Duyuru

Collapse

Devamını görüntüle
See less

Huş Mix Extract

Collapse
X
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
new posts

 • Huş Mix Extract


  HUŞ AĞACI  Ağaç | 10-30m | 4-5 Aylar | Ca,Ho,Na | Yaprak, Bitki özü ve Katranı

  Huş ağacı, Birke, Betula Pendula
  Ak ağaç Syn: Betula olba
  Akhuş Betula rerrucosa
  Akhuş ağacı “ ehrh.
  Kum huş ağacı
  Salkım Huş ağacı

  Familyası: Huşağacıgillerden, Birkengewâchse, Betulaceae

  Drugları: Huş yaprağı; Betula folium
  Huş katranı; Betula fix
  Huş şurubu; Betula uquor
  Huş özsuyu; Betula succus
  Huş yaprakları çay ve natürel ilaç yapımında, katranı merhem yapımında ve bitki özsuyu içmek için kullanılır.

  Giriş: Huş ağacı Huşağacıgillerden olup bu grupta takriben 100 bitki mevcuttur. Bunlardan en önemlileri ve en yaygın olarak kullanılanları Akhuş; Betula pendula ve Bataklık huş ağacı; Betula pubescens'tir. Es-kiden bu iki tür aynı isimle anılmış sonradan ayrı isimler verilmiştir. Ağacın gövdesi beyaz olduğundan Ak ağaç diye ve dallarının saklık ve narin olması, rüzgar esince hışırtı çıkarması nedeni ile ve yahut da ilkbaharda bitki gövdesinden yukarı doğru hışır hışır akan su sesi duyulan bu nedenle de Huş ağacı diye anılır. Almanca Bikre kelimesinin Hince, “Bharg” kelimesinden türediği ve beyaz anlamına geldiğidir. Bitkin vatanı Güney Türkistan ve Kuzey Hindistan olup zamanla dünyanın ılıman iklimli hemen her yöresine yayılmıştır. Bir huş ağacı günde 70lt su emerek gövdeye verir ve oradan yapraklara ulaşan su işlendikten sonra büyük bir kısmı gaza (esansa) dönüşür ve bu güzel koku gaz (esans) biz farkına varmadan çevremize güzellikler saçar. Alman ilim adamlarının yaptıkları araştırmalara göre bir ağacın çevreye kattığı değerin 2500Euro olduğunu tespit etmişlerdir.

  Botanik: Huş ağacı hemen her yörede özelliklede ormanlarda, kumluk yerlerde ve humuslu topraklarda yetişir. Soğuğa dayanıklı olması nedeni ile Sibirya'dan Kuzey Afrika'ya kadar çok geniş bir alana yayılmıştır. Türkiye'nin Erciyes ve Ağrı gibi dağ eteklerinde Marmara ve Karadeniz ve de Doğu Anadolu'nun ormanlarında yabani olarak yetişir. Yaprakları ortadan uca doğru ve de ortadan başa doğru üçgen şeklinde veya yumurta şeklindedir. Yaprakların üst yüzeyi açık yeşil, alt yüzeyi soluk yeşil renkli, kenarları kertikli, 3-5cm uzunluğunda, 2-4cm enindedir. Salkım huş ağacının yaprakları tüysüz iken bataklık ağacının yapraklarının alt yüzeyi tüylüdür ve bu da bu iki bitki arasındaki en büyük farktır. Erkek çiçekleri 8-10cm uzunluğunda, 0,5-1cm çapında, silindir veya kuyruğundan asılmış kedicik şeklinde olduğundan kedicik diye anılır. Dişi çiçekleri 2-3cm uzunluğunda, 0,6-1cm çapında silindir şeklindedir ve de her iki çiçek ilkbaharda koyu yeşil iken sonbaharda koyu kahverengimsi bir hal alır.

  Yetiştirilmesi: Türkiye'nin hemen her bölgesinde yetiştirmek mümkün-dür ve fazla bir özene gerek yoktur.

