Duyuru

Collapse

Devamını görüntüle
See less

Afrika Sardunyası Forte, Itır Forte, Itır, Umkaloabo, Pelargonium sidoides

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Afrika Sardunyası Forte, Itır Forte, Itır, Umkaloabo, Pelargonium sidoides

ITIR

Çok Yıllık | 0,3-1m | 5-10 Aylar | Ça,Ho,Na | Kökü, Otu

Itır, Umkaloabo, Pelargonium sidoides D.C.
    Şifalı Itır ve Pelargonium reniforme W.CURTİS
    Güney Afrika Itırı
    Umkaloabo
    Öksürük kökü
    Bronşit kökü

Familyası: Itırgillerden, Storchschnabelgewchse, Geraniaceae

Drugları: Itır kökü; Umckaloabo radix
    Itır otu; Umckaloabo herba
    Itırın genellikle kökü çay, tentür ve natürel ilaç yapımında kullanılır ve nadiren de otunun kullanıldığı olur.

Giriş: Itırgillerin takriben bilinen 300 türü mevcuttur ve bunlardan bizi ilgilendiren Şifalı Itır diye anılan iki türdür. Bu iki bitki aynı şekilde kullanılırsalar da botanik olarak bazı farklılıkları vardır.
    a) Narin (Bordo) Itır; Pelargonium sidoide De CANOOLLE ve
    b) Kadife (Pembe) Itır; Pelargonium reniforme W.CURTIS.
    Bu iki türün haricinde çok farklı maksatla kullanılan Büyük Itır; Pelargonium graveolens ve Kokulu Itır; Pelargonium odoratissium’u saya-biliriz. Leylekotugillerle Itırotugiller çoğu kez birbirine karıştırılmaktadır. Itırgillere örnek olarak Şifalı Itırı ve Büyük Itırı , Leylekotugillere ise Leylek otunu örnek vereceğiz. İngiliz asıllı binbaşı Charles Henry Stevens Güney Afrika’da görevli iken 1897’de yakalandığı oranın yerlileri olan Zulu kabilesinin Hekimleri tarafından Itır kökünden elde edilen Dekokt’tan (kaynatma) birer bardak içirerek onu iyileştirir. C.H.Stevens Itır kökünü o zaman bütün Avrupa’da çok yaygın olan Vereme karşı İngiltere’ye getirerek pazarlamasını yapar. İngiliz Tabipler Odası Stevens’ın pazarladığı Verem ilacının ne olduğunu bilmediklerinden onu kocakarı ilaçları ile servet yapıyor diye suçlarlar ve de 1914’de yargılanmasını sağlayarak onu suçlu duruma düşürürler. İsviçreli Doktor Adrien Sechehaye 1920’de ilk Veremli hastasını Itır çayı ile iyileştirdikten sonra Cenevre (Genf) Tıp Odası ile birlikte çalışarak 9 yılda 800 Veremli hastayı iyileştirir. 1939’da Regensburg’taki (I…) bir firma tarafından 1 draje (Um…) (ağır öksürük anlamına gelir) adıyla anılan damlayı üretmeye başlar. Um… hangi bitkilerden ve nasıl elde edildiği 1971 yılına kadar bir sır gibi saklanmıştır. Bu nedenle hiçbir Şifalı bitkiler kitabında bilgi ve fotoğraf bulmak mümkün değildir. Bu nedenle bu bitki ile ilgili araştırmalarım yıllarca sürdü ve nihayet amacıma ulaştım. 1990 yılından beri Frankfurt, Manz, Darmstadt, Hamburg, Meidelberg, Weisbaden, Hannover botanik bahçelerinde bulamadığım bitkinin Dresden’de olduğunu öğrendim ve Ağustos 1997’de bir gün uçakla gidip araştırmalar yapıp geri döndüm.

