Duyuru

Collapse

Devamını görüntüle
See less

Ekinezya Mix Extract

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Ekinezya Mix Extract

Ekinezya, KİPRİ OTU, ekinezya

Çok Yıllık | 0,5-1,3m | 6-9 Aylar | Ça,Ho,Na | Otu,Kökü

Ekinezya, Kipriotu, Purpuroter Sonnenhut, Echinacea purpurea MÖNCH.
    Al Kirpi çiçeği
    Kipri kafası
    Immün otu
    Güneşlik çiçeği
    Bakır çiçeği
    Güneş çiçeği
    Gökçek çiçeği
    Kırmızı Kipriotu

Familyası: Bileşikgillerden, Klorbblütler, Asteraceae

Drugları: Al Ekinezya otu: Echinaceae purpureae herba
    Al Ekinezya kökü: Echinaceae purpureae radix
    Al Kipri otu kökü ayrı ayrı veya birlikte çay, tentür, ekstre, şurup ve natürel ilaç yapımında kullanılır.

Giriş: Ekinezyagillerin takriben 15 alt türü mevcuttur ve bunlardan sadece üç türü tıbbi maksatla kullanılır. Son yapılan araştırmalarda Al Ekinezya çiçeğinin daha etkili olduğu anlaşılmıştır. Bu nedenle bu bitkiyi öncelikle inceliyoruz, diğerlerine de kısaca metin sonunda değineceğiz.Bunlar;
    1) Dar yapraklı (pembe, narin) Ekinezya; Echinacea angustifolia DE CAN DOLLE ve
    2) Soluk Ekinezya; Echinacea pallida Nutt bizi ilgilendiren türlerdir.
    Amerika'da Kızılderili bir kadının Al Ekinezyanu ezerek bir hastanın yarasına sarar. Bunu gören Dr. Meyer durumun ne olduğunu sorar ve araştırma yaparak kendisi de ilk defa Kipriotunun tıbbi olarak kullanımına başlar. ABD'nin Güney Eyaletlerinden Ohlahoma Missari, Texas gibi eyaletlerde yabani olarak yetişen Kipriotu değerinin anlaşılması ile birlikte Amerika ve Avrupa'da 20. yy.'ın başında kültür bitkisi olarak yetiştirilmeye başlanmıştır. 1935'de antibiotiklerden sulfanomidin keşfi ile birlikte bir süre unutulmuş ve 1960'larda tekrar incelenmeye ve kullanılmaya başlanmıştır. Bilhassa kimyasal ilaçların yan tesirinin anlaşılması ile birlikte Kipriotu yeniden büyük bir önem kazanmıştır. Bitkinin Ekinezya diye anılması görünümünün tehlike karşısında kafasını içe çekerek büzülen Kirpiye benzemesindendir, ayrıca küre şeklinde olması nedeniyle Küre çiçeği, bakır renginde olmasından dolayı Bakır çiçeği ve çok güzel olması nedeniyle Gökçek çiçek (Gökçek eskiden güzel anlamına gelirdi) diye anılır. Kipriotu ve kökünden günümüzde sadece Avrupa'da 172 ilaç firması 850 çeşit sade veya kompleks ilaç üretmektedir.

Botanik: Ekinezya 50-130 cm boyunda çok yıllık dikine uzanan az çatallaşan tüylü bir bitkidir. Alt yaprakları oval veya yumurta şeklinde kenarları bütün, 10-20 cm uzunluğunda 7-15 cm genişliğinde ve 15-25 cm uzunluğunda bir sapı vardır. Gövde yaprakları yukarıya doğru küçülür, kalp veya mızrak şeklini alır ve sapı da kısalır.
    Çiçekleri küre veya büzülmüş Kirpi şeklinde olup 2-4 cm uzunluğunda, 1,5-3,5 cm eninde, bakır renginde ve üzeri uzun diken şeklinde dizilmiş olan 3-6 mm uzunluğundaki borucuklardan oluşur. Çiçeğin etrafına 13-20 adet dil veya şerit şeklinde uçları sivri, kenarları bütün, açık pembe, pembe veya kan kırmızısı renkte olabilir ve bu yapraklar örtü yaprağı veya dil yaprağı diye anılır. Bu bitkiyi örtü yapraklarının renginden dolayı Al Ekinezya diye anmayı uygun bulduk. Kökleri 10-15 cm uzunluğundaki bir kazık kök ve ondan çevresine uzanan saçak köklerden oluşur. Dışı açık veya koyu kahverengindedir.

