Duyuru

Collapse

Devamını görüntüle
See less

Kolloidal Gümüş Kremi

Collapse
X
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
new posts

 • Kolloidal Gümüş Kremi

  Giriş

  Kolloidal gümüş hakkında bir şeyler duymadıysanız, sinüs enfeksiyonu veya soğuk algınlığı gibi ortak sağlık sorunlarına alternatif terapiler arıyorsanız. Bu yazı sizi de ilgilendiriyor.

  Çoğu sağlıklı ürünleri ve gıda takviyesi mağazası ve internet siteleri koloidal gümüşün çeşitli markalarını stoklamaktadır ve tabii ki, internette kolloidal gümüş faydaları hakkında geniş bir bilgi birikimi bulabilirsiniz. Ne yazık ki, birçok kaynak çelişkili görüşlere sahip olduğundan, orada bulunan bilgiler kafa karıştırıcıdır.

  Bir yandan, duyduğunuz neredeyse ve her hastalığa sahip insanlara yardımcı kolloidal gümüş hakkında binlerce kişiye ait referansları göreceksiniz. Ayrıca tüketicileri güvenlik endişeleri konusunda uyaran(!) tanınmış bazı sağlık merkezlerini de göreceksiniz. Genellikle, bu kaynaklar 1999'da FDA tarafından yapılan ve kolloidal gümüşün kullanımını destekleyecek hiçbir bilimsel kanıt bulunmadığını iddia eden bir bildirimde bulunur(!)

  Bu tür bilgiler, en meraklısı olan doğal sağlık meraklılarını bile şaşırtabilir; bu yüzden bir yardım eli uzatmak ve bilinçli bir seçim yapmanıza yardımcı olmak için kanıta dayalı bazı bilgiler sunmak istiyorum.

  1996'da The Silver Institute'dan Richard Davies ve Samuel Etris tarafından yazılan bir rapora göre, kolloidal gümüşün vücudun iyileşmesine yardımcı olabileceği üç temel yol vardır.
  1. Katalitik Oksidasyon: Gümüş doğal olarak bakteri ve virüsleri çevreleyen sülfhidral (H) gruplarla kolayca reaksiyona girer ve oksijen moleküllerine tutunur. Buna göre, hücresel solunum olarak bilinen, hayat kurtaran hücresel süreci bloke etmeye yardımcı oluyor ve biyokimyasal enerjiyi besleyicilerden adenosin trifosfata (ATP) dönüştürmek için organizmaların hücrelerinde yer alan metabolik reaksiyonlar ve süreçler dizisi oluşturur.
  1. Bakteriyel Hücre Membranları İle Reaksiyon: Gümüş iyonları bakteri hücre zarlarına direkt olarak bağlanabilir ve aynı solunum engelleyici etkiyi üretebilir.
  1. DNA ile bağlanma: Pseudomonas aeruginosa'da tam anlamıyla bakteri DNA'sına girmek için gösterilen, %12'ye kadar gümüş tespit edilmiştir. Bir kaynakğa göre, Örtüyü tutan hidrojen bağlarını yok etmeden gümüşün DNA'ya nasıl bağlandığı tam olarak belli olmamasına rağmen yine de DNA'nın gevşemesini engeller, bu da hücresel replikasyonun gerçekleşmesi için önemli bir adımdır.

  1. Antibakteriyel

  İlk olarak, kolloidal gümüşün antibiyotik dirençli süper böcekleri kontrol etme becerisi şaşırtıcıdır. 1980'lerde UCLA Tıp Fakültesi'nde çalışırken, Larry C. Ford, MD, az miktarda gümüşe maruz kaldığında birkaç dakika içinde tahrip olan 650'den fazla farklı hastalık yaratan patojeni belgeledi.

  Kolloidal gümüş, modern reçeteli antibiyotiklerin tersine, kendisi tarafından öldürülen organizmalarda direnç veya bağışıklık yaratmaz. Bu nokta, özellikle ABD'de 2 milyondan fazla kişinin antibiyotik dirençli enfeksiyonların bir sonucu olarak her yıl hastalık geçirdiğini ve bu enfeksiyonlardan 23.000 kişinin öldüğünü bildiren Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri (CDC) ışığında açıklanmıştır.  2. Yara Bakımı / Cilt Sağlığı

  MD, Robert O. Becker, kolloidal gümüşün cildi ve diğer yumuşak dokuların iyileşmesini hızlandırdığını söylüyor. 2012 yılında Pharmacognosy Communications tarafından üretilen bir araştırma makalesinde, bazı kolloidal gümüş preparatlarının, yanık, periodontit ve diğer koşulları tedavi etmek için topikal kullanım için düşünülmesi önerildi.