Botanik:
    a) Bordo veya Narin Itır; Pelergonium sidoides D.C.’nin boyu 1m’yi bulabilir ve çok narin olması nedeni ile dik durması mümkün değildir. Çatallaşarak geniş bir alanı kaplar. Yaprakları böbrek şeklinde, üç loplu, kenarları kertikli, üst yüzeyi yeşil, hafif tüylü, alt yüzeyi iri damarlı, oldukça uzun saplı (10-20cm) ve değişken sıra ile dizilmiştir. Çiçeklerinin boyu 50cm’yi bulabilen uzun bir sap üzerindedir ve bu saptan çıkan yan saplarda 5 adet yine uzunca saplar üzerinde birer çiçek bulunur. Çiçekleri iki çenekli olup üstte iki bitişik ve dik, altta üç ayrı ve sarkık dil şeklinde bordo renkli taç yaprakları ve ortada bir göbek ve bu göbeğin ucunda püskül gibi döllenme tozlukları mevcuttur. Kupa yaprakları 5 adet oval şekilli ve yeşil renklidir.
    b) Pembe veya Kadife Itır; Pelergonium reniforme W.CURTIS boyu biraz daha kısa ve birazda sertçe bir yapıya sahiptir. Çiçekleri yine uzun bir sap üzerinde ve yanlarında 10-12adet bir arada bulunan ana veya yan çiçek demetlerinden oluşur. Çiçeklerinin taç yaprakları öncekinden farklı olarak pembe renkli ve taç yapraklarının ortasında birer kırmızı benek mevcuttur. Yaprakları 5-10cm eninde, 3-7cm uzunluğunda böbrek şeklinde, üzeri kadife gibi, sık ve kısa tüylü, derin damarlı mavimsi yeşil renkte, alt yüzeyi beyazımsı gri renkli ve tüylü ve iri damarlı kenarları kertikli ve 10-20cm uzunluğundaki saplara sahiptir.

Yetiştirilmesi: Güney Afrika’nın iklimi bizim Akdeniz iklimine çok benzer, bu nedenle Şifalı Itır başta Akdeniz ve Ege bölgesinin sahile yakın olan (don olmayan) yörelerde rahatlıkla bahçe ve tarlalarda yetiştirilir. Diğer bölgelerde kış aylarında sera veya sıcak odalara almak gerekir. Ben takriben 3-4yıl her iki türden de yetiştirdim ve şayet bu iş el atılır ve yetiştirilir ise çok büyük maddi imkânlar elde edilebilir. Bugüne kadar Kirpi otu ve kökünden 172 firma 850 çeşit sade veya Kompleks ilaç üretmişlerdir. Itır daha etkili olmasına rağmen sadece Akdeniz ikliminde yetişmesi nedeni ile sadece bir firmanın tekelinde kalmıştır. Bugüne kadar Kirpi otu veya kökü ile 172 ilaç firması 850 çeşit sade veya Kompleks ilaç üretmişlerdir. Hemen hemen aynı yönde etki eden Itır kökünden ise sadece bir firma bugüne kadar tekelci üretimine devam etmektedir. Bu da Kirpi otunun dünyanın hemen her yöresinde yetişebilme özelliğine sahipken, Itırın Akdeniz iklimine benzer özellikler gösteren Güney Afrika’da yetişmesi ve başka yörelerde henüz deneme üretimine geçilmemiş olmasından kaynaklanmaktadır. Bu nedenle Itırın Türkiye’de yetiştirilmesi mutlak bir zarurettir.

Hasat zamanı: Şifalı Itırın her iki türü de söküldükten sonra kökleri havalı ve güneşli bir yerde kurutulur ve kaldırılır. Şayet tentürü yapılacak ise taze olarak kullanılır.

Birleşimi: Itır kökünün birleşimindeki maddeleri önemine göre şöyle sıralayabiliriz;
    a) Cumarin türevleri (Kumarin türevleri); Umckalin, 5,6,7-Trimethoxycumarin, 6,8-dihydroxy-5,7-dimethoxycumarin, 5,6,7,8-Tetramethoxycumarin, 6,7,8-Trihydrox-cumarin, 6-hydroxy-7-mthoxy-cumarin (Scopoletin) ve 7-Acetoxy-5,6-dimethoxycumarin
    b) Taninler %9 oranında olup en önemlileri; Afzelechin, Catechin (Kateşin), Epicatechin ve Gallocatechin
    c) Flavonitler; Quercetin, Kmpferol, Izoorientin ve Taxifolin-3-O-β-D-glikozit
    d) Gallusasit türevleri; Gallusasidi ve Gallusasitmetilester
    e) Steroller; Sitosterol-3-O-β-D-glikozit, β-Sitosterin, Stigmasterin
    f) Aminler; Thramin ve Ethanolamin