  Hasat zamanı: Yaprakları Nisan'dan Haziran'a kadar toplanarak havalı ve güneşli bir yerde kurutulur ve kurutulurken ısının 40˚'yi geçmemesine dikkat edilir. şayet ısı bu sıcaklığı geçerse birleşimindeki eter yağı (uçucu yağ) yok olur. Malesef şifalı bitkiler toplama, kurutma, paketleme ve depolama işlemleri sırasında çok yanlışlar yapılmaktadır. Bitkinin şifalı kısmı yaprak veya çiçekleri ise asla Güneş altında kurutulmaz ve mutlaka gölgede kurutulmalıdır. Ayrıca örneğin bitki 5 günde kurudu ise, 2 gün daha kurumada bırakmak mahzurludur, çünkü birleşimindeki eterik yağları kaybettiğinden kalitesi düşer. Sadece bitki kökleri Güneş'te kurutulur ve kurur kurumaz hemen paketlenip depolanması gerekir. Şifalı bitkilerin Aktarlar'da açıkta satılması kalitesini kısa sürede düşürür ve etkisini oldukca azaltır.

  Bitki özsuyu: Huş ağacının gövdesine 5-10cm derinliğinde matkapla bir delik açılır ve bu deliğe cam bir boru takılarak akan bitki özsuyu bir cam kavanozda toplanır. Bitki özsuyunun 1-5lt'si 1-3haftada elde edilebilir. Bunun bozulmaması için içine her lt için 5 karanfil tanesi ve 1-2gr Tarçın ilave edildikten sonra buzdolabına konur.

  Huş katranı: Huş ağacının gövde ve kalın dallarının kapakları kapalı bir kapta, kazanda, alttan yakılarak veya damıtılarak katranı elde edilir.

  Birleşimi: Yaprakların birleşimindeki önemli maddeler şunlardır;
  a) Flavonit türevleri; %2-3 arasında olup en önemlileri; Hyperosid, Quercitrin, Quercetin, Kâmpferolglikozit ve Myrcetindigalaktosit, Sinensetin
  b) Triterpensaponin türevleri; Betulatriterpensaponin-Birbefula, Triterpensaponin-2 ve Betulatriterpensaponin-3, betulatriterpensaponin-1=12-β-Asetoksi-3α, 20(S)-Dihidroksi-dammar-24-en-3-(Hidrogenpropandiat), Betulatriterpensaponin-2=12-β-Asetoksi-3α, 17a, 20(S)-Trihidroksi-dammar-24-en-3- (Hidrogen), Betulatriterpensaponin-3=12-β-asetoksi-3α, 20(S), 25, Trihidroksi-dammar-24-en-3-(Hidrogen)
  c) Fenolkarbonikasit türevleri; kahve asidi, chloragenasit ve fenolkarbonikasitler
  d) Ayrıca eter yağı türevleri %0,05-0,1, taninler, acı maddeler, C-vitamini, potasyum ve kalsiyum içerir.
  Kabuklarının birleşiminde; Flavonitler, tanin, triterpen türevleri; Betulin ve Betulinasit, Luteol ve eter yağı içerir. Butelin gövde ve dallarına beyaz renk veren ana maddedir.
  Katranda; Guajakol, kresol, xyloz ve fenol içerir.
  Bitki özsuyunda ise genellikle ham madde olarak şeker bulunur.

  Araştırmalar:
  1) Amerikalı ilim adamları hayvanlar üzerinde yaptıkları deneylerde Betulin'den elde edilen betulinasidin derideki siyah kanseri iyileştirdiği tespit edilmiştir. Eskiden Ziziphus mauritiana'dan elde edilen betulalinasit şimdi Huş kabuğundan bolca bulunan Betulin'den elde edilmektedir. Bu alandaki çalışmalar devam etmektedir. (ZP.3.96.40)
  2) Münih Üniversitesi tarafından romatizma hastası 1200 kişi üzerinde Huş yapraklarından elde edilen kapsülle tedavi denemeleri yapılmış ve hastaların iyileştiği görülmüştür. (GM.9.98.41)
  3) Birleşiminde altın başak otu, ortosifon yaprağı ve huş yaprağı karı-şımından oluşan çay harmanı ve damlası idrar yolları rahatsızlıklarını iyileştirdiği tespit edilmiştir. (ZP.4.94.215, ZP.4.00.193 ve GM.02.95.14, ZP.3.98.167)

  Tesir şekli: İdrar söktürücü, antiseptik, güçlendirici (tonik), idrar yollarını dezenfekte edici, vücudu arındırıcı, temizleyici özelliklere sahiptir.

