Duyuru

Collapse

Devamını görüntüle
See less

Sandaloz Sakızı, Sandaloz Ağacı, Shorea wiesneri, Tree, Sandaraca Ağacı

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Sandaloz Sakızı, Sandaloz Ağacı, Shorea wiesneri, Tree, Sandaraca Ağacı

Sandaloz Sakızı, Thuja articulata

Sandaloz Sakızı, diyet ekstrelerinde bulunan zayıflamaya yardımcı, metabolizmayı hızlandıran, bağırsakları çalıştırıp yağları çözen bir maddedir. Sandaloz sakızı Kuzey Afrika'da yetiştirilen ağaç boyu 6-7 metreye kadar uzayan bir ağaç olduğu bilinen bir tür ağaç reçinesidir aktarlarda kolaylıkla bulunmaktadır. Sandaloz sakızı ağacı Türkiye’de yetiştirilememektedir.

Sandaloz sakızının çok eski yıllardan bu günümüze kadar zayıflama amaçlı kullanıldığı bilinmektedir. Sandaloz sakızı diyet zayıflamaya yardımcı birçok ilaçların içinde bulunmaktadır. Sandaloz sakızının yağ depo hücrelerini parçaladığı düşünülmektedir.

asakızı açık sarı beyaza çalar renktedir. Sandaloz sakızı irili ufaklı parçacıklar halinde üzerinde toz tabakası olan kolaylıkla kırılıp ufalanan bir yapıya sahiptir. Sandaloz sakızı serin yerde katı olur fakat sıcak ortama konduğu zaman yumuşayıp eridiğini görebiliriz.

Türkiye’de ve Dünya ülkelerinde ciddi şekilde şişmanlık ve obezite hastası bulunmaktadır. Uzmanlar bu soruna çare bulmak amacıyla devamlı araştırmalar yapmaktalar. Birçok zayıflama ilaçlarına sandaloz sakızı katarak metabolizmayı hızlandırıp kilo vermeyi kolaylaştırmayı amaçlıyorlar. Sağlıklı bir beslenmenin yanında sandaloz sakızının ilaçlarını veya sadece kendisini öğütüp toz haline getirip suyla yutmak zayıflamaya ciddi şekilde faydası vardır.

Sandaloz sakızının faydaları: Sandaloz sakızının siyatik, romatizma ağrılarına iyi geldiği bilinmektedir.
    • Yağları çözer, bağırsakları çalıştırır.
    • Tokluk hissi verir, metabolizmayı çalıştırır.
    • Kolesterolü düşürür, tansiyonu dengeler.
    • Nefes darlığı, dalak ve mide ağrılarına karşı etkileyici bir üründür.
    • Bal ile karıştırılıp içilen sandaloz sakızı adet sancılarına, idrar yolu rahatsızlıklarına iyi gelir.
    • Diş ağrılarına ve diş eti hastalıklarına çok faydası vardır.
    • Sandaloz sakızının kalp çarpıntısına iyi geldiği bilinir, kronik ishal tedavisinde kullanılır.
    • Sandaloz sakızının kaslar üzerinde etkisi çoktur. Gevşemiş kasları güçlendirir ve fıtık oluşmasını engeller.
    • Sandaloz sakızı cilt çatlaklarına faydası vardır. Bir kaşık saf zeytinyağına bir miktar dövülmüş sandaloz sakızı katıp krem haline getirip çatlak yerlere sürülür.
    Sandaloz sakızı zayıflatırmı: Sandaloz sakızının en çok bilinen yönü zayıflamaya yardımcı olduğudur. Zayıflatan yönüyle bir mucize gibi imdada yetişmektedir. Sandaloz sakızı kilo vermemizi sağlayan kısa bir sürede zayıflamayı gerçekleştiren bir üründür. Sandaloz sakızının kolesterolü düşürme etkisiyle zayıflamaya yardımcı olur. Ayrıca sandaloz sakızının zayıflamayla bağlantısı yağları çözme özelliğidir.

