Duyuru

Collapse

Devamını görüntüle
See less

Lityum Orotat Beyni Ne Yapar?,

Collapse
X
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
new posts

 • Lityum Orotat Beyni Ne Yapar?,  Lityum Orotat Beyni Ne Yapar?


  Alternatif ve bütünleştirici tıp toplumunda, çeşitli zihinsel sağlık durumlarının önlenmesi ve tedavisi için lityum orotat kullanılmıştır. Bir asırdan fazla bir süredir, doktorlar zihinsel durumlar için lityum (lityum orotat değil) kullanmanın yararını gördüler. Ancak, FDA'yı ilgilendiren yan etkiler nedeniyle kullanımı azaldı. Son kırk yılda, bütünleştirici tıp daha fazla önem kazanmıştır ve minerallerin, amino asitlerin ve vitaminlerin kullanımı batı tıbbı dünyasının bir parçası olmuştur. Mineral kullanımı ruh sağlığının ötesine geçmiştir. Gut hastalarında ürik asit düzeylerinin düşürülmesine, cilt döküntüleri ve diğer biyolojik bozukluklara yardımcı olabilir. Düşük bir dozda, bipolar bozukluk tedavisi olan hastaları destekleyebilir. Alzheimer, demans, ALS, klinik depresyon, TSSB, OKB ve genel anksiyete, tıp doktorunuz tarafından uygun görülen mineral ve diğer koşullar ile de desteklenebilir. Sağlık hizmetlerinde değerini daha iyi anlamak için, onun ne olduğunu ve yardımcı olabileceği çamaşırhane listesini okuyun. Lityum Orotat Nedir?
  Lityum orotat bir ilaçtır, bir mineraldir. Farmasötik versiyonundan farklı olarak, doktorun lityum karbonat denilen bir reçete yazması farklıdır. Orotat versiyonu, OTC'yi kapsül şeklinde satılan mineral ve beyaz bir tozdur. Beyin hücrelerini, kan-beyin bariyerini koruyan ve beyin hücrelerini büyütebilen lityum içerir. Beyinde ve vücudunda başka birçok kullanım alanı vardır. Bir alkali metal ve orotik asittir. Vücudumuzun bağırsaklarda doğal olarak ürettiği orotik asit ve bazen B vitamini 13 olarak adlandırılır. B 13, gerçek bir B vitamini değildir; sadece bir olarak adlandırılır. Psikiyatri uzmanları bunu reçeteli lityum yerine kullanılan alternatif bir ilaç tedavisi olarak kullanırlar. Bipolar bozukluğu olan kişilerde mani ataklarını önlemek için kullandılar. Lityum orotatın duygudurum dengeleyici etkileri öfke, depresyon, TSSB ve benzer semptomları olan diğer hastalıklarda yardımcı olabilir. Çeşitli diğer tıbbi koşullar, lityum orotattan yararlanabilir. Dozaj, hastanın maruz kalabileceği tıbbi koşullara göre değişir. Yüksek seviyelerde, mineral toksik olabilir ve kalp ve böbrek hastalarını etkiler.


  Ekten Yararlanan Tıbbi Koşullar:

  Çeşitli Koşulların Faydaları
  Lityum orotatın sizin için yararlı olup olmadığını ve almanız gereken dozu görmek için bütünleyici bir tıp doktoruna danışmak en iyisidir. Herhangi bir takviyede olduğu gibi, mevcut ilaçlar ve aldığınız OTD takviyeleri ile hiçbir etkileşim olmadığından emin olun. 1970'lerde ve 80'lerde yapılan çalışmalar lityum almanın çeşitli yararlarını ortaya koydu. Ancak bugün, kullanımın yararı için daha fazla araştırma yapamıyoruz. Lityum orotat hafızayı iyileştirebilir, stresi azaltabilir ve ağrıyı hafifletebilir.