Araştırmalar:
    1) Ekim 1993’ten Şubat 1995’e kadar 158 deney yerinde (doktorların muayenehaneleri veya çocuk klinikleri) 0-12yaşlarındaki nefes yolları rahatsızlıkları olan 742 çocuk üzerinde Itır ilacı (Um…) ile tedavi de-nemesi yapılmıştır. Bu tedavi denemelerinde başta; akut bronşit veya kronik bronşit (genellikle yinelenen exazerbation) ve bunun yanında nezle, sinüzit, farenjit (yutak iltihaplanması) ve Trakeait (nefes borusu iltihaplanması) gibi rahatsızlıkları olan çocuklara 14 günlük tedavi denemesi yapılmıştır. Hastalardan %98,7’sinin durumu iyileş-miştir. Fakat kronik bronşitte bu tedavi süresi 2-3ay sürebilir. (ZP.5.96.300)
    2) C.H.Heil, U.Reitermann ve ekibi 1994’de akut ve kronik kulak, burun, boğaz ve nefes yolları enfeksiyonundan; bademcik iltihaplanması, sinüzit, farenjit ve bronşit gibi rahatsızlıkları olan 641 hasta üzerinde Itır ilacı (Um…) ile tedavi denemesi yapılmıştır. Bu tedavi denemesinde hastaların %85’inde iyileşme görülmüştür. (ZP.3. 98.141)
    3) Dr.A.Sechehage 1921’de Verem hastası olan 800 kişi üzerinde tedavi denemesi yapılmış ve hastaların iyileştiği tespit edilmiştir. (Nhp.4.97 .560)
    4) Akut bademcik iltihaplanması (tonsilit) rahatsızlığı olan 6-10yaşları arasındaki 60 çocuk üzerinde tedavi denemsi yapılmış ve hastalar iyileşmiştir. (ZP.3.98.141)

Kendi tecrübelerim:
    1) Küçük oğlum M.Şamil 17.06.1997’de doğduktan hemen sonra bronşite yakalandı ve çocuk kliniğinde 4 çeşit antibiyotik ve enhalasyonla tedavi etmek istediler. Çocuğun durumunda herhangi bir değişiklik olmaması üzerine günde 5-6defa 2-3damla ağzına Itır ekstresi damlattım. M.Şamil’in durumu iki günde hemen düzelmeye başladı ve üçüncü gün avuç dolusu balgam tükürdü ve buz gibi olan el ve ayakları 10-15dk ısınarak pamuk gibi oldu.
    2) M.Şamil’in 01.08.1998 (14 aylık) önce saçını tıraş ettim ve sonra jiletle kazıdım. Havalar sıcaktır diye çocuğu şapkasız dışarı çıkarınca hemen tekrar bronşite yakalandı. Çocuğa tekrar Itır ekstresinden elde edilen damladan verdim ve yine üçüncü gün balgam tükürdükten sonra rahatladı.
    3) M.Şamil 02.10.1999 sabah saat 4.15’te Pseudokrupa’ya yakalandı ve Üniversitenin çocuk kliniğinde Dr. Antibiyotik ve spazm çözücü damlalar verdi. İlaçlar 2-3saat etki ettikten sonra çocuğun durumu tekrar kötüleşiyordu. Homeopati’de yüzlerce yıldır Heparsülfiris (Polisülfit) ile Pseudokrup’u tedavi edilmekte olduğunu yaptığım araştırmalarda gördüm ve bende Itır ekstresi ve Heparsülfirit tentürü ile Şamil’i tedavi etmeye başladım ve çocuk 05.10.1999’da iyileşti.
    Tesir şekli: Bakterileri ve virüsleri öldürücü (antibiyotik ve virüstatik), ilti-hapları önleyici, balgam söktürücü ve İmmün sistemi güçlendirici özel-liklere sahiptir.