  Kullanılması:
  a) Araştırmalara göre birleşiminde huş yaprağı, altın başak otu ve ortosifon yapraklarından oluşan çay harmanları ve damlaları idrar yolları iltihaplanması, kumlarına karşı ve de romatizma türlerinde artroza karşı kullanılır.
  b) Komisyon E'nin 13.03.1986 tarih ve 50nolu Monografi bildirisine göre idrar yolları iltihapları bakterileri ve kumlarına ve de romatizma rahatsızlıklarına karşı kullanılır.
  c) Halk arasında Huş yaprak ve natürel ilaçları başta böbrek ve mesane taşları, kramplar ve kumlarına ve de artroz, artrit, eklem şişmesi ve su toplaması (ödem) gibi rahatsızlıklara karşı kullanılır.

  Açıklama: Prof.Dr.Olafadamın, Walter-Straub enstitüsünde yaptığı araş-tırmalar sonunda özellikle etin içerdiği yüksek orandaki proteinin arachidon asidi artırdığını tespit etmiştir. Bunun da eklem kıkırdaklarının tahriş olmasına neden olduğunu tespit etmiştir. Normalde eklem sıvısının PH değeri 7.4'dür, şayet aşırı miktarda et yenirse PH=6.2'ye kadar düşer yani asitleşir. Böyle bir ortamda eklem kıkırdakları bozulur ve bu da zamanla eklemlerin bozulmasına ve de artroza (eklem yapısının bozul-ması) dönüşür. Prof.Dr.O.adam ve ekibi yaptı araştırmalar neticesind3e kişinin haftada en fazla bir defa et ve et mamulleri yemeleri, fazlasının çeşitli rahatsızlığa neden olabileceğini ispatlamıştır. (GM.9.98.41) Hatır-lanacak olursa Peygamber Efendimiz (s.a.v) “her gün et yemeyiniz” buyurmuşlardır. İşte eklem kıkırdaklarında arachidon asidin çoğalması ile buralarda asitleşme oluşur ve bu asit kıkırdakları tahriş eder (yıpratır) bu noktada Huş'un birleşimindeki saponinler arachidon asidi sünger gibi emerek zararsız hale getirir.

  Çayı: Huş yaprağından iki kahve kaşığı demliğe konur ve üzerine 300-400ml kaynar su ilave edildikten sonra 5-10dk demlenmeye bıraktıktan sonra süzülerek içilir.

  Çay Harmanları;

  Gökçek Mesane ve Böbrek çayı
  >20 gr Huş yaprağı
  >20 gr Atkuyruğu otu
  >20 gr Ayı üzümü yaprağı
  >20 gr Ortosifon yaprağı
  >20 gr Ayrıkkökü

  Gökçek mesane ve böbrek çayı (idrar yollarını üşütmeye karşı);
  >45 gr Ayı üzümü yaprağı
  >20 gr Huş yaprağı
  >20 gr Ayrık kökü
  >15 gr Ardıçkozalağı

  Gökçek mesane çayı (idrar yollarını üşütme, taş ve kumlara karşı);
  >20 gr Huş yaprağı
  >20 gr Ayrık kökü
  >20 gr Altın başak otu
  >20 gr Kayışkıran kökü
  >20 gr Meyan kökü

  Gökçek Mesane ve böbrek çayı (mesane ve böbrek üşütmesine karşı);
  >40 gr Ayı üzümü yaprağı
  >20 gr Kayışkıran kökü
  >15 gr Orta sifon yaprağı
  >15 gr Ayrık kökü
  >10 gr Isırgankökü

  Gökçek mesane ve böbrek çayı (idrar yollarını üşütme, kum ve taşlarına karşı);
  >25 gr Ortosifon yaprağı
  >25 gr Kayışkıran kökü
  >20 gr Altınbaşak otu
  >20 gr Huş yaprağı
  >10 gr Ayrıkkökü

  Gökçek Mesane ve böbrek çayı (idrar yolları üşüme, taş ve kumuna karşı kullanılır);
  >25 gr At kuyruğu otu
  >20 gr Huş yaprağı
  >20 gr Altın başak otu
  >20 gr Kayış kıran kökü
  >15 gr Ayrıkkökü

  Gökçek terletici çay (ateşli hastalıklarda terlemek isteniyorsa);
  >20 gr Söğüt kabuğu
  >20 gr Mürver çiçeği
  >20 gr Ihlamur çiçeği
  >20 gr Huş yaprağı
  >10 gr Ergeç sakalı çiçeği
  >10 gr Papatya çiçeği

  Huş özsuyu: Gövdeden elde edilen özsuyun bozulmaması için 8-10 karanfil ve 1-2gr tarçın ilave edilir ve buzdolabına konur. Günde 3 defa bu özsudan birer yemek kaşığı 23-hafta süreyle alınır.