Sandaloz sakızının iştahı kestiği tokluk hissi verdiği ve bağırsakları çalıştırıp zayıflatma özelliğine sahiptir. Sandaloz sakızının kullanışı: Zayıflamak amaçlı kullananlar için kullanım şekli. Fındık kadar bir sandaloz sakızını havanda ezip un haline getiriyoruz. Her sabah aç karnına bu toz sakızı yutup arkasında bir bardak ılık suya bir yemek kaşığı elma sirkesini katarak içiyoruz. Kısa sürede etkisini göreceksiniz.

Ayrıca bitkisel zayıflama ilaçlarının içerisinde MSR sandaloz sakızı karışımı çaylarda bulunmaktadır. MSR sandaloz sakızı karışımı tamamen bitkisel ürünlerin karışımıyla yapılmıştır. MSR sandaloz sakızının içerisinde bulunan bitkiler sandaloz sakızının etkisiyle birleşip vücuttaki oturmuş yağları parlayarak vücuttan atılmasını sağlar.

Sandaloz Sakızı Hakkında Bilgi

1
    sandaloz sakızı zayıflatır mı? Sandaloz Sakızı – Bahur Nedir?

Sandaloz sakızı ( sandalos sakızı ) Kuzey Afrika’da yetişen Sandaraca adı verilen bir ağaçtan elde edilen açık sarı renge sahip reçine yada ağaç özüdür. Malta, Tunus, Cezayir gibi ülkelerde yetişir. Kırılgan bir yapıya sahip olmakla birlikte ısı ile birlikte kolayca erir. Sandaloz Sakızı Faydaları Neler? Sandaloz Sakızı Zayıflama

Öncelikle bu sakızdan elde edildiği düşünülen tüm faydaların bilimsel bir açıklamasına yaptığımız araştırmalarda rastlayamadık. Ancak literatürde, Arap kültüründe bu sakızların ishal kesici olarak kullanıldığı bilgisi var. Ayrıca tütsü olarak da kullanılmıştır. Yaygın inanışa göre ise sandaloz sakızı yağ yakıcı özelliğe sahip bir ürün. Vücuda girdiği andan itibaren yağları yaktığı, organ ve damar yağlanmasını önlediği iddia edilmektedir. Aynı zamanda iştah kesici özelliğinin olduğu belirtilmiştir. Bu sayede de kilo vermeye yardımcı olduğu düşünülmüştür. Diğer sakız ağacı reçinelerinde olduğu gibi muhtemelen bağırsak çalıştırıcı ve antimikrobiyal özellikleri bulunduğundan kısmi bir zayıflama-detoks yada metabolizma hızlandırıcı etkisinden söz edilebilir.

Yine sandaloz sakızı harici olarak, ağrılar, romatizmal sorunlar ve siyatik gibi problemlerde kullanıldığı yani ağrı kesici özelliklerinin olduğu bilinmektedir. Zayıflama için Sandaloz Sakızı-Elma Sirkesi Nasıl Kullanılır?

Uygulamada nohut büyüklüğünde sandalos sakızı toz haline getirilir ve bu toz yutulur ardından bir bardak sıcak su içerisine eklenmiş bir çorba kaşığı elma sirkesi hazırlanan bu su ile alınır. Ancak şu noktaya dikkat edelim. Hem bilimsel olarak hem de mantıksal olarak düşünüldüğünde kısa vadede bu uygulamanın kilo verdirme etkisine biraz şüphe ile yaklaşılması gerekmektedir. Ayrıca, sirke asidik bir besin olduğundan mide problemi olanları olumsuz etkileyebilecektir.

Zayıflama adı altında bu ürünü satanlar, ne bir bilimsel cevap sunmakta, ne de nasıl kullanılacağına, doz aşımında ve normal dozlarda yan etkilerinin ne olabileceğine bir cevap sunmamışlardır. Bu nedenle, daha sağlıklı ve bilimsel yöntemler varken etkileri gerçek olsa dahi doğru kullanım şekli henüz bilinmeyen uygulamaları insanın kendi vücudunda denemesi pek sağlıklı bir davranış değildir.

