilir.
Hazırlanıyor...
X