  Örneğin, güçlü bir anti-fungal olduğu için evdeki saçak solucanını (Tinea capitis) kolloidal gümüşle tedavi edebilirsiniz . Cildin en üst katmanında yaşayan bir mantarın sebep olduğu böcekler yuvarlak, pul pul gibi görünürler. Bulaşıcıdır ve cilt temasıyla ve giysiler gibi bulaşmış maddelerle yayılır.

  Kolloidal gümüş, sedef hastalığı ve egzama gibi birçok deri koşullarına da fayda sağlar. Yıpranmalarda yatıştırıcıdır ve hatta yanıklardan doku hasarını onarır.  3. Pembe Göz / Kulak Enfeksiyonları

  Pembe göz, göz bezi ve göz kapağı astarını kaplayan iltihaplı bir mukoza zarfıdır. Ve esas olarak bir bakteriyel veya viral enfeksiyon neden olur. Koloidal gümüş bu tahriş edici ve aşırı bulaşıcı virüs ve bakterilere karşı hızlı hareket için kullanılabilir.

  Enfekte olmuş göze uygulandığında, minik gümüş kolloidler, enfekte olmuş hücreleri elektromanyetik olarak çekerek ve elimine edilmesi için onları kan dolaşımına göndererek toplarlar.

  Modern reçeteli antibiyotik ilaçlarımız belirli bakteri sınıflarına karşı tasarlanmış ancak kulak enfeksiyonlarına birden çok bakteri sınıfı neden olabilir veya hatta mantar olabilir.

  Bu durumda, reçeteli antibiyotik kullanışsız olurken kolloidal gümüş, enfeksiyonunuza neden olabilecek ne olursa olsun etkili olur.  4. Antiviral

  Kolloidal gümüşün faydaları, HIV / AIDS, pnömoni, herpes, zona ve siğiller için bir anti-viral olarak deneyimlenebilir. Optimum Beslenme Enstitüsü'nden Dr. Martin Hum, virüsleri hızlı bir şekilde durdurmanın doğal yollarından biri olarak kolloidal gümüşü gösteriyor.

  Koloidal gümüş, virüsü bozar ve AIDS hastalarında HIV virüsünün aktivitesini bile azaltabilir. Kolloidal gümüşün hepatit C virüsüne karşı etkinliği hakkında çok sayıda anekdot hesabı vardır.  5. Anti-inflamatuar

  Kolloidal gümüş de harika bir anti-inflamatuar ilaçtır.
  Örnek olay: Ulusal Sağlık Enstitüsünde (NIH) araştırmacılar, kolloidal gümüş ile tedavi edildikten sonra iltihaplanmanın etkilerini inceledi; Gümüş ile muamele edilen domuzların iltihaplı cildinin 72 saat sonra normal deriye dönüştüklerini, gümüş ile tedavi edilmeyen diğer tedavi gruplarının ise iltihaplı kaldıklarını bulmuşlardır.

  Araştırmalar birçok insanın yıllardır anekdotlarla anladığı şeyleri yansıtmaya başlamıştır. Kolloidal gümüş şişmeyi azaltabilir, iyileşmeyi hızlandırabilir ve hücre iyileşmesini hızlandırabilir!  6. Sinüzit

  Geçen yıl Uluslararası Allerji ve Rinoloji Forumu'nda yayınlanan bir araştırmaya göre, sinüs enfeksiyonlarını kontrol etmek için yaygın olarak kullanılan kolloidal gümüş burun spreyi olarak insana faydalı olabilir.

  Staph aureus'u öldürmek için özel olarak gösterilen "neti potasında" bir kaç damla gümüş ekleyebilir veya doğrudan burun boşluğunuza uygulayarak başınızı arkaya eğdirerek boğazınıza boşaltabilirsiniz.

  Ayrıca, son araştırmaların, patojenlerin oluşturduğu gizli enfeksiyonların, yaygın alerjiler ve astım ile ilişkili solunum yolu inflamasyonuna neden olabileceğini gösterdiğini belirtmek önemlidir. Koloidal gümüş Pseudomonas aeruginosa infeksiyonlarını yok eder, bu da havadaki alerjilere sıklıkla kolloidal gümüş gibi dramatik bir rahatlama sağlayabilir.

  gümüş suyu sinüzit tedavi

  7. Soğuk algınlığı / Grip

  Bazıları, kolloidal gümüşün , domuz gribi gibi soğuk algınlığının yanı sıra her türlü gribi önlemesine yardımcı olduğunu iddia ediyor.