Kullanılması:
    a) Araştırmalar göre Itır ekstresinden elde edilen damla ve çay başta; bronşit, öksürük, Verem, sinüzit, farenjit, tonsilit (bademcik iltihap-lanması) gibi nefes yolları ve enfeksiyon rahatsızlıklarına karşı kulla-nılır. Veremin bulaşıcı olması nedeni ile hastanede doktor kontrolünde tedavi edilmesi ve tedavi sonunda Itır ekstresinden elde edilen damla ile tedaviye devam edilmelidir. Eğer akciğerin herhangi bir noktasında kalan en küçük bir mikrop kalıntısı tekrar vereme sebep olur.
    b) Halk arasında; Afrika yerlileri de Itır kökü çayını aynı yukarıdaki ra-hatsızlıklara karşı kullanmışlardır.

Çayı: İnce kıyılmış Itır kökünden bir kahve kaşığı demliğe konur ve üze-rine 300-400ml kaynar su ilave edildikten sonra 3-5dk kaynatılır, 5-10dk demlenmeye bırakıldıktan sonra süzülerek içilir.

Çay Harmanları;

Gökçek Öksürük çayı (kramp çözücü);
    >40 gr Itır kökü
    >20 gr Melek otu kökü
    >20 gr Rezene tohumu
    >10 gr Duvar sarmaşığı yaprağı
    >10 gr Kekik otu

Gökçek Öksürük çayı;
    >15 gr Çörek tohumu
    >25 gr Itır kökü
    >25 gr Keklik otu
    >15 gr Sinirli ot
    >15 gr Öksürük otu
    >10 gr Calba çiçeği
    >10 gr Ebe gömeci çiçeği

Gökçek Akciğer üşütmesi çayı;
    >25 gr Çörek tohumu
    >15 gr Itır kökü
    >15 gr Hatmi kökü
    >15 gr Akciğer otu
    >15 gr Sinirli ot
    >15 gr Öksürük otu

Gökçek Bronşit çayı;
    >20 gr Çörek tohumu
    >15 gr Kekik otu
    >15 gr Sinirli ot
    >25 gr Itır kökü
    >15 gr Öksürük otu
    >10 gr Çuha kökü

Gökçek Verem çayı;
    >25 gr Çörek tohumu
    >15 gr Verem otu
    >15 gr Itır kökü
    >15 gr Akciğer otu
    >15 gr Güneş gülü otu
    >15 gr Adaçayı yaprağı

Gökçek Bademcik çayı
    >20 gr Çörek tohumu
    >25 gr Beşparmak kökü
    >25 gr Adaçayı
    >15 gr Itır kökü
    >10 gr Arnika çiçeği
    >5 gr Şekerci otu kökü

Gökçek Kronik bronşit çayı (silisik asitli);
    >25 gr Itır kökü
    >25 gr Atkuyruğu otu
    >25 gr Kuşekmeği otu
    >15 gr Calba çiçeği
    >10 gr Kekik otu

Gökçek Öksürük çayı (tahrişi önleyici, gıcık giderici ve mukozayı koruyucu);
    >40 gr Itır kökü
    >30 gr Hatmi kökü
    >20 gr Ebe gömeci çiçeği
    >10 gr Calba çiçeği

Gökçek Öksürük çayı;
    >20 gr Çörek tohumu
    >30 gr Itır kökü
    >30 gr Sinirli ot
    >10 gr Kekik otu
    >10 gr Öksürük otu
    >10 gr Calba çiçeği

Gökçek Terleme çayı;
    >25 gr Ihlamur çiçeği
    >25 gr Papatya çiçeği
    >25 gr Mürver çiçeği
    >25 gr Itır kökü

Gökçek Immün çayı;
    >40 gr Çörek tohumu
    >20 gr Itır kökü
    >10 gr Grip otu
    >30 gr Sinirli ot

Gökçek Kronik bronşit çayı (silisik asitli);
    >30 gr Itır kökü
    >25 gr Kuşekmeği otu
    >25 gr Atkuyruğu otu
    >20 gr Kedi başı otu

Gökçek Akciğer çayı (bronşitli kramp, bronşitli astım ve balgama karşı);
    >30 gr Itır kökü
    >20 gr Taş anason kökü
    >20 gr Veba kökü
    >20 gr Kekik otu
    >10 gr Rezene tohumu

Gökçek Akciğer çayı (kramplı bronşit, bronşitli astım ve balgama karşı);
    >30 gr Itır kökü
    >20 gr Taş anason kökü
    >20 gr Çuha kökü
    >20 gr Kekik otu

