Duyuru

Collapse

Devamını görüntüle
See less

Çoban Çantası Mix Extract

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Çoban Çantası Mix Extract

ÇOBAN ÇANTASI

1-2 Yıllık | 0,2-0,5m | Ca,Ho,Na | Otu

Çoban çantası otu, Hirtentâschel, Capsella bursa-pasturis
    Çoban kesesi
    Çoban torbası
    Çıngıldak otu
    Basur otu
    Kan otu
    Rahim otu

Familyası: Turpgillerden, Kreuzblütler, Brassicaceae (Cuciferae)

Drugları: Çobançantası otu; Bursae pastoris herba
    Çobançantası otunun kökleri hariç tamamı çay, tentür ve natürel ilaç yapımında kullanılır.

Giriş: Çobançantası otu Turpgillerin alt grubu olan Capsellingillerden olup bu gruba 6 adet bitki dahildir. Fakat şifa maksadı ile sadece Çobançantası otu kullanılır. Latince Capsella<>, Bursa <<Çanta>> ve Pastor<<Çoban>> anlamına gelir. Türkçede Çobançantası otu diye anılır çünkü çobanların yanlarında taşıdıkları çantaya Çobançantası otunun meyve kesecikleri çok benzer. Tarihte ilk defa Hippokrates (460-377) Rahim rahatsızlıklarına karşı kullanmıştır. Hienonymus Bock (1498-1554) kanamaları durdurduğunu beyan etmiştir ve günümüzde bu yönde araştırmalar yapılmıştır. Vatanının Akdeniz ülkeleri olduğu tahmin edilen bitki günümüzde dünyanın birçok ülkesinde yabani olarak yetişmektedir.

Botanik: Çobançantası otu yetiştiği toprağa ve iklime göre farklılık gösterir ve boyu 50 cm’i bulabilir ve verimsiz topraklarda ise 20 cm’e kadar ancak ulaşır. Çobançantası otu dikine yükselir, az çatallaşır ve ince bir gövdeye sahiptir. Yaprakları iki türlü olup alt yaprakları Rozet şeklinde yere yatık veya kalkık, kenarları loplu veya iri dişli ve yeşil renklidir. Üst yaprakları ise mızrak şeklinde olup gövdeye oturmuştur ve alttan yukarı doğru yükseldikçe küçülür ve yeşil renklidir. Çiçekleri oldukça küçük ve her biri kremsi beyaz renkte 4 adet kalp şeklinde 2-3 mm büyüklüğündeki taç yapraklardan meydana gelir. Taç yaprakları tutan kupa yaprakları 1-2 mm büyüklüğündedir. Olgunlaşan çiçekleri üçgen şeklindeki içi tohum dolu Çobançantasına (kapsüle) dönüşür. Çobançantası otunun tepesinde yeni tomurcuklar oluşurken, onun altında çiçekler ve çiçeklerin altında ise üçgen şeklindeki kapsülleri yer alır. Bu çiçek açma ve kapsüle dönüşme Mart’tan Kasım’a kadar devam eder.

Yetiştirilmesi: Tohumlarından birkaç tanesini bahçe veya tarlanın güneşli bir yerine ekilmesi halinde kendiliğinden yetişir ve herhangi bir bakıma ihtiyaç duyulmaz ve bir bitki bir yılda 30-40 bine varan tohum yapabilir.

Hasat zamanı: Çobançantası otu (yaprak, çiçek tohumları ve sürgünleri) birlikte toplanarak kurutulur. Çobançantası otu gölgede, güneşli ve havalı bir yerde kurutulmalı ve ısının 40˚’yi geçmemesine dikkat edilmelidir. Şayet Çobançantası otunun üzerinde beyaz bir pas gibi leke olursa toplanmamalıdır.
    Malesef şifalı bitkiler toplama, kurutma, paketleme ve depolama işlemleri sırasında çok yanlışlar yapılmaktadır. Bitkinin şifalı kısmı yaprak veya çiçekleri ise asla Güneş altında kurutulmaz ve mutlaka gölgede kurutul-malıdır. Ayrıca örneğin bitki 5 günde kurudu ise, 2 gün daha kurumada bırakmak mahzurludur, çünkü birleşimindeki eterik yağları kaybettiğinden kalitesi düşer. Sadece bitki kökleri Güneş’te kurutulur ve kurur kurumaz hemen paketlenip depolanması gerekir. Şifalı bitkilerin Aktarlar’da açıkta satılması kalitesini kısa sürede düşürür ve etkisini oldukca azaltır.