Yetiştirilmesi: Başta ABD, Almanya, Fransa, İngiltere, Japonya gibi ülkelerde kültür bitkisi olarak yetiştirilmektedir. Türkiye iklim bakımından Ekinezya için en ideal ülkedir ve hemen her yöresinde yetiştirilebilir.

Hasat zamanı: çiçek açmaya başladığı andan itibaren çiçek, yaprak, ve sürgünleri toplanarak bitki özü baskı ile çıkarılarak özel bir takım işlemlerden sonra şurubu veya damlası elde edilir. Kiprikökü taze olarak tentür veya natürel ilaç yapımında kullanılır veya kurutulur.

Birleşimi: Kipriotunun birleşimindeki maddeleri önemine göre şöyle sıralayabiliriz;
    1) Fenolkarbonikasitester türevleri; %1-3 arasında olup en önemlileri; 2,3-O-Dicaffeoyltartarikasitester (Cichorienasit), 2-O-Feruloyltartarikasit, 2-O-Caffeoyltartarikasit (Caftarasit), Cichorienasitmetilester, 2,3-O-Diferuloyltyartarikasit ve 2-O-Caffeoyl-3-O-feruloyltartarikasit'i sayabiliriz.
    2) Alkamidler; Dodeca-2E,4E,8Z,10E-tetraenasit-isobutilamid; Trideca-2E,7Z-dien-10,12-diinasitisobutilamit ve Undeca -2E,4Z-dien-8,10-diinasitisobutilamit'i sayabiliriz.
    3) Flavonitler; Quercetin, Rutin, Luteolin-7-glukozit, Kâmpferol-3-rutinasit ve Quercetin-3-glukozit
    4) Polisakkaritler; 4-O-Metilglukuranoarabinoksilan (molekül ağırlığı 35.000), Arabinoramnogalakton (m.a 450.000), Arabinglaktanlar (AGs 45.000), Fucoglaktoksiloglukan (m.a 10-25.000) ve Xyloglukanlar (Ksloglukanlar m.a 79.500 Da. Dalton)
    5) Eter yağı türevleri; Borneal, Bornylacetat, Caryophyllen, Caryophyllenepoxit ve Germacren içerir.
    6) Kiprikökünün birleşiminde bunlardan başka Polyacetylen'ler bulunur ve Fenolkarbonikasitesterler %0,5-2 Eter yağları %0,05-0,2 oranındadır ve içerikleri hemen hemen aynıdır.

Tesir şekli: Bulaşıcı hastalıklara karşı bağışıklık sistemini kuvvetlendirici, antibiotik, antiviral, yaraları iyileştirici, iltihapları önleyici, şişkinlikleri önleyici ve antialerjik özelliklere sahiptir.