Yorum yap

Sandaloz Sakızı İle 2 Haftada 8 Kilo Verdim

Sandaloz sakızı ile zayıflayanlardan biri olan Aslı hanım bizimle zayıflama başarı hikayesini paylaştı. Kendisi sandaloz sakızı ile zayıflamayı başarmış ve okuyucularımıza da motive olmak istemiştir. Başarısından dolayı tebrik ediyor, hayat boyu ideal kilosunda kalmasını diliyoruz.

Sandaloz Sakızı İle 2 Haftada 8 Kilo Verdim

Her kadın bazı dönemlerde kendini salar ve toparlayamaz. Bende birkaç aydır bu şekildeydim. Aşırı kilolu bir bayan değilim, fakat fazla kiloyuda sevmiyorum. Birkaç ay öncesine kadar 55’dim, yediklerime dikkat etmediğim için 65’e çıkmıştım. Etrafımdan yakışmış iltifatları duysam bile kendim rahatsız oluyordum. Ne yapsam acaba diye düşünüp, internette araştırma yaparken sandaloz sakızı dikkatimi çekti. Çok fazla kullanan kişi mevcuttu ve herkesin verdiği kilolar tamamen farklıydı. Bünye meselesi olmasına rağmen verdikleri kilolar arasındaki farklar hayli fazlaydı. İnternetten çok yararlı bilgi edinemem diye çareyi aktara gitmekte buldum. Sandaloz Sakızını Kullanmaya Nasıl Karar Verdim?

Her zaman gittiğim ve güvendiğim bir aktara giderek, önce sandaloz sakızının ne olduğunu sordum. Daha sonra ise zayıflamaya bir etkisi varmı, varsa da neler diye adamcağızı soru yağmuruna tuttum. Sağolsun, sürekli oraya gittiğim için bana detaylı bir şekilde anlattı.

Sandaloz sakızının aslında sakız değilde, belirli bir ağaçtan elde edilen bir madde çeşidi olduğunu ve sıcaklara karşı direnemeyerek sakız görünümünü aldığını açıkladı.

Sandaloz sakızını havanda döverek toz olarak tüketildiğini ya da sakız gibi çeğnelirek, iki türlü kullanıldığını söyleyerek beni aydınlatmış oldu. Zayıflama ile etkisine gelince, tamamen zayıflamaya etkili bir ürün olduğunu ve çoğu kişide yarralı sonuçlar alındığını söyledi. Anlattıklarından tatmin olduğumda, elimde sandaloz sakızı ile dükkândan ayrıldım. Sandaloz Sakızını Nasıl Kullandım?

Aktardan aldığım detaylı bir tarif ile sandaloz sakızını kullanmaya başlamıştım. Her ne kadar çiğneyerek zayıflatsa da, ben toz olarak tüketmeyi seçmiştim. Her sabah kahvaltı yapmadan, aktarcının belirttiği kadar sandaloz sakızını havanda ezerek yutuyor, hemen ardından 1 bardak suya, 2 tatlı kaşığı elma sirkesi döküp karıştırarak içiyordum.

Aktarcının verdiği bilgilere göre elma sirkesi, sandaloz sakızının etkisini iki kat daha kolaylaştırarak, zayıflamayı hızlandırıyormuş. Bu şekilde iki hafta kullanmaya devam ettim. Sandaloz Sakızı Kullanırken Nelere Dikkat Etmem Gerekti?

Bir Mola Verip Facebook Sayfamızı Beğenebilirsiniz!

Sandaloz sakızı kullanırken, tatlılardan uzak durmam gerekiyormuş. İnternette okuduktan sonra soluğu aktarcıda almıştım. Böyle bir şeyin olasılığını sorduğumda, doğru olduğunu sandaloz sakızı kullanırken, tamamen tatlının kesilmesi gerektiğini söyledi.

Tatlı, sandaloz sakızının etkisini azaltıyor ve kilo verilmesini yavaşlatıyormuş. Tatlı düşkünü olan benim hiç işime gelmemişti ama biraz sabretmekten zarar gelmezdi. Sandaloz Sakızına Yardımcı Olarak Ne Yaptım?

Sandaloz sakızını kullandığım dönemlerde herhangi bir diyet yapmadım. Sadece öğünlerimi biraz daha azalttım ve yediklerime dikkat ettim. Spor konusuna gelince, bir spor salonuna yazılmadım ya da düzenli olarak spor yapmadım.

