Duyuru

Collapse

Devamını görüntüle
See less

Desmodium, Desmodium adscendens, Karaciğer için bir Mucize

Collapse
X
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
new posts

 • Desmodium, Desmodium adscendens, Karaciğer için bir Mucize

  Bu Bitki Karaciğerinizi Yenileyecek
  Desmodium karaciğerde enzim seviyelerini normalleştirir ve hücre yenilemesine yardımcı olan düz kas dokularını rahatlatır.
  • Katarakt Semptomları Ve Doğal Tedavi Yöntemleri
  • Göz Altı Torbaları ve Koyu Halkaları Gidermek için 9 Maske
  • Bronşit Semptomlarını Hafifletmek İçin 5 Doğal Tedavi


  Söylenilmesi zor bir ismi var, ama özellikleri mucizevi. Desmodium Adscendens nemli Afrika’nın Ekvator bölgelerinde palmiye ağaçlarının altında büyür. Karaciğerinizi yenileyen bu bitkiyle tanışın.
  Karaciğerin İşlevi

  Karaciğeri yenileyen bu harika bitkiyi tanıtmadan önce karaciğer ve bazı işlevlerinden bahsetmeliyiz. Karaciğer sizi sağlıklı tutmak, vücudu dengelemek ve toksik maddelerden arındırmak için sürekli çalışır.Proteinleri sentezler ve yiyecek ile içeceklerle vücuda giren sağlıksız maddeleri eler.

  Karaciğer en büyük ve en karmaşık iç organdır. Safra kesesiyle beraber çalışarak gerçekleştirdiği 500’ün üzerinde işlevi vardır. Metabolizmayı düzenler, vitaminleri emer, hormonları dengeler ve çok daha fazlasını yapar.

  Doğru maddeler verildiğinde karaciğer kendini yenileme özelliğine sahiptir. Hastalık nedenli ameliyatlarla bir kısmının alınması ardından kendini yeniden büyütebilir. Bunun olabilmesi için karaciğerin en az %25’inin sağlıklı olması gerekir.

  Dahası, çok duyarlıdır ve diğer organlara nazaran daha hızlı yenilenir. Alkol ve aşırı yağ tüketimi ve belli başlı metabolik hastalıklar karaciğeri zayıflatır ve işlevini tam olarak yerine getirmesini önler. Desmodium adscendens: Karaciğer için bir Mucize


  Şevketibostan, karahindiba, siyah turp ve enginar gibi karaciğere çok iyi gelen bitkiler vardır. Ancak Desmodium adscendens çok güçlüdür ve inanılmazdır.

  Bu bitki Afrika’da büyür, açık renkli yeşil yapraklıdır ve sürünerek hindistan cevizi ve palmiye ağaçlarına dolanır. Açık renkli mor çiçekleri vardır ve 25 santimetreye ulaşır. Sağlam sırtlı veya Amor seco olarak bahsedilir.

  Senegal, Fildişi Sahilleri ve Kongo’da yüzyıllardır kullanılmaktadır. Örneğin Gana’da astım, dizanteri, kabızlık ve karın ağrıları için doğal bir ilaç olarak kullanılmaktadır. Bölgede çalışan iki Fransız doktor tarafından 1960’da modern tıbba tanıtılmıştır.

  Hepatit hastaları için kullanılır ve bir kaç hafta içerisinde tedavi sağlar. Yerli şifacılar aasında bilinir ve bazı örnekleri laboratuar analizinden geçmiştir. Sonuçlar Desmodium adscendens’in alkaloid, saponin, flavanoid, antosiyanin ve bazı yararlı bileşenler içerdiğini ortaya koymuştur.

  İngiltere, Fransa ve Kanada’da yapılan klinik deneyler bu bitkinin sadece karaciğer sorunlarına iyi gelmediğini, aynı zamanda alerjisi olanların ve uzun süren yoğun kemoterapi tedavileri alanların karaciğerini de koruduğunu ortaya çıkarmıştır.

  Desmodium karaciğerde enzim seviyelerini normalleştirir ve hücre yenilemesine yardımcı olan düz kas dokularını rahatlatır. Ayrıca, bronkodilatör olarak işler ve antihistaminik özellikler taşır. Bu güçlü bitki virüsler, kimyasallar, alkol ve uyuşturucu gibi toksik maddelerle gelen karaciğer sorunları için harika bir doğal ilaçtır. Bunlar yetmez gibi bağışıklık sistemini güçlendirir ve HIV hastaları için muhteşem bir onarıcıdır.


  Desmodium adscendens hepatit belirtileri (sarılık, baş ağrısı, yorgunluk, iştah kaybı) için çok etkili bir tedavi aracıdır. Kullanıldığı takdirde etkileri bir kaç günde görülecektir. Geleneksel bir tedavi yöntemi olarak epilepsi için kullanılması da araştırmacıların ilgisini çekmiştir. Karaciğeri için Desmodium adscendens


  Bu olağanüstü bitki aktarlarda ve doğal ürün dükkanlarında kurutulmuş, öz, tentür ve kapsül şeklinde bulunabilir. Yenileyici etkilerini arttırmak için Devedikeni tohumu, şahtere, biberiye ve şevketibostan ile karıştırılarak kullanılabilir.

  Konu murattt tarafından (https://bitkiseltedavi.net/vb5/member/13772-murattt Saat 08 Ekim 2018, 14:26 ) değiştirilmiştir.
Hazırlanıyor...
X