Araştırmalar: Günümüze kadar toplam 32 klinik araştırması yapılmıştır. Bu araştırmalar Al Ekinezya; Al Ekinezya; Pembe Ekinezya ve Soluk Ekinezyakökünde elde edilen damla, draje, hap veya kapsüller yapılmıştır. Araştırmalarda birleşimindeki Fenolkarbonikesterler, Alkamitler ve Polisakkaritlerin aynı şekilde bağışıklık sistemini kuvvetlendirici ve fagosite özelliği harekete geçirici özelliklere sahip olduğu tespit edilmiştir. İşte bu araştırmalardan bazıları;
    1) Bitkisel draje ve plasebo (denek ilacı) ile 609 üniversite öğrencisi üze-rinde deneme tedavisi yapılmıştır. Bunlardan 303'üne Ekinezya kökü ekstresinden elde edilen draje Ekinezya 306'sına plasebo hap (deney hapı) 8 hafta süreyle verilmiştir. Bitkisel draje alanların vücudu başta grip olmak üzere bulaşıcı hastalıklara karşı daha dayanıklılık göstermiş ve daha sürede yakalandıkları grip, nezle gibi rahatsızlıkları atlatmışlardır.
    2) 1000 doktor ile yapılan görüşme sonucu 1 yıl içinde 141.400 çocuğu bitkisel ilaç Ekinezya yazdıkları ve genellikle bulaşıcı nefes yolu rahatsızlıklarından; grip, nezle, öksürük vb. ile bağışıklık sisteminin zayıfla-ması nedeniyle ortaya çıkan bulaşıcı hastalıklara karşı kullanılmış ve çocukların daha kısa sürede iyileştikleri görülmüştür.
    (ZP.6.98.318)
    3) İsveç'te fabrika (Falköping) işçileri üzerinde deney yapılmış ve özellikle bitkisel Ekinezya damlası alanların daha kısa sürede grip, nezle gibi üşütmeden dolayı çıkan rahatsızlıkları atlattıkları görülmüştür. Almanya'da üşütme hastalıklarından dolayı bir yılda 60 milyon iş günü kaybı olduğu tespit edilmiştir. (Nhp.4.98.626/Nhp 3.99.392)
    4) Al Ekinezya kökünden ile diğer Kipriotu köklerinden elde edilen dam-lalarla deney yapılmıştır. Bu deneyler sonucunda Al Kiprikökünden elde edilen ekstrelerin çok daha üstün olduğu tespit edilmiştir. Mesela İnterferonları daha aktifleştirmektedir. İnterferonlar (vücudun kendi ürettiği protein) RNA ve DNA virüslerini, bakterileri ve hatta parazitleri etkisiz hale getirebilmektedir. Fagositleri (mikropların yapısını bozan antikorlar üretir veya bunları içine alarak parçalar) güçlendirerek savunma sistemini kuvvetlendirir. Ayrıca yaraların çabuk iyileşmesini sağlar. Urların yayılmasını önler ve kanser tedavisi (kimyasal ilaçla) görenlerin ağrılarını ve ilaçların yan tesirlerini azaltır. (ZP.4.97.207, ZP3.95.157)
    5) Al Ekinezyadan elde edilen bitkisel Ekinezya şurubu ile ABD, Kanada, Almanya ve Rusya'da toplam 455 çocuk üzerinde deneme tedavisi yapılmıştır. Doktorların %((,5'i çocukların %86,6'sının iyi ve çok iyi dediği ve bu şurubun öksürük, nezle, burun akıntısı, kulak ağrısı, yutma rahatsızlığı, boğaz iltihaplanması gibi rahatsızlıkları iyileştirdiği gözlenmiştir. (ZP.1.99.15 ve HV 1.99.54)

Kullanılması:
    a) Araştırmalara göre grip, nezle, öksürük, boğmaca, boğaz iltihaplanması, burun akıntısı gibi genellikle üşütme ile ortaya çıkan bulaşıcı salgın hastalık veya sıradan bu tür rahatsızlıklara karşı kullanılır. Yani bağışıklık sistemini kuvvetlendirir.
    b) Homeopatide; bulaşıcı hastalıklar, kuş palazı, kızılcık, çıban, kanlı çıban, göğüs ağrısı, iltihaplanmalar, bacak ülseri, kangren, yanmalar, apandisit, prostatit, göğüs, rahim ve yumurtalık iltihaplanmalarına karşı kullanılır.
    c) Komisyon E'nin 162 No'lu 29/08/1992 tarihli Monografi bildirisine göre; grip gibi bulaşıcı hastalıklara karşı kullanılır.

Açıklamalar: Bu rahatsızlıklara yakalanmadan önce veya yakalandıktan hemen sonra ilk iki gün yüksek dozajda, sonraları normal dozlarda damla veya hapları alınırsa rahatsızlık hem hafif hem de kısa bir sürede geçer. Şayet üşütme nedeniyle kişide rahim, yumurtalık, prostat, lenf bezleri, bademcik iltihaplanması, idrar yoları ve nefes yolları iltihaplanması gibi rahatsızlıklara yakalanılmış ise bu rahatsızlıklara karşı da yardımcı ilaç olarak kullanılır. Haricen olarak merhemi ile iyileşmeyen yaralar, yanıklar, şişlikler, ağız içi yaralar, akne, çıban ve uçuk gibi rahatsızlıklara karşı da kullanılır. Yukarıda araştırmalarda da değindiğim gibi fagositleri ve interferonları aktifleştirir ve hücreler arası geçirgenliği azaltan ve iltihaplanmaya neden olan Hyaluranikasiti etkisiz kılar, T ve B hücrelerini aktifleştirir ve çoğalmalarını sağlar. Görüldüğü gibi kimyasal antibiotikler sadece bakterilere karşı etkili olurken Ekinezya otu ve kökünden elde edilen natürel ilaçlar, bakteriler, virüsler ve parazitlere karşı etkili olmaktadır.

