Duyuru

Collapse

Devamını görüntüle
See less

Hipofiz bezesi, hipofiz bezi tümörü, mikroadenom, prolaktin hormonu, FSH hormon

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

Hocam merhaba,
    yaş 28, boy 1.60, kilo 62
    1yıldır başın üst, alın ve hipofizin olduğu bölgede basınç– kalp atışı gibi atışlar ve baş ağrısı var
    başın değişik yerlerinde ani bıçak saplanma hisleri
    boyun damarlarında ve ensede gerginlik
    kulaklarda işitme sorunu,
    baskı yüzünden algılama, konsantrasyon, hafıza ve öğrenememe sorunları
    kulakların yanması ve zonklaması
    açlık duygusu yokluğu
    daha önce rahatsız eden seslere karşı duyarsızlık
    daha önce sevilen şeylere karşı ilgisizlik, zevk almama
    kara vermede güçlük, duygusal hissizleşme
    hiçbir durum karşısında heyecanlanmama buna rağmen ne yapacağını bilememe, cümleleri toparlayamama
    bir önceki kurduğu cümleyi veya ne hakkında konuştuğunu unutma
    3 haftadır gözlerde bulanık görme- gözlerde ağrı, yan kısımları ise tamamen flu görme
    regl 1,5 gün bazen daha az ve pembe kan gelmesi
    tsh 0.06 mIU/L - serbest t3 2.26 pg/ml düşük, nodül ve kistik açıkıklar (son hormon testine göre)
    ayakların altında ve vajinada yanma başlaması
    grip olmuş gibi içten soğuk üşüme, dıştan terleme
    ses kalınlaşması- çatallaşması ve kısılması gibi durumlar
    başta basınçla gün içinde gelen uykuya eğilim
    birkaç merdiven çıktıktan sonra gelen uykuya eğilim
    başaıyastığa koyar koymaz deliksiz uyku
    aşırı yorgunluk hali
    yaratıcılıkta belirgin düşüş
    cinsel isteksizlik
    diyaframdan nefes alındığında karnın patlayacakmış hissi oluşturması
    burundan nefes alırken zorlanma
    karın veya bağırsak bölgesinde bebek tekmesi gibi vuruşlar
    açıkçası ben beyin yada hipofizle ilgili bir sorunum olduğunu düşünüyorum, beyin tomografisi çekildi henüz sonuç belli değil. hipofiz hormon bozukluğu her zaman tümör yüzünden mi olur yada kendi başınada olabilen birşey midir?
    saydığım rahatsızlıklarıma göre hangi ürünlerinizi kullanmam gerekir? bütün bunlar sigarayı bırakıp, sağlıklı yaşama geçmekle 1 yıl önce başladı, ilişkisi var mıdır yada tesadüf müdür bilmiyorum...yardımcı olursanız sevinirim...

Yorum yap

hocam 2009 yılında 1.5cm lık bir hipofiz timöründen ameliyal oldum amaliyat öncesinde prolaktin 2330 seviyelerinde idi testestoron ise 0,254 idi amaliyat olup ordaki kitle alındıktan 2 aysonra sonra prolaktin 9.49 testesteron 2.75 seviyesine geldi ve 1 yıl boyunca dostinex tedavisine devam ettim 20011 e kadar düzenli olarak her 3 ayda bir kontrol lerimi yaparak hastalığı takip ettim ve hiçbir sorun ilerleme sözkonusu olmadı ve doktor tavsiyesi ile dostinex ve kontrollerimi bıraktım fakat 05.01.2013 te kendimi kontrol etmek amaçlı bir hormon testi yaptırdığımda prolaktin seviyemin 203 e testesteronlarımında1.0 a düştüğünü çekilen mr dada 13x10x9 mm ebatlarında bir kitle tespit edilmiş fakat pek sorun oluşturmica tekrar dostineksle bunun bastırılacağı bildirilmiştir fakat aynı günlerde şiddetli baş ağrısıyla doktora başvurduğumda buna bağlı olarak bir boz kaçağı oluştuğunu bildirdiler orda oluşan bir delikten sıvı kaçağı yaptığını beyan ettiler şuan tam 1 ay oldu ve tamamen geçmiş değil dinlenerek geçebileceğini yada oraya bir cerrahi müdahale ile kapatılabilineceğini beyan ediyorlar sizce ne yapmalıyım.? hangi ürünleri kullanarak bundan kurtula bilirim.?