  Huş ekstresi: Huş yaprakları etanol ve su karışımı ile ekstraksiyonu yapılır. Elde edilen ekstreden günde 3-5defa, 15-20damla, 4-8hafta sü-reyle alınır. Yukarıdaki çay harmanlarından da ayır ayrı ekstresi yapıldık-tan sonra karıştırılarak iksiri yapılır ve ekstresi gibi kullanılır.

  Yan tesirleri: Bilinen bir yan tesiri yoktur.
  Böbrek Hastalıklarına Ne İyi Gelir İdrar Yolları Enfeksiyonu Nasıl Tedavi Edilir  Bitkisel Tedavi - İbrahim Gökçek Ürünleri Resmi Satış Sitesidir.

 • #2

  Fahri Sarp
  Merhaba sayın İbrahim bey. Bende KRONİK BÖBREK YETMEZLİĞİ vardı. Sizin verdiğiniz HUŞ SETİ + ZERDEÇAL ürünlerini düzenli olarak kullandım. Şimdi bir ay geçti BÖBREKLERDEKİ KİSTLER AZALDI. İnşallah daha iyi olacak zamanla. Herkese tavsiye ederim. Saygılarımla.
  KAYNAK

  bayram_mts09
  İbrahim hocama güveniyorum ben 5 sene önce onu tanıdım yerine bizzat gidip görüştüm ve HUŞ SETİ kullandım YERİMDEN KALKIP HAREKET ETMEKTE DAHİ ZORLANIYORDUM ürünlerini doğru şekilde kullandım çok şükür ŞİMDİ NORMAL HAYATIMA DEVAM EDİYORUM Allah ilmini artırsın teşekür ediyorum kendisine.
  KAYNAK

  sezerkutpinar
  BÖBREK RAHATSIZLIĞI Olan Kardeşim için aldığım HUŞ SETİNİN FAYDASINI GÖRMEYE BAŞLADI Allah razı olsun hocam
  KAYNAK

  Nuran Serinkaya
  HUŞ SETİNİN BÖBREKLER İÇİN SAYILAMAYACAK KADAR FAYDASI VAR.
  KAYNAK

  Oya Bayar
  Ben HUŞ SETİ kullanıyorum İDRAR YOLLARINDA RAHATLAMA, BÖBREK AĞRILARIMDA HAFİFLEME OLDU halen içmeye devam daha 3. hafta inşallah dahada iyi olacak hocama teşekkürler.
  KAYNAK

  Oya Bayar
  Hocam PROTEİN KAÇAĞI için HUŞ SETİ kullanıyorum 3 HAFTAYA GİRDİ şikayetlerde hafiflik başladı sağ BÖBREĞİN AĞRISI NEREDEYSE BİTTİ. Çok teşekkürler hocam ürünlerinize güveniyorum var olun.
  KAYNAK

  Gazi Kırdaş
  2 AYDAN BERİ HUŞ SETİ KULLANIYORUM BÖBREK YETMEZLİĞİNE İYİ GELDİ HOCAMA TEŞEKKÜR EDERİM işi rast gelsin
  KAYNAK

  Fatma Erdal
  BÖBREK YETMEZLİĞİNDEN DOLAYI KULLANDIĞIM HUŞ SETİ ÜRÜNÜNDEN ÇOK RAHATLADIM KAN DEĞERLERİM DÜŞMEYE BAŞLADI ÇOK MUTLUYUM şünki yıllardır dergerler düşmüyordu teşekkurler
  KAYNAK