Çayı: Ekinezya otu ve kökü hemen taze olarak işlenmesi gereken bir bitkidir, kurutulduğunda aynı etkiyi göstermemektedir. Bu nedenle çayı yapılmamaktadır.

Merhemi: İçinde kaynar su olan bir kabın içine ayrı bir kap konur ve içine 250 gr vazelin ve 250 gr parafin konarak eritilir ve içine Al Kipriot ve kökü ilave edilir. 3-4 saat yanmadan bekletilir ve iki gün buzdolabında bekletildikten sonra hafif ısıtılarak süzülür ve merhem elde edilir.

Homeopatide: Eskiden Pembe Ekinezya ve kökünden tentür yapılmak-taydı, şimdi ise Al Ekinezya ve kökünden daha etkili olduğu anlaşılmıştır ve ona doğru bir dönüş 1990'larda başlamıştır. Biz de burada bu nedenle Al Kipriot ve kökünü tentür yapımında tavsiye edeceğiz. Ekinezya (genellikle çiçek ve narin yaprakları) ve kökünden (yıkandıktan sonra) 100 gr ince kıyılarak bir şişeye konur ve üzerine %70'lik 500 ml Etanol ilave edilir ve güneş ışınlarından uzakta muhafaza edilir. Şişe iki günde bir çalkalanır ve 6-8 hafta sonra süzülerek Homeopatide <> ismi ile anılan tentür elde edilir. Bu tentürden grip, nezle, boğmaca gibi rahatsızlıklara karşı ilk iki gün her iki saatte bir 20-30 damla bir miktar su ile alınır. Üçüncü ve dördüncü gün 4-5 defa 20-30 damla ve sonraları günde 3-4 defa 20-30 damla alınır.

Hastalığın belirtileri (semptomları):
    1) Titreme nöbetleri
    2) Bezelerin şişmesi
    3) Deride Absezın hemen hızla yayılması
    4) Dermansızlık ve yorgunluk, isteksizlik, korku duygusu, iç titreme, pis kokulu yellenme, sarı renkli gaita (dışkı)
    5) Derinin kuru ve hassaslaşması
    6) Dil kuru, şiş ve üzerinde gri bir tabaka varsa
    7) Sabah yorgunluğu ve donukluk gibi hallerde Ekinezya tentürü en uygun olanıdır.

Ekstresi: Ekinezyakökü aynı zamanda Etanol ile ekstraksiyonu yapılarak hülasası (ekstre) elde edilir, aynı tentür gibi kullanılır.

Yan tesirleri: Ekinezyanın veya kökünün bilinen bir yan tesiri yoktur. Fakat 4-6 hafta kullandıktan sonra bir süre ara verilir ve gerekirse tekrar alınabilir.

Ekinezya Bitkisi nerede Yetişir Faydaları NelerdirÜşütme,Grip,Nezle,Faranjit,Geniz akıntısı

Mehmet Akif Kula
    Babam KORONAYA yakalanmıştı DERİN NEFES ALAMIYOR CİĞERLERİ DOLMUŞTU. Araştırdım ve İbrahim beyin ürünlerinden EKİNEZYA SETİ aldım babama kullandırdım 2. gün koridorda yürümeye başladı. 1 Hafta sonra VİRÜSTEN ESER KALMADI. Yakınlarımızdan koronaya yakalananlara önereceğim gerçekten teşekkür ederiz. Allah razı olsun.
    KAYNAK

Atakan Değer
    normalde benim GRİPLER İKİ HAFTA SÜRÜYOR ibrahim beyle konustuk sagolsun ilgilendi EKİNEZYA - F SETİ ALDIM. Düzenli kullanmiyorum ben GRİP olunca içiyorum 2-3 GÜNE KENDİME GELİYORUM birde GRİP OLMALARIM AZALDI
    KAYNAK