Sporla ilgili yaptığım tek şey, yürümekti. Yürümeyi seven bir kşiliğim var ve elimden geldiğince bir yerlere yürüyerek gitmeyi seçtim. Sandaloz Sakızı İle Kaç Kilo Verdim?

2 hafta gibi kısa bir sürede tamı tamına 8 kilo 200 gram kilo vermiştim. Diyet yapmadan, biraz dikkat ederek, verdiğim kilo ile gerçekten sevindim. Çünkü resmen oturduğum yerden kilo vermiştim. 2 kilo gibi fazlam var ve en yakın zamanda başlayarak, onları da vermek istiyorum.

Yorum yap

Sandaloz Sakızının Zararları

Aşırı kilolara sahip olanların ya da kilo vermek isteyenlerin genelde adını duyduğu Sandaloz sakızı bir ağaçtan üretilen özdür. Doğaldır ve birçok faydası bulunur. Peki bu sakızın vücuda zararı ya da bir yan etkisi olup olmadığını mı merak ediyorsunuz? O zaman bu yazımız sizin için. Sandaloz sakızının ne olduğunu ve neler için kullanıldığından bahsettikten sonra sakızın vücudunuzda oluşturabileceği yan etki ve zararları sizlerle paylaşacağız.

Sandaloz Sakızı Nedir?

Sandaloz sakızı paylaştığımız görseller içerisindeki gibi küçük çakıl taşları gibi tanecikler halinde bulunan doğal bir ağaç özüdür. Özellikle kilo vermek isteyenlerin kullandığı ülkemizde henüz yeni yeni keşfedilmeye başlanılan bu organik sakız ile bir ay ile üç ay gibi bir zaman aralığı içerisinde yaklaşık 10 kilo ile 15 kilo arasında zayıflayabilirsiniz.

Burada dikkat etmeniz gereken piyasada bulunan ve sandaloz sakızı olarak adlandırılan ürünlerin kalitesidir. Sandaloz sakızı olarak satılan ve normal sakızlar gibi üretilirken içerisine sandaloz ağacının özü karıştırılan sakızlar organik sakızın onda biri kadar etki etmez ve çeşitli rahatsızlıklara sebebiyet verebilir. Sandaloz sakızı olarak yukarıdaki görselde belirttiğimiz çakıl taşı gibi olan ve üzerinde toz bulunan çiğnendiğinde kıtır kıtır olan ve ağızda dağılan sakız doğal organik sakızdır ve herhangi bir katkı maddesi bulunmaz.

Sandaloz sakızı doğal olarak kullanılmadığı takdirde içerisindeki katkı maddelerinden dolayı vücutta yan etki yapabilir. Kalp ve mide hastalıklarına sebebiyet verebilir ayrıca sindirim sorunu da doğurabilir. Doğal olmayan ve katkı maddesi içeren sandaloz sakızı alerji yapabilir.

Doğal olan sandaloz sakızı tüketiminde genelde sabahları bir tane alınır ve ardından ılık su ile birlikte bir tatlı kaşığı elma sirkesi içilir. Burada sakızla birlikte aldığınız elma sirkesinin çok olmamasına dikkat etmelisiniz. Onun haricinde bu sakızı isterseniz günde 3 defa kullanabilirsiniz. Sandaloz sakızını çiğnedikten sonra yutmanız gerekmektedir. Sakızı yuttuğunuzda herhangi bir sorun olmaz. Sandaloz sakızı midenizi dolu hissetmenizi sağlayacak bir tokluk hissi verecektir. Kalp çarpıntılarına da iyi gelen sandaloz sakızı diş ve diş eti hastalıkları içinde doğal bir ilaç görevi görür. Ayrıca sakız ishal tedavilerinde de kullanılır. Ayrıca bal ile karıştırılarak kullanıldığında adet ağrılarına iyi gelmekte ve doğal bir yatıştırıcı görevi de görür.