Yorum yap

kadüse Nickli öğeden Alıntı Mesajı göster
        Hocam merhaba,
        yaş 28, boy 1.60, kilo 62
        1yıldır başın üst, alın ve hipofizin olduğu bölgede basınç– kalp atışı gibi atışlar ve baş ağrısı var
        başın değişik yerlerinde ani bıçak saplanma hisleri
        boyun damarlarında ve ensede gerginlik
        kulaklarda işitme sorunu,
        baskı yüzünden algılama, konsantrasyon, hafıza ve öğrenememe sorunları
        kulakların yanması ve zonklaması
        açlık duygusu yokluğu
        daha önce rahatsız eden seslere karşı duyarsızlık
        daha önce sevilen şeylere karşı ilgisizlik, zevk almama
        kara vermede güçlük, duygusal hissizleşme
        hiçbir durum karşısında heyecanlanmama buna rağmen ne yapacağını bilememe, cümleleri toparlayamama
        bir önceki kurduğu cümleyi veya ne hakkında konuştuğunu unutma
        3 haftadır gözlerde bulanık görme- gözlerde ağrı, yan kısımları ise tamamen flu görme
        regl 1,5 gün bazen daha az ve pembe kan gelmesi
        tsh 0.06 mIU/L - serbest t3 2.26 pg/ml düşük, nodül ve kistik açıkıklar (son hormon testine göre)
        ayakların altında ve vajinada yanma başlaması
        grip olmuş gibi içten soğuk üşüme, dıştan terleme
        ses kalınlaşması- çatallaşması ve kısılması gibi durumlar
        başta basınçla gün içinde gelen uykuya eğilim
        birkaç merdiven çıktıktan sonra gelen uykuya eğilim
        başaıyastığa koyar koymaz deliksiz uyku
        aşırı yorgunluk hali
        yaratıcılıkta belirgin düşüş
        cinsel isteksizlik
        diyaframdan nefes alındığında karnın patlayacakmış hissi oluşturması
        burundan nefes alırken zorlanma
        karın veya bağırsak bölgesinde bebek tekmesi gibi vuruşlar
        açıkçası ben beyin yada hipofizle ilgili bir sorunum olduğunu düşünüyorum, beyin tomografisi çekildi henüz sonuç belli değil. hipofiz hormon bozukluğu her zaman tümör yüzünden mi olur yada kendi başınada olabilen birşey midir?
        saydığım rahatsızlıklarıma göre hangi ürünlerinizi kullanmam gerekir? bütün bunlar sigarayı bırakıp, sağlıklı yaşama geçmekle 1 yıl önce başladı, ilişkisi var mıdır yada tesadüf müdür bilmiyorum...yardımcı olursanız sevinirim...
        Mantarların üretmiş olduğu toksik maddeyi Karaciğer arıtmak için çok yoğun vitamin harcıyor ve halsiz dermansız kalıyorsunuz.Zerdeçal Forte, Kordisep Forte, Gökçek Aloe Vera Jel ve Gökçek İksir, Kist çayı ve Enfeksiyon Çayı kullanmanız gerekir.Barsak Mantar ve Bakterileri toksik maddeler üretir ve Karaciğer bu toksik maddeleri arıtmaz ise diğer organlara depolanır ve organlarda çeşitli rahatsızlıklar görülmeye başlar. Günümüzde Bakterilerin teşhisi kan, idrar ve gaita tahlilleri hemen yapılabilir, fakat mantarların teşhisi hemen hemen imkansız ve ancak belirtileri ve dilden anlaşılabilir.Kimyasal ilaçlar ve yanlış beslenme mantarları çoğaltır ve vücudun asit-baz dengesini bozulur ve oluşan asitik ortamda mikroplar hızlı çoğalırlar. Artı her lokma en az 30 defa çiğnemeli, aksi halde çok yoğun cüruf oluşur.Cüruflu ortamda ise bakteri, virüs ve mantarlar çok kolay çoğalır ve bağışıklık sistemi zayıflar, kişi önce halsiz, dermansız, yorgun olur ve aşırı uyur sonra ise birçok hastalığa yakalanır.
        Bitkisel Tedavi - İbrahim Gökçek Ürünleri Resmi Satış Sitesidir.