Birleşimi: Çobançantası otunun birleşimindeki maddeleri önemine göre şöyle sıralayabiliriz;
    a) N’li bileşikler (azot içeren) bunlar Proteinler ve Aminoasitler olup takriben %25-35 arasındadır.
    1) Aminoasitlere; Prolin, Valin, Ornithin α ve 8-Aminobutrikasit
    2) Kolinler; Cholin %1, Asetilkolin (Acetilcholin), Tyramin ve Histamin
    3) Henüz açık formülü keşfedilmemiş bir Polipeptit içerdiği de bilinmektedir.
    b) Organik asit türevleri; Chlorogenasit, Vanilinasit, Syringaasit ve Fumorasit içerir.
    c) Flavonitler; Rutin ve Diosmin
    d) Minerallerden; Potasyum, Sodyum ve Kalsiyum
    e) Ayrıca Tanin, Reçine, C-vitamini ve az miktarda Eterik yağ içerir.

Araştırmalar:
    1) K.Kuroda ve K.Takagi 1968 ve 1969’da yaptıkları bir düzine araştırma sonucunda Çobançantası otu ekstresinin kan basıncını düşürdüğünü tespit etmişlerdir. (H.H.B.IV.657)
    2) Wagner ve Wiesenauer 1995’te Çobançantası otu ekstresi ile yaptıkları araştırmalarda Çobançantası otunun birleşiminde bir Pektin içerdiği ve bu Polipeptidin her türlü kanamayı önlediğini tespit etmişlerdir fakat bu Polipeptidin açık formülü henüz açıklanamamıştır. (TP:32)
    3) Ben şahsen basurdan 1980 yılında ameliyat oldum fakat her yıl Nisan ve Mayıs aylarında tekrar rahatsız oluyordum. Mayıs 1985’te Çobançantası otunun Basuru iyileştirdiğini okudum ve hem Çobançantası otunun çayını içtim, hem de taharetlenerek bu rahatsızlıktan kur-tuldum.

Tesir şekli: Kanamaları önleyici, damarları büzücü ve kuvvetlendirici, tansiyon ayarlayıcı (yüksek tansiyonu düşürücü, alçak tansiyonu yük-seltici), bağırsakları harekete geçirici (peristaltik), hafif müshil yapıcı, hafif idrar söktürücü, antiseptik (mikropları öldürücü) ve rahim kaslarını harekete geçiricidir.

Kullanılması:
    a) Araştırmalara göre Çobançantası otu veya ekstresi, tentürü veya natürel ilacı her türlü kanamaya; burun kanaması, kan tükürme, bağırsak kanaması, basur kanaması (Metorraji), uzun ve çok adet görme (Menorraji) ve mesane kanamasına karşı kullanılır.
    b) Komisyon E’nin 18/09/1986 tarih ve 173 nolu ve de 13/03/1990 tarih ve 50 nolu Monografi bildirisine göre Çobançantası otu veya drogları hafif rahim kanaması (Metorraji), uzun ve çok adet görme (Menorraji) ve burun kanamasına karşı kullanılır. Haricen ise derideki yaralanma sonucu oluşan kanamaya karşı kullanılır.
    c) Homeopati’ye göre Çobançantası otu tentürü başta; doğum sonrası veya düşük sonrası kanamalar, rahim kanaması (Metorraji), adetin uzun sürmesi veya çok olması (Menorraji), burun kanaması, basur kanaması, myom ve idrar yolları rahatsızlıklarına karşı kullanılır.
    d) Halk arasında başta; her türlü kanama; burun kanaması, basur kanaması, mesane kanaması, rahim kanaması, alçak tansiyon ve yüksek tansiyona karşı kullanılır. Dr. Jürgen’s kas eriesini önlediğini beyan etmiştir fakat bununla ilgili klinik araştırmalar yapılmamıştır.

Çayı: İki kahve kaşığı kurutulmuş Çobançantası otu veya 4 kahve kaşığı taze Çobançantası otu demliğe konur ve üzerine 250-350 ml kaynar su ilave edilerek 5-10 dakika demlenmeye bırakıldıktan sonra süzülerek içilir.