Gökçek Akciğer çayı (kramp çözücü ve balgam söktürücü);
    >30 gr Itır kökü
    >20 gr Melek otu kökü
    >20 gr Çuha kökü
    >20 gr Kekik otu

Gökçek Akciğer çayı (balgam söktürücü, balgam attırıcı ve öksürüğü önleyici);
    >20 gr Sinirli ot
    >20 gr Calba çiçeği
    >20 gr Öksürük otu
    >20 gr Hatmi kökü
    >20 gr Itır kökü

Homeopati’de: 20gr Itır kökü ince kıyıldıktan sonra bir şişeye konur ve üzerine %70’lik 80ml Alkol ilave edilir ve güneş görmeyen bir yerde, iki günde bir çalkalamak suretiyle 4-6hafta muhafaza edilir. Daha sonra nesne süzülerek Homeopati’de<>ismi ile anılan tentür elde edilir. Bu tentürden günde 3-4defa 15-20damla 4-6hafta süreyle alınır.

Ekstresi: Itır kökleri ince ince kıyılır hatta daha iyisi öğütülerek toz haline getirilir ve Etanol+su karışımı ile ekstraksiyonu yapılarak ekstraktı elde edilir. Itır kökünün ekstresi tentüründen daha kalitelidir. Çünkü birleşi-mindeki maddeleri daha çok içerir. Şayet ekstresini elde etme imkanı yoksa o zaman tentürü kullanılabilir.

Yan tesirleri: Bilinen bir yan tesiri yoktur. Kirpi kökünden elde edilen na-türel ilaçlar İmmün sistemini (bağışıklık sistemi) kuvvetlendirmek içindir fakat en fazla 4-5hafta kullanılmaktadır. Çünkü aşırı kuvvetlenen İmmün sistemi bu sefer zarar vermeye başlar. Oysa Itır kökünün ve Çörek tohumunun böyle bir yan tesiri yoktur.

Bitkisel Tedavi - İbrahim Gökçek Ürünleri Resmi Satış Sitesidir.

Zafer Çil

3 Ay boyunca geniz akıntısı için AFRİKA SARDUNYASI SETİ kullandım. Yakın zamanda KBB doktoruna sonucu görmek için gittim ve sinüs filmi çekildi. Doktor sinüslerin tertemiz keyfine bak dedi. İbrahim beyin ürünlerinden çok memnunum herkese de tavsiye ediyorum... Kolay gelsin, Teşekkürler.

KAYNAK

Zafer Çil

Geniz akıntısı için AFRİKA SARDUNYASI SETİ yaklaşık iki buçuk aydır kullanıyorum. Biraz uzun sürdü ancak sabırla devam ettim. 4. kutudan itibaren iltihabın söküldüğüne şahit oldum neredeyse akıntı geçti. Hamd olsun İbrahim Bey'in daha birçok ürününü kullanıyorum faydalarını da görüyorum ve muhtemelen 1 hafta 10 gün içinde yeni siparişler vereceğim. Yorum yazıp % 15 indirim almakta çok güzel bir hizmet. başarılar dilerim kolay gelsin...

KAYNAK

Zafer Çil

Geniz akıntısı için AFRİKA SARDUNYASI ve KOLLOİDAL GÜMÜŞ, gastrit için TONİK-OZON YAĞI, iştahsızlık için ÇENTİYAN, böbrekler için HUŞ ve AYI ÜZÜMÜ, depresyon için SARI KANTARON ORMUS GOLD kullanıyorum. Ayrıca ADAÇAYI, ÇAY AĞACI YAĞI, sivri savar gibi daha bir çok ürünü de kullanmaya başladım çok memnunum yaşam kalitem arttı artık kendimi daha dinç hissediyorum. Allah razı olsun, Teşekkürler.

KAYNAK

Zafer Çil

AFRİKA SARDUNYASI SETİ kullandım faydasını görüyorum yine sipariş vereceğim

KAYNAK

Yasemin Öneme

Simdi de kızım için sinüzit den dolayı AFRİKA SARDUNYASI SETİ - D seti kullanacağız ibrahim Gökçek beyin ürünlerini herkese tavsiye ederim güvenle kullanabilirsiniz ancak kullananlar bilir kullanmayanlar bilemez iyiki varsınız ibrahim bey Allah sizi aillenize sevdiklerinize ve biz hastalarıniza bagislasin.