  Bipolar Bozukluk, TSSB'den Anksiyete
  Bipolar bozukluğu olan hastalar semptomları iyileştirmek için lityum reçeteyle birlikte lityum orotat kullanabilirler. Lityum orotat içindeki asit, reçeteli lityum karbonatın emiliminin arttırılmasına yardımcı olabilir. Ayrıca reçeteli sürümün azaltılmasına da yardımcı olabilir. Sadece bipolar için kullanılan orotatın normal lityumun yerine kullanıldığını gösteren çok fazla bilimsel materyal yoktur. Ayrıca TSSB'den ciddi endişe duyanlara yarar sağlayabilir ve panik ataklar için ruh hali dengeleyici olarak yardımcı olabilir.


  Alkolizm, Bağımlılık Bozuklukları, OKB, Obsesif Bozukluklar
  80'li yılların ortalarında bir alkol çalışması yapıldı ve günlük tedavinin alkoliklere içkiyi bırakma yolunda yardımcı olduğu bulundu. Diğer bağımlılık davranışsal koşullarına yardımcı olmanın yararı var. OKB ve obsesif rahatsızlıklarından muzdarip olanlar bundan yararlanabilir. Mineral, rehabilitasyon sürecinde danışmanlık terapisi kullanmanın yanı sıra başa çıkmada yardımcı olabilir.


  İntihar Önleme, Ruh Hal Stabilizasyonu
  Mineral depresyon ve klinik depresyondan muzdarip insanlara yardımcı olabilir. İntiharın önlenmesindeki etkililik de acı çekenler için bir faydadır. Birçok kişiyi antidepresanlar üzerine yerleştiriyorlar, ancak reçetelerin ciddi yan etkileri var. Bir kişinin daha huzursuz, huzursuz, şiddetli, kızgın ve itici olmasına neden olabilirler. Burası lityum orotatın girdiği yerdir. Bilinen lityum orotatın ciddi bir yan etkisi yoktur. Bu sadece toksik seviyelerde. Bu, duygudurum dengeleme ve intihar riski taşıyan hastalar için daha iyi bir alternatif olabilir. Bu tür bir endişe için değerli bir ruh hali dengeleyicidir.


  Nörolojik koşullar, DEHB, DEHB

  Çeşitli nörolojik durumlarda lityum orotat kullanımını destekleyen literatür vardır. Bu koşullar Alzheimer ve demans hastaları, DEHB ve DEHB ve şiddet içeren ve saldırgan davranışlar içerir.
  Çalışmalar demans hastalarına lityum vermenin belirleyici olduğunu belirledi. Davranışsal ve biyolojik konularda yardımcı olabilir. Alzheimer-demans hastaları için de olumlu bir etki olabilir. Nöronları hayvanlarda ve insanlarda canlı tuttuğu kanıtlandı. Bunu çeşitli çalışmalarda göstermiştir. Geliştirilmiş odaklanma, ADD hastalarına yardımcı olabilir. DEHB olan kişiler de stabilize edilebilir. Yan Etkiler ve İlaç Etkileşimleri

  Yüksek seviyelerde, takviye toksik olabilir. Tamamlayıcı olarak kullanmadan önce seçenekleri daima doktorunuzla birlikte risklere karşı faydalarını tartışınız. Lityum orotatın uzun vadeli yan etkileri bilinmemektedir, ancak kısa vadede bir faydası vardır. Emziriyorsanız veya ciddi bir kardiyovasküler hastalığınız varsa mineral kullanılmamalıdır.

  Diüretik veya ACE inhibitörleri kullanıyorsanız almamalısınız; Sodyum tükenme sorunları veya böbrek yetmezliği var. Zaten bir depresan hastasıysanız, doktorunuzla konuşun. Bazı kombinasyonlar tehlikeli olabilir. Bazen doktorlar orotat türünü diğer ilaçlarla birlikte kullanıyorlar. Bu tamamen zihinsel koşullarınıza ve tanı konmanıza bağlıdır. Bu ana riskler aşağıdadır. Toksisite ile Bildirilen Yan Etkiler:

  İlaç etkileşimleri:

  Koşullar İçin Dozaj


  Düşük dozlarda lityum orotat almanın sayısız yararı vardır. İşte diğer bazı avantajlar. Tipik doz beş ila 20 mg arasındadır. Ayrıca sıvı formda, tipik olarak 250 mg civarında da verebilirler. Bu dozda, toksik değildir.