Çay Harmanları;

Gökçek Kalp ve kan dolaşımı çayı;
    >30 gr Alıç yaprağı ve çiçeği
    >20 gr Oğul otu
    >10 gr Çobançantası otu
    >10 gr Çarkıfelek otu
    >10 gr Aslankuyruğu otu
    >10 gr Kılıç otu

Gökçek Basura çayI;
    >30 gr Çobançantası otu
    >25 gr K.yonca otu
    >20 gr Hamamelis yaprağı
    >10 gr Civanperçemi otu
    >50 gr Arnika çiçeği
    >5 gr Atkestanesi meyvesi

Gökçek yüksek tansiyon ve damar sertlikleri çayı;
    >25 gr Ökse otu
    >25 gr Sedef yaprağı
    >20 gr Alıç çiçeği
    >20 gr Atkuyruğu otu
    >10 gr Çobançantası otu

Homeopati’de: Çobançantası otu toplanır, yıkanır, ince kıyılır bir şişeye 20 gr doldurulur ve üzerine 80 ml %70’lik alkol doldurulur ve iki günde bir çalkalanır. Güneş ışınlarından uzakta 4-6 hafta muhafaza edildikten sonra süzülerek Homeopati’de<> ismi ile anılan tentür elde edilir. Bu tentürden günde 3-5 defa 10-15 damla 4-6 hafta süre ile alınır.

Hastalığın belirtisi (semptom):
    1) Aşırı kanama, koyu renkli ve pıhtılıysa
    2) Regl (adet hali)’in ikinci devresi, özellikle çoksa
    3) Hasta süt ayran gibi içecekler istiyorsa
    4) Damar sertliği varsa

Yan tesirleri: Bilinen bir yan tesiri yoktur.

B) Tarla Çobançantası otu, Acker Hellerkraut, Thlaspi arvense
    Bu bitkinin meyve kapsülleri önce yukarıdan açık sonra yuvarlak daire şeklinde, gövde köşeli, tüysüz ve bu bitki şifalı bitki olarak kullanılmaz.

Unutkanlığa Ne İyi Gelir Diz Ağrıları Nasıl Geçer Yorgunluktan Nasıl Kurtulunur.

Ülseratif Kolit Nasıl Tedavi Edilir Bağırsaklara Ne İyi Gelir Mide Hastalıklarına Ne İyi Gelir.

Bitkisel Tedavi - İbrahim Gökçek Ürünleri Resmi Satış Sitesidir.

Ahmet Özsoy
    Oğluma ÇOBAN ÇANTASI SETİ aldım ve hala kullanıyorum faydasını çok gördüm. Çevreme Arkadaşlara tavsiye ediyorum. Oğlum iyileşti ve işede girdi. Tavsiye ederim.
    KAYNAK

Mehmet Arslan
    ÇOBAN ÇANTASI SETİ aldım memnunum
    KAYNAK

Veli Bozkurt
    Hocam Allah sizden razı olsun babam için ZERDEÇAL SETİ KULLANDIK ŞİFA BULDUK. kendim için ÇOBAN ÇANTASI SETİ ailem için GÜMÜŞ SUYU ve SÖĞÜT SETİ kullanıyoruz.saygılar hocam
    KAYNAK

‎Mahmut Bolkar Öztekin
    ÇOBAN ÇANTASI SETİ bağırsaklarımızda oluşan yara,fistül,iltihab,kanama vs gibi deformasyon ve iyileşmez sıkıntıları söküp atıyor maşallah. Sadece Çoban Çantası değil içersinde değişik bitkilerin eksreleri de var. Teşekkürler.
    KAYNAK

‎Ömer Çok
    ibrahim hocam: şifası Allahtan.. ÇOBAN ÇANTASI SETİ ÜRÜNÜNÜZÜN ÇOK FAYDASINI GÖRDÜM çok etkili ikinci günü gibi kısa sürede etkisini gösterdi. teşekkürederim.
    KAYNAK

Hakan Aksu
    ÇOBAN ÇANTASI SETİ kullanmaya başladım 2 GÜN OLUYOR ETKİSİNİ GÖSTERMEYE BAŞLADI bile tamamen kullandiktan sonra mesaj atarım
    KAYNAK

Fatih Çoban
    Hocam benim HEMOROİD RAHATSIZLIĞIM VARDI ÇOBAN ÇANTASI SETİ kullanıyorum 2 AYDIR KANAMA VE HEMOROİDİMDEN ESER KALMADI iyiki varsınız hocam herkese sizi tavsiye ediyorum
    KAYNAK

Ömer Çok
    öncelike Şifası Allah diyorum ÇOBAN ÇANTASI SETİ İLE BASUR 20 GÜNDE %90A YAKIN KÜÇÜLDÜ AĞRI SIZI HİÇ YOK. BACAKLARDA KAŞINTI VARDI ODA ORTADAN KALKTI teşekkürederim.... Bacaklarda kaşıntı vardı oda ikinci yok oldu.
    KAYNAK