Ahmet Avaz
    İbrahim Gökçek beye teşekkürler bu kış EKİNEZYA SETİ sayesinde hiç GRİP OLMADIM.
    KAYNAK

Arif Altekin
    KIŞI RAHAT GEÇİRMEK istiyorsanız ESO NO MAKA ve EKİNEZYA KAPSÜL
    KAYNAK

Meral Apaydın Yağcı
    İbrahim gökçek Hocamın Fibromiyalji için Harpagosetini 3 yıldır kullanıyorum çok memnunum. Kimyasal ürün kullanamadığım için bitkisel tedavi tercih ettim. Yan etkileri yok ve çok fayda gördüm. Her 6 ayda bir tahlil yaptırıyorum bir sıkıntım olmadı şu ana kadar çok şükür. GRİP ve SOĞUK ALGINLIĞI İÇİN DE ORMUS GMS, EKİNEZYA KAPSÜL KULLANIYORUM. Tüm takviye edici ÜRÜNLERİN KLİNİK ARAŞTIRMALARI OLMASI İNSANA KULLANMA ÖNCESİ GÜVEN VERİYOR. İbrahim hocaya çok teşekkür ediyorum.
    KAYNAK

Umut Çamzeybek
    EKİNEZYA SETİ kullandım GRİP, SOĞUK ALGINLIĞINA FAYDASI OLDUĞUNU GÖRDÜM ürünler bence faydalı.
    KAYNAK

Dilek Kumsal Rogan
    Kullandığım EKİNEZYA SETİ ile HAYATA DÖNDÜM. Yıllardır gördüğüm hiç bir tedavi çözüm olmamıştı, SAYENİZDE TÜM RAHATSIZLIKLARIMDAN KURTULDUM. Allah sizden razı olsun rabbim eksikliğinizi göstermesin inşallah iyi ki varsınız. Ne kadar teşekkür etsem azdır inanın sizin ürünleriniz tartışılmaz etkili ve faydalı.
    KAYNAK

Yasemin Öneme
    BAĞIŞIKLIĞI GÜÇLENDİRİCİ aynı zamanda VİRÜSÜ YOK EDEN, EKİNEZYA SETİ ürünlerinizi ailece kullanıyoruz çok memnunuz İNSANA ENERJİ VERİYOR. Ayrıca biliyoruz sizi tanıyan binlerce insanda biz gibi kullanıyor.
    KAYNAK

Songül Yalçın Koç
    Ben de oğlumun ALERJİK rahatsızlığı için EKİNEZYA SETİNİ vermeye başladım. Geceleri burnu tıkanırdı 3 GÜNDÜR ÇOK İYİ maşallah süper ürün.
    KAYNAK

Deniz Tunca
    İki günden beri EKİNEZYA SETİ kullanıyorum çok daha RAHAT NEFES ALDIĞIMI HİSSEDİYORUM.
    KAYNAK

Ibrahim Sarıoğlu
    EKİNEZYA SETİ kullanıyorum GRİBİ HAFİF ATLATIYORUM.
    KAYNAK

Yasin Gülçiçek
    Hocam EKİNEZYA SETİ sayesinde kaç kere GRİP OLMADAN ATLATTIK sayamadım Allah razı olsun hocam.
    KAYNAK

Burcu Basri Çal
    Çocuklarıma kullandığım ilk günden etkisini gösterdi 3 yaşındaki kızım AKCİĞERLERİ ufak bir NEZLE de BRONŞLARI TIKANIR uyuyamazdık hava makinası 1 hafta 10 gün kullanırdık hastalığı başladı hemen sipariş verdim size, çok hızlı geldi. EKİNEZYA SETİNE başladım ertesi gün doktorumuza gitmeye gerek kalmadı AKCİĞERLERİ AÇILDI, BURUN AKINTISI, ÖKSÜRÜK KESİLDİ. Allah razı olsun ürünleriniz çok güzel ailece Şifa buluyoruz şu an iyileşti 1 hafta kullandım.
    KAYNAK

Nesemi Şimşek
    İbrahim Gökçek beyden aldığım EKİNEZYA SETİNİ KULLANARAK SOĞUK ALGINLIĞINDAN KURTULDUM sayın İbrahim Gökçek bey efendiye çok teşekkür ederim.
    KAYNAK