Sandaloz Sakızının Zararları Nelerdir?
        Her şeyde olduğu gibi sandaloz sakızında da çok fazla tüketmek karın ağrısı ve sindirim sistemi sorunlarına yol açabilir. Ayrıca sürekli iştahsızlık gibi bir etkisi olur ani ve aşırı kilo kaybı yaşamanıza ve sağlığınızın olumsuz etkilenmesine sebebiyet verebilir. Bu nedenle aşırı tüketmekten kaçınılmalıdır. Sakızı kullanırken alerjiniz olan ürünlerle karıştırmamaya dikkat etmelisiniz. Ayrıca doğal ürün olarak tüketmelisiniz. Sandaloz özünden üretilen fabrikasyon sakızlardan sağlığınız için kaçınmalısınız.

1. Mide ve Sindirim Sistemi Rahatsızlıklarına Yol Açabilir

Tek seferde çok fazla tüketmek bir zarar vermez ancak bu durum sürekliliği olursa mide ve sindirim sistemine büyük zarar verebilir. Bu yüzden günde belirtilen ölçülerle kullanmak sizin için daha etkili olacaktır. Sandaloz sakızı diğer sakızlar gibi uzun süre ciğnenebilen bir sakız değildir bu nedenle belirli bir süre sonra yutmanız gerekecektir. Yutkunma sorunu yaşarsanız bir bardak ılık su ile sakızı yutabilirsiniz.

2. Kan Şekerinizi Düşürür

Sakızı kilo vermek için kullananlar mutlaka sakızla birlikte alacakları ek ürünlere dikkat etmelilerdir. Ayrıca sakızın sağladığı tokluk hissine aldanıp yemek yemeyi ihmal ederseniz kan basıncınız tansiyonunuz etkilenebilir ve rahatsızlık yaşayabilirsiniz.

3. Çene Yapısına Zarar Verir

Uzun süreli sakız çiğnemek çene yapınıza zarar verebilir. Özellikle tek taraflı sakız çiğnediğinizde çene yapısı ve yüz simetrisinde düzensizliğe yol açar.

4. Kötü Nefes Kokusu Yapar

Sürekli sakız çiğnediğinizde mide ve bağırsak enzimleriniz sakız çiğneme sürenize bağlı olarak artar. Uzun süreli çiğnemeler de bu rahatsızlıklara yol açabilir. Kötü nefes kokusu yapabilir.

Çocuklarda kullanmamalı ve ergenlik dönemindeki çocuklar ise aşırı kullanmamalıdır. Kilo vermek için kullanmadan önce mutlaka bir doktora danışmalı ve bilgi almalısınız. Aksi halde sakızdan kaynaklanmayan ama kilo verme sürecinden kaynaklanan bir rahatsızlığınız olabilir.

Sandaloz sakızı doğal olarak tüketildiğinde ve aşırıya kaçılmadığı takdirde herhangi bir zararı bulunmayan organik bir üründür. Sandaloz sakızı olarak satılan ve içerisinde bir çok katkı maddesi bulunduran ürünler hariç bu sakız size fazlasıyla fayda sağlayacaktır. Sakızı ideal çiğneme süresi olan 20 dakika kadar çiğnedikten sonra yutmanız ve günlük aşırı almamanız halinde herhangi bir sorunla karşılaşmaz ve kolayca kilo verirsiniz.

5. Hamilelikte Aşırı Tokluk Hissi ile Bebeğe Zarar Verir

Hamilelikte sakızı kullanmanız tavsiye edilmez. Sakız iştah kapatıcı etki yarattığı için hamile kadınlara önerilmez. Ancak hamilelik sonrası kilo vermek istediğinizde düzenli spor ile birlikte Sandaloz sakızından faydalanabilirsiniz.

Ürünü günde ideal olarak iki kez aç karnına tükettiğinizde zayıflama sürecinizi başlatmış olursunuz. Ürünle birlikte kullanmanız tavsiye edilen elma sirkesinin özelliklerine dikkat ediniz. Asit değeri çok fazla olan yada bozulmuş tarihi geçmiş sirkeye dikkat ediniz ve kullanmayınız. Aşırı hızlı kilo vermek yerine geniş bir zaman dilimi seçerek kilo vermeye çalışın.