Kübra Cetiner Öztürk
    Selamunaleyküm hocam Size cok tesekkür ediyorum Allah sizden razı olsun yar ve yardımcınız olsun inşAllah Uzun süredik cok rahatsızdım bugün 6.GÜN ve SONUÇ SÜPER HİÇ OLMADIĞIM KADAR İYİ OLDU DURUMUM RAHATSIZLIKLARIM AZALDI ÇOBAN ÇANTASI SETİ KULLANIYORUM kullanacak olacak kisilere kesinlikle Tavsiye ediyorum
    KAYNAK

Mehmet Arslan
    Gökçek Gıdadan ÇOBAN ÇANTASI SETİ aldım ÜLSERAKTİF KOLİT HASTALIĞIM İÇİN KULLANIYORUM MEMNUNUM
    KAYNAK

Melis Köse
    Hocam Allah senden razı olsun, eşim bir ay ÇOBAN ÇANTASI SETİ kullandı. İDRAR YOLU İÇİ KANAMASI HEMEN KESİLDİ. Bu ay bir daha alacağız yarası kapansın diye. Çok teşekkür ederiz, ben de KİLO için FORSKOLİN SEİT kullandım devamını yine alacağım inşallah. Allah sağlıklı uzun huzurlu ömürler versin.
    KAYNAK

Mahmut Bolkar Öztekin
    ÇOBAN ÇANTASI SETİ kullandım HEMOROİDİM bitti.
    KAYNAK

Ayşe Uzan
    Bizim oğlanda da ŞİDDETLİ BAĞIRSAK KANAMALARI ve MİDE KANAMASI vardı. Hiçbir şey fayda vermiyordu. Doktor da sadece anlık çözüm üretiyordu. Her seferinde sürekli doktora gitmek zorunda kalıyorduk. Ameliyat oldu fakat daha da kötü oldu. Rahatsızlığı günden güne şiddetleniyordu. Sanki BIÇAK SAPLANMIŞ GİBİ BİR YARA VARDI BAĞIRSAĞINDA. Lavaboya gittiğinde lavabo adeta kan gölüne dönüşüyordu. O derce fazla kanaması vardı. Gökçek Şifadan ÇOBAN ÇANTASI SETİ kullanmaya başladı. Şiddetli bağırsak kanaması olan oğlumun 2-3 GÜNDE BÜTÜN KANAMALARI ANİDEN KESİLİVERDİ. Biz de şaşırıverdik. Nasıl bir mucizedir bu ÇOBAN ÇANTASI SETİ. Her hastalığın çözümü doğada saklı. Biz sadece araştıralım, okuyalım, yazalım çizelim. Allah yardım eder bize. Gökçek Şifanın başarılarını Allah artırsın.
    KAYNAK

Ayşe Uzan
    Oğlumun BAĞIRSAKLARINDA CİDDİ KANAMA VARDI. Sürekli İSHAL OLUYORDU, SANCIDAN DURAMIYORDU. İbrahim hocanın ürünlerinden ÇOBAN ÇANTASI SETİ kullanmaya başladı. 3-4 günlük kısa bir sürede SİNDİRİM SİSTEMİNDE olan BÜTÜN KANAMALARDAN ESER KALMADI mucizevi bir bitki.
    KAYNAK

Selman Sezen
    Ürünlerini ben ve eşim beğenerek, kalitesine güvenerek kullanıyoruz. İbrahim beyden Allah razı olsun ÇOBAN ÇANTASI SETİ ile kısa zamanda gayet rahatladım. HEMOROİDİM DÜZELTTİ, BAĞIRSAK SORUNLARIM AZALDI.
    KAYNAK

Özmen Erkan
    CROHN HASTASIYIM dr ömür boyu ilaç kullanacaksın yüzde 50 rapor verdi ve İBRAHİM HOCAYA gittim bana bir ÇOBAN ÇANTASI SETİ verdi normalde 3 ile 6 ay kullanmam gerekiyordu ancak sadece 2 ay kullandım. ALLAH NAZARDAN SAKLASIN DAHA FAZLA DİNLENDİRMEK İSTEMEM HİÇ İLAÇ KULLANMIYORUM yine de tam olarak İbrahim hocanın 6 ay demişti ben 2 ay kullandım geri kalan 4. ayında inşallah tamamlacağım da yanlızca hocanın diyeti biraz zor saygılarımla
    KAYNAK

Çetin Çelik
    Gerçekten ÇOBAN ÇANTASI güzel bir set KULLANALI BİR HAFTA OLDU FAYDASINI GÖRMEYE BAŞLADIM özellikle de ZENCE MAY. İbrahim Gökçek beye ve çalışanlarına teşekkür iyi ki varsınız.
    KAYNAK