Erhan Bozdemir
    ASTIM ve NEFES DARLIĞI tedavisinde EKİNEZYA SETİ ile mükemmel sonuç almaya başladım. İlk kullanımdan itibaren SİNÜZİT, ASTIM ve NEFES DARLIĞINDA İYİLEŞME HİSSEDİYORUM. Teşekkürler İbrahim bey.
    KAYNAK

Umut Çamzeybek
    EKİNEZYA SETİ kullandım GRİP, SOĞUK ALGINLIĞINA FAYDASI OLDUĞUNU GÖRDÜM ürünler bence faydalı.
    KAYNAK

Erdem Erdem
    ORMUS GMS, EKİNEZYA ve AFRİKA SARDUNYASU kullanın. COVID-19'dan korkmayın. Çok şükür ÖKSÜRÜK, GENİZ AKINTISI kısaca GRİP ve NEZLE belirtileri olmayacak yada çok hafif seyredecek.
    KAYNAK

Erdem Erdem
    Hocam bizzat EKİNEZYA ve AFRİKA SARDUNYASININ içeriğini araştırdım istisnasız her bir bitki AKCİĞER ve SOLUNUM YOLLARINA ÇALIŞIYOR bunun için KORONAYA KARŞI KULLANIYORUM ve ORMUS GMS kullanıyorum çok teşekkür ederim hocam Allah razı olsun.
    KAYNAK

Erdem Erdem
    Bizzat EKİNEZYA ve AFRİKA SARDUNYASININ içeriğini araştırdım istisnasız AKCİĞER ve SOLUNUM YOLLARINDA işe yarıyor. Bunun için korona ya karşı bunu kullanıyorum ve ORMUS GMS kullanıyorum çok teşekkür ederim hocam Allah razı olsun
    KAYNAK

Aykut Gerçek:
    Akciğerlerim için KEKİK SETİ kullandım daha RAHAT NEFES ALIYORUM. CİĞERLERİM AÇILDI ne var ne yok balgam olarak attım nefes alıp verirken ciğelerimden gelen HIRILTILI SES GİTTİ EKİNEZYA KAPSÜLÜ içtiğinizde nefes alıp verirken kokusu geliyo resmen muhteşem.
    KAYNAK

Nur Vesile
    KORONODAN dolayı kimyasal ilaçlar kullandım beni çok rahatsız etti sizden aldığım EKİNEZYA SETİ kullandım hiçbir şeyim kalmadı hocam Allah sizden razı olsun sayenizde çok büyük tehlike atlattım.
    KAYNAK

Mehmet Avcı
    Selamunaleyküm Hocam,
    KORONA oldum devletin verdiğin ilaçlar beni çok rahatsız etti. Bıraktım içmedim tedavi sürecinde, sizin EKİNEZYA SETİ ürünleri kullandım 14 gün ve bugün testim negatif çıktı. Atlattım çok şükür size Şükranlarımı sunuyorum tüm ürünleriniz adeta bir şifa kaynağı herkese tavsiye ediyorum. Allah size hayırlı ömürler versin. Rabbime emanet olun.
    KAYNAK

Dilek Kumsal Rogan
    7 Aydır EKİNEZYA SETİ ve KEKİK KAPSÜL kullanıyoruz ailece KORONA HASTASI komşularımızla bir araya bile gelmiştik bilmeden. 1 ay oldu onlar geçirdi çok şükür bizlere de bir şey olmadı, gerçekten Gökçek Şifanın ürünleri bir mucize ve olan rahatsızlığı bile yok ediyor bizler kullandık ve tanıklık ettik Allah razı olsun İbrahim hocamızdan emeği geçenlerden sizlere minnettarız iyi ki varsınız gökçek ailesi.
    KAYNAK

Serpil Yazar Kesici
    Şu an KORONA rahatsızlığım yok ama yine de Gökçek Şifa dan EKİNEZYA SETİ aldım süreci daha rahat geçirdim.
    KAYNAK

Yasin Gülçiçek
    Eşim KORONA oldu EKİNEZYA SETİ kullandırdım eskisinden daha iyi oldu çok hafif atlattı. İbrahim Gökçek hocadan Allah razı olsun.
    KAYNAK