Yorum yap

ordulu Nickli öğeden Alıntı Mesajı göster
          hocam 2009 yılında 1.5cm lık bir hipofiz timöründen ameliyal oldum amaliyat öncesinde prolaktin 2330 seviyelerinde idi testestoron ise 0,254 idi amaliyat olup ordaki kitle alındıktan 2 aysonra sonra prolaktin 9.49 testesteron 2.75 seviyesine geldi ve 1 yıl boyunca dostinex tedavisine devam ettim 20011 e kadar düzenli olarak her 3 ayda bir kontrol lerimi yaparak hastalığı takip ettim ve hiçbir sorun ilerleme sözkonusu olmadı ve doktor tavsiyesi ile dostinex ve kontrollerimi bıraktım fakat 05.01.2013 te kendimi kontrol etmek amaçlı bir hormon testi yaptırdığımda prolaktin seviyemin 203 e testesteronlarımında1.0 a düştüğünü çekilen mr dada 13x10x9 mm ebatlarında bir kitle tespit edilmiş fakat pek sorun oluşturmica tekrar dostineksle bunun bastırılacağı bildirilmiştir fakat aynı günlerde şiddetli baş ağrısıyla doktora başvurduğumda buna bağlı olarak bir boz kaçağı oluştuğunu bildirdiler orda oluşan bir delikten sıvı kaçağı yaptığını beyan ettiler şuan tam 1 ay oldu ve tamamen geçmiş değil dinlenerek geçebileceğini yada oraya bir cerrahi müdahale ile kapatılabilineceğini beyan ediyorlar sizce ne yapmalıyım.? hangi ürünleri kullanarak bundan kurtula bilirim.?
          Amaliyattan sonra kullandığınız ilaçlar bağırsak florasına çok zarar vermiş, Zerdeçal Forte, Kordisep Forte, Gökçek Aloe Vera Jel ve Gökçek İksir, Kist çayı ve Enfeksiyon Çayı kullanmanız gerekir.Barsak Mantar ve Bakterileri toksik maddeler üretir ve Karaciğer bu toksik maddeleri arıtmaz ise diğer organlara depolanır ve organlarda çeşitli rahatsızlıklar görülmeye başlar. Günümüzde Bakterilerin teşhisi kan, idrar ve gaita tahlilleri hemen yapılabilir, fakat mantarların teşhisi hemen hemen imkansız ve ancak belirtileri ve dilden anlaşılabilir.Kimyasal ilaçlar ve yanlış beslenme mantarları çoğaltır ve vücudun asit-baz dengesini bozulur ve oluşan asitik ortamda mikroplar hızlı çoğalırlar. Artı her lokma en az 30 defa çiğnemeli, aksi halde çok yoğun cüruf oluşur.Cüruflu ortamda ise bakteri, virüs ve mantarlar çok kolay çoğalır ve bağışıklık sistemi zayıflar, kişi önce halsiz, dermansız, yorgun olur ve aşırı uyur sonra ise birçok hastalığa yakalanır.

Yorum yap

Yorum yap

Yorum yap

Yorum yap

k.ozturk Nickli öğeden Alıntı
                  LH hipofiz bezinden salgılanan bir hormondur.LH hormonu kadınlarda adet döngüsünün oluşumunda etkindir. LH yüksekliği kadınlarda overlerin fonksiyon bozukluğunu göstermesi ve yumurtlamada sorun olduğunun bir göstergesi olduğu için klinik olarak önemlidir. Kadınlarda LH yüksekliğinde ilk olarak akla polikistik over sendromu gelir, LH hormonu kadınlarda ayrıca, primer gonad yetmezliği, menopoz sonrası dönem ve gonadotropin sentezleyen pituiter tümörlerde de görülebilir. LH yüksekliği kadınlarda çocuk olmasını olumsuz yönde etkileyen bir sağlık sorunudur.
                  LH yüksekliği olan kadınların bir kadın doğum uzmanı ve endokrinoloji uzmanına başvurmaları önerilir.
                  LH eksikliği erkeklerde testesteron hormonunu azaltır cinselliği bitirir
                  Tribulus Forte, Zerdeçal Forte, Nar Çekirdeği Yağı, Gökçek Aloe Vera Jel, Gökçek İksir ve İktidar Çayı kullanmanız gerekir. Barsak Mantar ve Bakterileri toksik maddeler üretir ve Karaciğer bu toksik maddeleri arıtmaz ise diğer organlara depolanır ve organlarda çeşitli rahatsızlıklar görülmeye başlar. Günümüzde Bakterilerin teşhisi kan, idrar ve gaita tahlilleri hemen yapılabilir, fakat mantarların teşhisi hemen hemen imkansız ve ancak belirtileri ve dilden anlaşılabilir. Kimyasal ilaçlar ve yanlış beslenme mantarları çoğaltır ve vücudun asit-baz dengesini bozulur ve oluşan asitik ortamda mikroplar hızlı çoğalır. Aksi halde çok yoğun cüruf oluşur. Cüruflu ortamda ise bakteri, virüs ve mantarlar çok kolay çoğalır ve bağışıklık sistemi zayıflar, kişi önce halsiz, dermansız, yorgun olur ve aşırı uyur sonra ise birçok hastalığa yakalanır.