Müge Öztürk Klavun
    Hocam İBS ŞİKAYETİM vardı. KARIN AĞRISI, ANİ DIŞKILAMA gibi sorunlarım vardı. ÇOBAN ÇANTASI SETİ kullandım diyetle beraber. ÇOK GÜZEL GELİŞMELER VAR, devam ediyorum. Allah sizden razı olsun.
    KAYNAK

Ayşe Özen
    İbrahim Bey çok teşekkürler. HEMOROİD hastalığım vardı. Sizin sayfanızda öneriniz üzere ÇOBAN ÇANTASI SETİ aldım ve kullandım KANAMAYI KESTİ. Bir aydır kullanıyorum ÇOK RAHATLADIM.
    KAYNAK

Asli Bu
    Hocam ben de ÇOBANÇANTASI SETİ kullanmıştım İBS rahatsızlığım vardı ve bir ay içinde çok çok rahatladım
    KAYNAK

asi____esmer
    Ben CRHON hastasıyım ÇOBAN ÇANTASI SETİ kullandım çok rahatladım KANAMAYI HEMEN KESTİ şimdi ikinci seti kullanıyorum çok memnunum.
    KAYNAK

Ramazan Koç
    Ben CRHON hastasıyım ÇOBAN ÇANTASI SETİ kullandım ve muhteşem rahatlama sağladı.
    KAYNAK

Mustafa Emine Celep
    ÜLSERATİF KOLİT hastasıyım ÇOBAN ÇANTASI SETİ kullanıyorum 3. seti kullanıyorum çok rahatladım.
    KAYNAK

Kenan Ersoy
    Bende KASIK FITIĞI vardı. ÇOBAN ÇANTASI SETİ kullandım KASIK FITIĞI GEÇTİ Doktora gittim ameliyatsız iyileşmenin imkanı olmadığını ama kasık fıtığı sorunum bulunmadığını belirtti gerçekten çok şaşırdım.
    KAYNAK

mustfa.karli
    HEMOROİD problemim yaklaşık 15 yıldır vardı. ÇOBAN ÇANTASI SETİNİ düzenli olarak 5 ay kullandım ve 1 yıl oldu neredeyse hiçbir sorun yaşamıyorum.
    KAYNAK

corumsedirbuharlikoltukyikama
    HEMOROİD için ÇOBAN ÇANTASI SETİ kullandım KANAMA ve AĞRI VARDI bir set tükettikten sonra ne KANAMA KALDI nede AĞRI KALDI. Hemoroidin verdiği acıyı ağrıyı bilen bilir ürünler resmen mucize gibi gelmişti kesinlikle tavsiye ediyorum.
    KAYNAK

cagdassanli
    4 yılı aşkın süredir İBS rahatsızlığım var. Bir kaç aydır düzenli bir şekilde ÇOBAN ÇANTASI SETİ kullanıyorum şikayetlerim azaldı çok teşekkür ederim sağolun.
    KAYNAK

serinkayanuran
    Bağırsak, pankreas ağrılarım vardı. BAĞIRSAK İLTİHAPLANMASI VARDI. ÇOBAN ÇANTASI SETİ kullandım bağırsaklar için en iyi çaredir. Ağrılarımı düzeltti çok güzel sonuçlar elde ettim.
    KAYNAK

Yorum yap

İshal Çayı

Yorum yap

ÇOBAN ÇANTASI İle Hemoroid

ÇOBAN ÇANTASI İle İlgili Klinik Araştırmalar Ve Hemoroid Çayı

Yorum yap

ÇOBAN ÇANTASI İle Basur Ve İç Kanama

Yorum yap

ÇOBAN ÇANTASI İle Kanamalı Hemoroid

Yorum yap

ÇOBAN ÇANTASI İle Bağırsak İltihabı

Yorum yap

ÇOBAN ÇANTASI İle Hemoroid Ve Basur

Yorum yap

Yorum yap

ÇOBAN ÇANTASI İle Basur Ve Hemoroid

Yorum yap

Yorum yap

ÇOBAN ÇANTASI İle Hemoroid Ve Basur

ÇOBAN ÇANTASI İle İç Kanama

Yorum yap

ÇOBAN ÇANTASI İle Hemoroid Ve İç Kanama

Yorum yap

ÇOBAN ÇANTASI İle İç Kanama Ve Basur

ÇOBAN ÇANTASI İle Ülseratif Kolit

Yorum yap

ÇOBAN ÇANTASI

ÇOBAN ÇANTASI İle Hemoroid Ve Def-İ Hacet

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X