KAYNAK

Fatih Karakurt

bir kutu AFRİKA SARDUNYASI SETİ kullandım. kronik sinüzitim vardı. burnum çok tıkalıydı. açılmaya başladı. faydasını gördüğüm için bir kutu daha sipariş ediyorum. bu sefer gümüş suyu takviyeli kullanacağım. çalışmalarınızda başarılar diliyorum çok teşekkür ediyorum İbrahim bey.

KAYNAK

Ahmet Serkan Yapar

AFRİKA SARDUNYASI SETİ çok etkili bir ürün.

KAYNAK

Zafer Çil

AFRİKA SARDUNYASI SETİ
    kullandım faydasını görüyorum yine sipariş vereceğim

KAYNAK

Halil Özkan

Geçtiğimiz kış oğlum grip ve orta kulak iltihabına yakalanmıştı. İksir ile beraber AFRİKA SARDUNYASI kullandık, çok işe yaradı. Kullanmaya da devam ediyoruz.

KAYNAK

Ahmet Serkan Yapar

AFRİKA SARDUNYASI SETİ
    kullanıyoruz Gerçekten de işe yarıyor. Geniz akıntısı nedeniyle tekrarlayan kulak iltihabını tedavi ediyor. Diğer ürünlerle destekli bir şekilde kullanıyoruz ve faydasını gördük. Teşekkürler.

KAYNAK

Filiz Emsiz‎ - Tahsin Erdoğan

Kronikleşen bronşitimi kullandığım antibiyotiklerle bir türlü atlatamıyordum. Kullandığım antibiyotikler durumumu daha kötü yapmaktan başka bir işe yaramadı.Ta ki AFRİKA SARDUNYASI SETİNİ İbrahim beyden dinleyinceye kadar. Onun tavsiyesine göre AFRİKA SARDUNYASI SETİ aldım ve bir kutu bitmeden tamamen sağlığıma kavuştum. Üst solunum yolu enfeksiyonları için çok iyi bir preparat olduğunu söyleyebilirim. Teşekkürler...Tahsin Erdoğan.

KAYNAK

Emre Kılınç

TEŞEKKÜRLER İBRAHİM HOCAM EMEĞİNİZE SAĞLIK. Babamın artık şişkinliği, kabızlığı, yorgunluğu, baş ağrısı, yiyeceklerden rahatsız olma durumu yani yiyeceklere alerjisi ve üşümesi kalmadı.

KAYNAK

Macar Macar

Bahar alerjisi için AFRİKA SARDUNYASI kullandım AŞIRI DERECEDE HAPŞIRMAM vardı inanın KESİLDİ teşekkür ederim

KAYNAK

Aytekin Özdikyar

Tıp fakültesinde 4 sene aşı yaptırmama rağmen geçmedi. 3 doz gökçek alerji set kullandım,geçti.herkeze allah şifa versin

KAYNAK

Salih Çalişkan

Hocam oğlum çocuğum alerjik astım idi. İlaçlarınızın çok faydasını gördüm. Allah razı olsun.

KAYNAK

Erdal Aslanhan

Yine baldızımın kızı astım boranjitti hastaneden bu tarafa gelemiyor du çok şükür o da iyileşti zaten sizin ürünlerinizi bize tanıtan o baldızım oldu Allah razı olsun sebep olduğu için Çünkü birçok insanı tavsiye ediyoruz

KAYNAK

Muhammet Ilkay Çelik

Ben bu ürünlerle dört yıl önce tanıştım kızımın inanılmaz boyutta astımı vardı her ay yaz kış fark etmez uç defa acillerde sabahlardik havalar verilir yuksek dozda antibiyotik tedavileri uygulanırdı sonunda zatürre oldu ,baldizimin sayesinde tanıştık kızına kullanmis bi deneyin dedi bize bizde daha önce çok seyler kullandığımız içi n inancımız kalmamıştı, baldizim kendisi hediye etti bir tane iksir yanında da forteleri verdi kullanın memnun kalmazsaniz çöpe atin yeterki kullanın dedi ve böyle girdi evimize dört yildir yaz kış kullanıyoruz Allah razi olsun bir şişede hemen fayda gördük astım bronşit eser yok kizimda ciğerleri hemen temizledi

KAYNAK

Birgül Adalar Özer

Maliyetli oldu ama sonuç güzel astımdan kurtuldum. Allahrazı olsun. Önemli olan sonuç almak. Sevgiler.