Sandaloz sakızını organik ürün ve bitkilerden satan aktarlarda bulabilir ya da internet üzerinden sipariş verebilirsiniz. Yaklaşık 250 gramlık bir sandaloz sakızı günde iki defa kullandığınızda size 1 aydan uzun süre kullanım sağlayacaktır.

Yorum yap

Sandaloz Sakızı
          Kuzey Afrika’da yetişen Sandaraca adı verilen bir ağaçtan elde edilen açık sarı renge sahip reçine yada ağaç özüdür. Malta Tunus Cezayir gibi ülkelerde yetişir. Kırılgan bir yapıya sahip olmakla birlikte ısı ile birlikte kolayca erir.Sandaloz sakızı açık sarı beyaza çalar renktedir. Sandaloz sakızı irili ufaklı parçacıklar halinde üzerinde toz tabakası olan kolaylıkla kırılıp ufalanan bir yapıya sahiptir. Sandaloz sakızı serin yerde katı olur fakat sıcak ortama konduğu zaman yumuşayıp eridiğini görebiliriz.
          Baharatlar
          Tarçın karanfil zencefil kakule ve karabiber gibi yiyeceklere verdikleri koku ya da tatları nedeniyle yetiştirilen bitkilerin kurutulmuş kısımlarına verilen genel ad olup çeşni amaçlı kullanılmaktadır. Baharat bu türden bitkilerin kök sap tohum meyve ya da yaprak gibi kısımlarının kurutulmasıyla elde edilir.
          Bitki Tohum Baharat
          Dünya üzerinde 1.000.000 civarında bitki türünün bulunduğu tahmin edilmektedir. Bunların henüz yarıya yakını tanımlanıp isimlendirilebilmiştir. Gıda elde etmek için üretilen türler ancak 3.000 civarındadır. Buna karşılık yabani olup da gıda olarak kullanılan bitki türünün 100.000'in üzerinde olduğu sanılmaktadır. Tedavi amacıyla kullanılan bitkilerin miktarı antik çağdan beri devamlı bir artış göstermektedir. Ülkemiz doğal florasındaki 10.000 civarındaki bitki türünün 1/3’ ünün endemik olduğu aromatik bitkilerin ise bu oranın % 30’unu teşkil ettiği bildirilmektedir. Tüm Avrupa’da toplam 12.000 bitki türü olduğu düşünüldüğünde biyolojik çeşitliliğimizin zenginliği görülmektedir.
          Kullanım Şekli
          Fındık tanesi büyüklüğünde sandalozu havanda ezip toza dönüştürülür (yada ağzınızda çiğnenebilir kum gibi oluyor). Her sabah aç karnına bu tozu yutup hemen ardından 1 bardak sıcağa yakın ılık suya 1 yemek kaşığı elma sirkesi katıp içilebilir.
          Muhafaza Şekli
          Serin ve kuru yerde saklayınız
          Marka Hakkında
          Butik üretim yaptırdığımız bitki bitki türevleri ve farklı formdaki bitkiler son mahsül ürünüdür. Asla seri üretim yapmadan en fazla 3 aylık bazen günlük siparişe göre paketleme planları yapılarak uzman kontrolünde tedarik edilen ürünlerdir. Bitki ve bitki formları (dökme bitki su yağ macun karışımlarda ) seri üretimine kesinlikle karşıyız .rafta beklemeye etken maddenlerin kaybolmasından bitkinin özelliğini yitirmesinden dolayı talep doğrultusunda taze az ve butik üretim ve paketleme yapmaktayız.Özellikle Bitki suları ve yağları kesinlikler butik üretim olmalı ve raflarda beklememelidir.
          Firma Hakkında
          Her ne kadar ticari bir işletme ise de hakkımızda yazımızda okuyacağınız üzere misyon projedir. İhtiyacı olan bitkisel ürünleri zamanında taze ve hepsini bir arada bulamayan her defasında aldatılan bulsa bile gidip alamayan yada çok pahalıya alan benim gibi çok insan olduğundan açtığımız bir işletmedir aktar diyarı. Zayıflama ürünleri kış çayları yada beslenmeye yönelik ürünler alan müşterilerimiz firmanın kuruluş misyonunu belki tam anlayamaz ama tedavi amaçlı aktar aktar gezen hele sevdikleri için gezen çarşıdan eli boş dönen ve kandırılan müşterilerimiz bizi daha iyi anlar .