Sevim Şen
    EKİNEZYA SETİ kullanıyorum HASTALIKLARDAN KORUNUYORUM gerçekten çok yararlı Allah razı olsun İbrahim Gökçek hocamızdan.
    KAYNAK

nesilbarlass
    EKİNEZYA SETİ kullandım KORONA tedavimde son derece güçlü bir destek oldu. Dostlarıma da şiddetle tavsiye ediyorum tereddütsüz kullanabilirler.
    KAYNAK

Yasin Gülçiçek
    Benim eşim KORONA oldu ben ilaçları içirmedim. İbrahim Gökçek'in EKİNEZYA SETİ ürünlerinden alıp kullandım. 3. Günden sonra hiçbir şeyi kalmadı karantina sürecinin üzerinden 1 hafta geçti hamdolsun çok iyi tavsiye ederim.
    KAYNAK

H Mustafa Durmaz
    İş yerinde yakalandığım KORONAYI İbrahim Gökçek hocamın EKİNEZYA SETİ sayesinde ateşten, eklem ağrılarından, baş ağrısından, boğaz ağrısından ve halsizlikten kurtuldum. İbrahim Gökçek hocamdan Allah razı olsun.
    KAYNAK

Ayşe Akalın Kaymak
    Allah korusun gerçekten insanın bütün gücü kuvveti gidiyor bu hastalık çok illet bir şey. ORMUS GMS, AFRİKA SARDUNYA KAPSÜL ve EKİNEZYA KAPSÜL kullandık SOĞUK ALGINLIĞI ve ÜST SOLUNUM YOLU ENFEKSİYONLARI için iyi geliyor.
    KAYNAK

Nilüfer Yeşiller
    KORONA için EKİNEZYA SETİ aldım kullanmaya devam ediyorum nefesim düzeldi ÖKSÜRÜĞÜM GEÇTİ hocam. ORMUS GMS ürününü tüm ailem ile kullanıyorum. Allah sizi korusun her dertten inşallah.
    KAYNAK

Ayhan Gül
    Oğlum şimdi 15 yaşında 7 yaşından beri sonbahar, kış ve ilkbahar aylarında sürekli GRİP olur ve hep ÜŞÜDÜĞÜNDEN bahsediyor. Doktora götürüyoruz sadece antibiyotik veriyorlar biliyoruz çözüm değil, fakat ne yapacağımızı bilmiyorduk. Bir yakınım İbrahim beyi tavsiye etti. İbrahim bey EKİNEZYA - BOSWELLİA SETİ önerdi aldık kullandık oğlum artık GRİP OLMUYOR ve soğuk havalarda dahi ÜŞÜMEDİĞİNİ SÖYLÜYOR. Oğlumu 8 senedir kimyasal ilaçlar ile zehirlemişiz. Türk doktorları maalesef dünyanın çok gerisinde böyle olmamalı Türk doktorları dünyayı takip etmeli.
    KAYNAK

Musa Çetin
    KORONOYA yakalandım ve 2 hafta evde kal kuralına uydum. Doktorun yazdığı ilaçlar ağır geldi ve midede bulantı, yanma olunca bu ilaçları bıraktım. İbrahim beyi aradım bana EKİNEZYA SETİ ve KEKİK KAPSÜL önerdi aldım ve kullandım 4. günde tekrar yeniden doğmuş gibi kendimi ENERJİK ve DİNÇ HİSSETMEYE BAŞLADIM. İbrahim bey MİDE RAHATSIZLIĞIM için de MASTİC GUM ve BOSWELLİA tavsiye etti onları da alıp kullanacağım inşallah. Hocam iyi ki varsınız Allah sizden razı olsun.
    KAYNAK

Mustafa Çelik
    KORONAYA yakalandım ve atlattım. Sizin ürünlerden EKİNEZYA SETİ kullandım çok iyi geldi rahatladım.
    KAYNAK

burakbuy92
    AFRİKA SARDUNYA SETİ kışları vazgeçilmez bir takviye SİNÜSLERİ TEMİZLEYİP BOŞALTIYOR yanında ekstra EKİNEZYA ve ORMUS GMS de kullanıyorum kışın GRİP, BOĞAZ AĞRISI vb. hastalıklara karşı bir kalkan duvar örmüş oluyorsunuz.
    KAYNAK