  Fatma Erdal
  İbrahim gökçenin HUŞ SETİNİ 3 AYDIR KULLANIYORUM BÖBREK YETMEZLİĞİ İÇİN.. KAN DEĞERLERİ DÜŞMEYE BAŞLADI VE ZAYIFLADIM FAYDASI OLUYOR. inşallah ŞEKER DE DÜŞTÜ BU ARADA
  KAYNAK

  M. Mesut Modalı
  İbrahim bey merhaba babam daha önce üre ve kreatin yüksekliği için (HUŞ SETİ) setinizi kullandı. Allah’a şükür DİYALİZE GİRMEKTEN KURTULDU. ÜRESİ 188’DEN 65-70’LERE KADAR DÜŞTÜ. Allah razı olsun. Şimdi Koah ve zatürre ile uğraşıyoruz. Yüksek tansiyon ve damar tıkanıklığı bypass olmuştu) da var. Ne tavsiye edersiniz.
  KAYNAK

  Taner Karadaş:
  Annemin BÖBREKLERİ AĞRIYORDU doktora götürdüm yıllarca ilaç kullanmasına rağmen KRETİN YÜKSEK ÇIKTI İbrahim Hocamdan sipariş ettiğim HUŞ SETİ ile 2 ayda çok rahatladı 2 ay daha kullanmayı düşünüyor.
  KAYNAK

  Nur Vesile
  Hocam kardeşimde PROTEİN KAÇAĞI vardı sürekli hastaneye gidip geliyorduk karşımıza sizin videolarınız çıktı sizden ürün almaya karar verdik ve HUŞ SETİ ürününüzü kullanmaya başladık 4 ayda büyük gelişme gösterdi kullanmaya devam ediyoruz. Allah sizden razı olsun.
  KAYNAK

  Fevzi Ozyigit
  HUŞ SETİ kullandım BÖBREK RAHATSIZLIĞIM vardı çok faydasını gördüm teşekkürler hocam.
  KAYNAK

  Bayram Kara
  Annemin BÖBREK RAHATSIZLIĞI için HUŞ SETİ almıştım ürünleri kullanmaya başladı şu an sağlığı gayet iyi. Çok sayıda KİST de vardı, KİSTLER ERİMEYE BAŞLADI Allah'a şükür artık annem çok sağlıklı. Allah razı olsun hocam.
  KAYNAK
  Bitkisel Tedavi - İbrahim Gökçek Ürünleri Resmi Satış Sitesidir.

  Yorum yap


  • #3
   Bitkisel Tedavi - İbrahim Gökçek Ürünleri Resmi Satış Sitesidir.

   Yorum yap


   • #4
    Bitkisel Tedavi - İbrahim Gökçek Ürünleri Resmi Satış Sitesidir.

    Yorum yap


    • #5
     Bitkisel Tedavi - İbrahim Gökçek Ürünleri Resmi Satış Sitesidir.

     Yorum yap


     • #6
      Bitkisel Tedavi - İbrahim Gökçek Ürünleri Resmi Satış Sitesidir.

      Yorum yap


      • #7
       Bitkisel Tedavi - İbrahim Gökçek Ürünleri Resmi Satış Sitesidir.

       Yorum yap


       • #8
        Bitkisel Tedavi - İbrahim Gökçek Ürünleri Resmi Satış Sitesidir.

        Yorum yap


        • #9
         Bitkisel Tedavi - İbrahim Gökçek Ürünleri Resmi Satış Sitesidir.

         Yorum yap


         • #10
          Bitkisel Tedavi - İbrahim Gökçek Ürünleri Resmi Satış Sitesidir.

          Yorum yap


          • #11
           Bitkisel Tedavi - İbrahim Gökçek Ürünleri Resmi Satış Sitesidir.

           Yorum yap


           • #12
            Bitkisel Tedavi - İbrahim Gökçek Ürünleri Resmi Satış Sitesidir.

            Yorum yap


            • #13
             Bitkisel Tedavi - İbrahim Gökçek Ürünleri Resmi Satış Sitesidir.

             Yorum yap


             • #14
              Bitkisel Tedavi - İbrahim Gökçek Ürünleri Resmi Satış Sitesidir.

              Yorum yap


              • #15
               Bitkisel Tedavi - İbrahim Gökçek Ürünleri Resmi Satış Sitesidir.

               Yorum yap

               Hazırlanıyor...
               X