Yorum yap

Sandaloz Sakızı Zararları

Sandaloz sakızı zararları, sandaloz sakızı çok eski yıllardan günümüze kadar zayıflamak için kullanılan bir üründür. Günümüzde zayıflamak için yaygın bir şekilde kullanılan sandaloz sakızı tamamen doğaldır. Teknolij imkanlar kullanılarak sandoloz sakızında bulunan etken madde sadeleştirilmekte ve bu doğal üründen zayıflama hapları ve kapsülleri üretilmektedir.

İnternet üzerinden araştırma yapıldığında sandaloz sakızı ile zayıflayanlar sayısının azımsanmayacak kadar fazla olduğu görülebilmektedir. Sandaloz sakızı zayıflamanın haricinde vücuda da inanılmaz faydalar sağlamaktadır. Peki, sandaloz sakızının vücut üzerinde zararları var mıdır?

Sandaloz Sakızının Zararları

Sandaloz sakızı zayıflamak için kullanılacaksa eğer, ilk önce ezilerek toz kıvamına getirilmeli ve sirkeli suya eklenerek aç karnına yutulmalıdır. Sandaloz sakızı bu şekilde kullanıldığında mide de rahatsızlıklara yol açabilir. Aslında bu rahatsızlıklara yol açan sandaloz sakızı değil sirkedir. Zayıflamak için sandaloz sakızı günde 3 gramı geçmeyecek şekilde kullanılmalıdır. Aşırı şekilde ve bilinçsiz kullanılmadığı takdirde sandaloz sakızının vücut için her hangi bir yan etkisi bulunmamaktadır.

Sandaloz Sakızının Faydaları
            • Sandaloz sakızı kalp çarpıntılarına karşı iyi gelir.
            • Kronik ishal tedavisinde kullanılabilir.
            • Diş, diş eti hastalıkları ve diş ağrıları üzerinde olumlu etkileri vardır.
            • Cilt çatlaklarına karşı sandaloz sakızı hakiki zeytinyağı ile karıştırılarak krem kıvamına getirilir. Krem kıvamına gelen sandaloz sakızı çatlakların oluştuğu bölgelere sürülür. Çatlaklar üzerinde etkili olduğu gözle fark edilir.
            • Sandaloz sakızı bal ile karıştırılarak şerbet şeklinde tüketilirse adet ağrılarına karşı iyi gelir. Ayrıca bu reçete idrar yolları için de faydalı olur.
            • Nefes darlığı, göğüs ağrısı, mide ağrıları ve dalak hastalıklarına karşı şifalı bir üründür.
            • Sandaloz sakızı gevşemiş kaslar üzerinde oldukça etkilidir. Bu etkisi ile fıtık sorununa karşı iyi gelir.
            • 3 gram düzenli olarak yutulduğunda sara hastalığına karşı fayda sağlar.
            Bize Sıkça Sorulan Sorular

Sandaloz Sakızı Nedir?

Sandaloz sakızı Kuzey Afrika'da Cezayir, Malta ve Tunus gibi ülkelerde yetişen Sandaraca denilen ağaçtan elde edilen rengi açık sarı olan reçine yani ağaç özüdür. Yapısı kırılgan olup ısıya maruz kaldığında kolay erir. Bunun bilimsel faydaları konusunda kesin bilgiler bulunmamaktadır. Literatüre göre Araplarda tütsü ve ishal kesici olarak olarak kullanıldığı bilinmektedir. Ayrıca sandaloz sakızının yağ yakıcı etkisinin olduğuna dair halk arasında bir inanış vardır. Vücutta yağları yaktığına, organ yağlanmasına engel olduğuna inanılır. İştah kesici etkisinin de zayıflamada faydalı olduğu söylenir. Bunun yanında diğer ağaç reçineleri gibi bağırsakları çalıştıran ve antimikrobiyal etkisinin de bulunduğu söylenebilir

Yorum yap

Hazırlanıyor...
            X