Ayla Alakus
    Ben hamileyken KORONAYA yakalandım hem de 8 aylık hamileyken. İbrahim beyi aradım EKİNEZYA SETİ önerdi ilaçların diğer bir güzel yanı hamilelerin kullanabilmesi kimseye bulaştırmadan 1 haftada bitti gitti GRİP GİBİ ATLATTIM.
    KAYNAK

Ayhan Gül
    Kardeşim EKİNEZYA SETİ ile çok kısa sürede KORONAYI ATLATTI çük şükür fakat hafifi bir NEFES DARLIĞI yaşıyordu İbrahim bey KEKİK SETİ kullanmasını önerdi hamdolsun 2 haftada tamamen iyileşti.
    KAYNAK

iltreris28
    İbrahim Gökçek hocamın EKİNEZYA SETİNİ ve ORMUS GMS ürününü kullandım, kullanmaya da devam ediyorum. KORONA ve GRİPTEN korunuyorum. Zencefil May ve Geven Jel ürünlerini de kullanıyorum herkese tavsiye ederim.
    KAYNAK

burakbuy92
    EKİNEZYA SETİ ürününü BURUN TIKANIKLIĞI için kullandım 2 hafta sonra nefes alışım değişti. BURUN AKINTISI ve GENİZ AKINTIMDA iyileşmeler kaydettim. Kış aylarında olmazsa olmaz ürünlerden bir tanesidir.
    KAYNAK

alisveris.zamani_
    EKİNEZYA SETİ çok faydalı bir ürün. Bu kış GRİP, ENFEKSİYON hiçbiri uğramadı korona bile teğet geçti cidden çok etkili bir ürün teşekkürler.
    KAYNAK

semasterr
    Korona oldum ve çok ağır bir şekilde geçirdim. EKİNEZYA SETİ kullandım mucizevi ürünler içmeye başladığımın akşamında kaybettiğim TAT ve KOKU ALMA BOZUKLUĞUM DÜZELDİ. Hızlıca ayağa kalkıp eski gücüme kavuştum şuan ikinci setteyim hastanede yapılan korona testlerim güzel çıktı çok teşekkür ediyorum Allah razı olsun.
    KAYNAK

serinkayanuran
    Hiç İŞTAHIM yoktu sanki ağzıma kilit vurulmuş gibiydim doktora gittim verdiği ilaçlardan hiç sonuç elde edemedim aşırı BAŞ AĞRILARIM VARDI içimde bir şüphelerim vardı acabalarım vardı bu baş neden bu kadar ağrıdı diye ama EKİNEZYA SETİ kullandım hem İŞTAHIM AÇILDI hem BAŞ AĞRILARIM GEÇTİ aşırı baş ağrılarından Ekinezya Seti sayesinde kurtuldum. Şimdi herşeyi yiyorum bağışıklık sistemim güçlendi korananın kökünü kazıyor ben.
    KAYNAK
    Bitkisel Tedavi - İbrahim Gökçek Ürünleri Resmi Satış Sitesidir.

EKİNEZYA Türleri, Özellikleri Ve Klinik Araştırmalar

Yorum yap

EKİNZEYA İle Grip Tedavisi Ve Bağışıklık

Yorum yap

EKİNZEYA İle Grip Tedavisi

Yorum yap

Yorum yap

Yorum yap

EKİNZEYA İle SBC, Asidoza Ve Kireçlenme

Yorum yap

Yorum yap

GÖKÇEK GRİP ÇAYI

Yorum yap

GÖKÇEK GRİP ÇAYI

Yorum yap

Yorum yap

EKİNZEYA İle Grip Tedavisi Ve Gökçek Çayı

Yorum yap

Yorum yap

EKİNZEYA İle Grip Tedavisi, İnfluenza, Üşütme Ve Kuru Öksürük

EKİNZEYA İle Grip Tedavisi, Bağışıklık Ve Soğuk Algınlığı

EKİNZEYA İle Üşütme, Nezle Ve Soğuk Algınlığı

Yorum yap

Ekinezya Bitkisi nerede Yetişir Faydaları NelerdirÜşütme,Grip,Nezle,Faranjit,Geniz akıntısı

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X