  Yan etkilerin çoğu reçeteli sürüm olan lityum karbonattır. Sizi izleyebilmeleri için lityum orotat kullanımı hakkında her zaman sağlık uzmanınızla konuşmalısınız. Asla herhangi bir kronik hastalık için sokak ilaçları satın almamalısınız; ciddi sonuçları olabilir.
  Beyine Ne Yapar?
  Lityum orotat, beyin hücrelerinin kaybını önleyerek beyni korur ve yeni beyin hücreleri üretir. Parkinson, Alzheimer hastalığı ve demansın tersine döndüğünü göstermiştir. Hayvan çalışmaları lityum orotat travmatik beyin yaralanmaları ve felçlerinde düzelme gösterdi. Ayrıca Lyme hastalığına bağlı merkezi sinir sistemi hasarında koruyucu olarak da faydalı olabilir ve beyin büzülmesinden de koruyabilir.


  • Diğer Avantajlar:
  • Beyin Hücrelerini Enfeksiyonlardan Ve Toksinlerden Korur
  • Bağışıklık Sistemini Artırabilir
  • Uzun Ömür Artırmaya Yardımcı Olabilir
  • Yeni Beyin Hücreleri Büyüyor
  • Mitokondriyal Fonksiyonu Iyileştirir
  • Kemik Sağlığına Yardımcı Olur
  • Insülin Direncini Azaltabilir
  Lityumun Tarihi
  1850-1890 yılları arasında doktorlar gut tedavisi için lityum kullanmayı denediler. Ürik asitin önemli bir sorun olduğunu ve birkaç hastalık olduğunu buldular. Lityum, yüksek ürik asit seviyeleri olan romatizmal ve düzenli bir gal için doğal bir tedavi olmuştur. 1908 yılında, Sears, Roebuck & Company, ürik asit sorunları olan insanlar için lityum tabletleri ilan etti.


  1929'da bugün 7-Up olarak bildiğimiz, limon-kireç aromalı soda, ruh halinin dengelenmesine yardımcı olan eser miktarda lityum içeriyordu ve ayrıca kalıntıları azaltıyordu. Bugün içinde lityum yok; 1950'den sonra bunu durdurdular. Yedi elementin lityum elementinin atom ağırlığı içindi.

  1949'da Dr. John Cade yüksek dozlarda lityum sitrat ve karbonatla çalıştı. Manik-depresif hastalıklarda tedavi için kullandı ve sonra insan denemelerinde hayvanları gözlemledi. Lityum geri yüklenen hafıza, geliştirilmiş ruh hali ve bilişsel işlev. Hipertansiyonu olan ve kalp hastalığı olan kişilerde ciddi yan etkiler yaşandıktan kısa bir süre sonra keşfedildi.

  FDA devreye girdiğinde ve artık lityum kullanımını desteklemek istemedi. 1970'lere kadar lityum orotat daha az risk ile faydalı olabilecek bir ek olarak ortaya çıkmıştır. Günümüzde alternatif tıpta kullanılmaktadır ve bazen düzenli batı tıbbı psikiyatrik tedavilerine destek olmaktadır. Sonuç
  Mineral, çeşitli tıbbi ve zihinsel koşullar için kullanılabilir. Birisi, bipolar bozukluk gibi zihinsel bir hastalık için diğer tedavilere ek olarak onu kullanabilir. Düşük dozlarda güvenli ve etkili olabilir ve düzenli olarak alındığında beyin hücrelerini yeniden büyütebilir ve beyin hücrelerinin zarar görmesini önleyebilir. Bir tezgah üstü ek olarak ucuz, güvenilir, güçlü ve güvenli.


  Toksik seviyeler, kapsül formundaki düşük reçetesiz dozajda aşırı bir endişe değildir. Bu besin takviyesi, akıl hastalığının birçok belirtisini hafifletebilir. Akıl hastalığınız varsa, bu minerali almadan önce bir psikiyatri sağlık kuruluşu tarafından değerlendirilmelidir.
Hazırlanıyor...
X