Yorum yap

a.nazaralieva Nickli öğeden Alıntı
                    Merhaba!
                    Ben, Aymira Nazaralieva.
                    Hipofiz tumoru sorunum var. Kirgizistanda nevreloglar ameliyat olmami soylediler ama ben ameliyat olmak istemiyorum. Tumore ameliyatsiz cozum ararken internetten sizleri buldum. Yakinda sizde tedavi olmak icin isten ayrildim ve Turkiye'ye gitmeyi planliyorum. Siz yabancilari da tedavi ediyor musunuz, neler goturmem lazim ve yaklasik tedavi kac surer? Telefon numaraniz var mi yada skype? Cevabinizi bekliyorum. Saygilarimla Aymira Nazaralieva
                    Zerdeçal Forte, Boswellia Forte, Nar ÇekirdeğiYağı, Gökçek Aloe Vera Jel, Gökçek İksir ve Kist Çayı kullanmanız gerekir. Barsak Mantar ve Bakterileri toksik maddeler üretir veKaraciğer bu toksik maddeleri arıtmaz ise diğer organlara depolanır ve organlardaçeşitli rahatsızlıklar görülmeye başlar. Günümüzde Bakterilerin teşhisi kan,idrar ve gaita tahlilleri hemen yapılabilir, fakat mantarların teşhisi hemenhemen imkansız ve ancak belirtileri ve dilden anlaşılabilir. Kimyasal ilaçlarve yanlış beslenme mantarları çoğaltır ve vücudun asit-baz dengesini bozulur veoluşan asitik ortamda mikroplar hızlı çoğalır. Aksi halde çok yoğun cürufoluşur. Cüruflu ortamda ise bakteri, virüs ve mantarlar çok kolay çoğalır vebağışıklık sistemi zayıflar, kişi önce halsiz, dermansız, yorgun olur ve aşırıuyur sonra ise birçok hastalığa yakalanır.

Yorum yap

u.utku Nickli öğeden Alıntı
                      Merhaba hocam. 71 yaşında bayan bir hastamız var hipofiz bezinde makroadenom var ve sol gözünde görme kaybı mevcut hastanede tahliller yapıldı ve doktor ameliyat dedi hasta yaşlı olduğu için ve korktuğu için ameliyat olmak istemiyor. Bu görme kaybı diğer gözede sıçrar mı? Adenom büyüme hızı nedir ameliyat olmazsa ne gibi sonuçlar doğurur? Bize tavsiyeniz nedir hocam? Cevaplarsanız sevinirim şimdiden teşekkür ediyorum.
                      Zerdeçal Forte, Boswellia Forte, Spirulina Forte, Karbonat Forte, Gökçek Aloe Vera Jel ve Gökçek İksir, Damar çayı ve Kist Çayı kullanmanız gerekir. Barsak Mantar ve Bakterileri toksik maddeler üretir ve Karaciğer bu toksik maddeleri arıtmaz ise diğer organlara depolanır ve organlarda çeşitli rahatsızlıklar görülmeye başlar. Günümüzde Bakterilerin teşhisi kan, idrar ve gaita tahlilleri hemen yapılabilir, fakat mantarların teşhisi hemen hemen imkansız ve ancak belirtileri ve dilden anlaşılabilir. Kimyasal ilaçlar ve yanlış beslenme mantarları çoğaltır ve vücudun asit-baz dengesini bozulur ve oluşan asitik ortamda mikroplar hızlı çoğalır. Aksi halde çok yoğun cüruf oluşur. Cüruflu ortamda ise bakteri, virüs ve mantarlar çok kolay çoğalır ve bağışıklık sistemi zayıflar, kişi önce halsiz, dermansız, yorgun olur ve aşırı uyur sonra ise birçok hastalığa yakalanır.

Yorum yap

İbrahim bey merhaba;
                        Hipofiz adenomu teşhisi kondu yaklaşık olarak 22 mm civarı. Doktor makroadenom desede her hangi bir zararını aradaki baş ağrıları dışında görmedim. Dostinex kullandığımdan beri gözdeki hafif kayıp ve ağrılarım geçti ama nemli havalarda bir bası hissediyorum. 6 ay sonra çekilen MR da bir önceki ile aynı seyrettiği ve her hangi bir hormonal bozukluk olmadığı, büyüme ya da küçülmede olmadığı söylendi. Doğal tedavi yöntemlerinden tavsiyeniz nelerdir? Bu aşamada bir miktar küçüldüğünü görsem çok rahatlayacağım. yukarıda yazmışsınız ama devamını anlayamadım. Yani Yoğurt Otu Forte, Kordisep Forte, Gökçek Aloe Vera Jel ve Gökçek İksir, Enfeksiyon çayı ve Kist Çayı kullanmanız gerekir yazmışsınız ama devamındaki yazınız barsak vb. yani buna iyi gelir mi? Yeteri kadar büyük bir adenomum var. Zarar görmek istemiyorum. Acil desteğinizi rica ediyorum. Saygılarımı sunarım.

Yorum yap

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                          X