  Bunu klinik olarak test etmek için çok az çalışma yapıldı ancak 2011'de NIH, 12 yaşın altındaki 100 çocuğu soğuk ve burun tıkanıklığı çekti ve onları iki gruba ayırdı; Birinci gruba kolloidal gümüş ve beta glukan çözeltisi, ikinci grup tuz çözeltisi ile tedavi edildi. İki grubun da tedaviden faydalanmasına rağmen, kolloidal gümüş grubundaki insanların% 90'ı tamamen iyileşmiş!

  gümüş suyu grip tedavisi

  8. Pnömoni: Zatürre

  Bronşit veya pnömoni ile mücadelede modern ilaçlarımızın etkinlikleri sınırlı kalıyor. Tipik olarak, antibiyotikler ilk savunma hattı olarak uygulanır. Ancak pnömoni viral olduğunda, antibiyotikler en azından yardımcı olmaz. Kolloidal gümüşün güzel yanı, patojen olsa da yardımcı olabileceğidir.

  Koloidal gümüş dahili olarak alındığında bronşit ve pnömoni ile mücadeleye yardımcı olmak için dikkat çekici bir üründür, ancak onun dahili kullanımı daha etkili bir yol mudur? Tabi ki hayır, onu ciğerlerinize teneffüs edebilirsiniz.
  Bu şekilde, Gümüş Suyu direkt bronşlara, bronşit veya zatürreye neden olan akciğerlerde ikamet eden mikropları, solunum desteğini kullandıkça birkaç gün içinde temizler, çabucak yok eder.

  Şimdi, kolloidal gümüşü akciğerlere almak için en etkili yöntem bir nebülizör kullanmaktır. Genellikle, günde yaklaşık bir çay kaşığı üç kez 10 ila 15 dakika boyunca kullanılır.

  Nebülizatör: Ses dalgalarıyla veya basınçlı hava ile sıvı haldeki ilaçları buhar haline getirip solunum yoluyla alınmasını sağlayan cihazdır.  Koloidal Gümüş Nedir?

  Buzdolabının icadından önce, gümüşün alg, bakteri ve diğer istenmeyen organizmaların büyümesini engellediği bilindiği için koruyucu bir madde olarak bir kutuya gümüş para koymak yaygın bir uygulamaydı.

  Eski zamanlara dayanan gümüş, hastalıkların yayılmasını durdurmak için kullanılan popüler bir çare olmuştur. Doğal bir antibiyotik olarak kullanımı, modern antibiyotiklerin geldiği 1940'lara kadar devam etti.

  Bugün, insanlar kolloidal gümüşü yararları temizlemek için suya gümüş sikke koymak zorunda değildir! Yapmanız gereken tek şey yakında blog sitemize koyacağımız Gümüş suyu şişelerinden satın alıp birkaç damla damlatmaktır.

  "Çözünmüş gümüş nanometre boyutlu parçacıkları içeren bir su çözeltisi. Toplam gümüş içeriği, litre başına miligram gümüş (mg / L) olarak ifade edilir ve bu rakam, milyonda bir parça (ppm) ile sayısal olarak aynıdır. Toplam gümüş içeriği iki gümüş formuna ayrılır: iyonik gümüş ve gümüş parçacıkları.
  Temelde "kolloidal gümüş" olarak pazarlanan üç çeşit ürün var ve bunlar şu şekilde kategorize edilebilir:
  • İyonik gümüş çözeltileri
  • Gümüş protein
  • Gerçek kolloidal gümüş


  İyonik gümüş

  İyonik gümüş çözeltileri, gümüş içeriği ağırlıklı olarak gümüş iyonlarından oluşan ürünlerdir. Her ne kadar iyonik gümüş kolloidal gümüş olarak pazarlansada, bu doğru kolloidal gümüş değildir. Üretmek için en ucuz olanı bu kategorideki en popüler ürün iyonik gümüştür. Sorun? Gerçek kolloidal gümüşün sağlayabileceği faydayı sağlamaz.

  Gümüş Protein

  Büyük gümüş parçacıklarını asılı tutmak için gümüş protein bazlı ürünler; jelatin eklenmesiyle oluşturulur. Gümüş proteini, piyasadaki kolloidal gümüş ürününün ikinci en popüler türüdür ve gümüş protein tozuna su ilavesiyle kolayca yapılabilir. Yine sıklıkla pazarlanır ve kolloidal gümüş olarak etiketlenir, ancak gerçek gümüş suyu ile karıştırılmamalıdır. Gümüş protein, insan kullanımı için daha az etkili ve gerçek kolloidal gümüşün faydalarını vermez.

  Gerçek Kolloidal Gümüş

  Son olarak, gerçek gümüş kolloidler herhangi bir protein veya başka katkı maddeleri içermezler, zira gümüş içeriğinin büyük çoğunluğu nanometre boyutunda gümüş parçacıklardan oluşur.
  Konu mert tarafından (https://bitkiseltedavi.net/vb5/member/685-mert Saat 21 Aralık 2021, 11:54 ) değiştirilmiştir.
Hazırlanıyor...
X