KAYNAK

Huseyin Tasdemir

Sinüzit seti de işe yarıyor boşuna dert çekmeyin teşekkürler

KAYNAK

‎Rukie Kurtuluş

15 gündür AFRİKA SARDUNYASI-D seti kullanıyorum (sinüzit için). Artı setin yanında ORMUS GOLD’ta kullanıyorum, sinüs baş ağrılarım azaldı ancak 3-4 ay daha kullanarak tamamen kurtulacağım inşallah.. Hamur işi ekmek şeker ağzıma sürmüyorum, Setin içindeki İKSİR (zencefil may) sayesinde de 15 günde 3 kilo verdim.. yanıma kar oldu bu da benim için Teşekkürler İbrahim Bey

KAYNAK

‎Rukie Kurtuluş

ORMUS GOLD'u emzirme dönemimde de kullanmaya devam ediyorum.. Bunun yanında AFRİKA SARDUNYASI SETİ (Sinüzit için) getirteceğim.Onunda faydasını göreceğimi inanıyorum.

KAYNAK

‎Alkn Dgn

Allah razı olsun İbrahim Bey’den Sinüzit için almıştım .Devamlı başımda bir ağırlık ve ağrı oluyordu.Daha 3.Günde etkisini gösterdi.Şimdi kutu bitti çok rahatladım sayesinde teşekkür ederim.

KAYNAK

Ülkü Çiçek Yaşar

Hocam karaciğer yaglanmasi, kekik seti, boğaz ağrısı sinizut.,faranjit, AFRİKA SARDUNYASI, kekik seti aldim, bakteri ve mantarlar bu rahatsızlıkları mdan kurtuldum Allah sizden razı olsun hocam

KAYNAK

Nurullah Ersin‎

Kronik faranjitim ürünleriniz fayda verdi.

KAYNAK

Filiz Emsiz‎ - Tahsin Erdoğan

Kronikleşen bronşitimi kullandığım antibiyotiklerle bir türlü atlatamıyordum. Kullandığım antibiyotikler durumumu daha kötü yapmaktan başka bir işe yaramadı.Ta ki AFRİKA ITIRI/SARDUNYASI İbrahim beyden dinleyinceye kadar. Onun tavsiyesine göre AFRİKA SARDUNYA aldım ve bir kutu bitmeden tamamen sağlığıma kavuştum. Üst solunum yolu enfeksiyonları için çok iyi bir preparat olduğunu söyleyebilirim. Teşekkürler...Tahsin Erdoğan.

KAYNAK

Mustafa Ulusoy

Hocam ürünlerinizi kullandım faydasını gördüm şimdide tavsiyeniz üzere afrika sardunya setini kullanıcam teşekkür ederim hocam saygılar hocam

KAYNAK

Filiz Sadi

Evden eksik etmiyoruz GÜMÜŞ SUYUNU KBB için olanı da. Oğlum KULAK ENFEKSİYONLARINI bunlarla atlatıyor. AFRİKA SARDUNYASI, SPİRULİNA da kullanıyoruz beraberinde.Teşekkürler İbrahim Gökçek

KAYNAK

Yorum yap

Bademcik İltihaplanması İçin Çay

Yorum yap

Ağız İçi Ve Diş Eti İltihabı Çayı

Yorum yap

AFRİKA SARDUNYASI İle KOAH

Yorum yap

AFRİKA SARDUNYASI İle Bahar Alerjisi

AFRİKA SARDUNYASI İle Astım

Yorum yap

AFRİKA SARDUNYASI İle Larenjit

Yorum yap

Yorum yap

AFRİKA SARDUNYASI İle Bronşit

Yorum yap

AFRİKA SARDUNYASI İle Sinüzit Ve Klinik Araştırmalar

Yorum yap

Yorum yap

AFRİKA SARDUNYASI İle Sinüzit

Yorum yap

Yorum yap

Yorum yap

AFRİKA SARDUNYASI İle Geniz Akıntısı

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X