Duyuru

Collapse

Devamını görüntüle
See less

Multivitamin, Multi Vitamin, Multi Vitamin,

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Multivitamin, Multi Vitamin, Multi Vitamin,

Multivitamin Nedir?

Multivitamin, diğer bileşenlerle birlikte birçok farklı vitaminin ve mineralleri içeren takviyelerdir. Vücut sağlığının devam etmesi için ihtiyaç duyulan tüm vitamin, mineralleri ve diğer elementleri bir arada bulunduran takviyelerdir. Beslenme düzeninde, besinlerle birlikte alınmayan ya da yetersiz alınan vitaminlerin bir arada bulunması halidir. Multivitamin şurup, hap ya da kapsül şekilde bulunmaktadır.

Multivitamin Faydaları nelerdir?

Ayrı ayrı bütün vitamin çeşitlerinin kullanım dozu önemli olduğu gibi multivitamin faydaları üzerinde de kullanım dozu, yeterli kullanımı oldukça önemlidir. Vücuda yeteri kadar alındığında aşağıda ki faydaları vücut sağlığı üzerinde gözlemlenebilir.
    • Vücuttaki besin eksikliği olan besinin tamamlanmasına yardımcı olurlar.
    • Bazı araştırmalara göre kadın kalp sağlığını korumaya etkisi olduğu belirtilmiştir.
    • Bazı araştırmalara göre yetişkinlerde hafıza güçlendirdiği belirtilmiştir.
    • Ruh sağlına iyi geldiği gözlemlenmiştir.
    • Genel göz sağlığını korumada yardımcı olurlar.
    • Katarakt riskini azaltır.
    • Bağışıklık hücrelerinin korunmasına ve güçlendirilmesine yardımcı olurlar.
    • Cilt, saç ve tırnak problemlerinin giderilmesine ve önlenmesine yardımcıdırlar.
    • Normal enerji oluşum metabolizmanıza katkı sağlarlar.
    • Kan oluşumunuzu desteklerler.
    • Kemiklerin korunmasına yardımcı olurlar.
    • Protein ve glikojen üretimine yardımcı olurlar.
    • Osteoporoz riskini azaltabilir.
    • Yaşlanma sürecini yavaşlatır.
    • Kanser riskini azaltır.

Multi çok anlamına gelmektedir. Multivitamin ise birden fazla vitamin ve mineralin bir araya getirilmesine denilmektedir. Bu yüzden de birden fazla vitamine rastlamak mümkündür. Markadan markaya değişiklik gösterse de genellikle multivitamin içerisinde şu vitaminler bulunur;
    • B6 vitamini, çinko kalsiyum demir ve sodyum içerir; kansızlık yorgunluk ve hafıza kaybı gibi risklere karşı önlem almada etkilidir.
    • B12 vitamini içerir; sinir sistemi ve kan sağlığı açısından önemlidir.
    • A vitamini içerir; cilt sağlığı, göz sağlığı ve bağışıklık sistemi için önemlidir.
    • B1, b2, b3, b5, b7, b8 vitaminleri ve C vitamini içerir; hücre sağlığı açısından önemlidir.
    • E vitamini, omega-3 yağ asidi içerir; göz sağlığını korumadan bunlar önemlidir.
    • D vitamini, folik asit içerir; hamileler, anne ve bebek sağlığı açısından önemlidir. Aynı zamanda kemik sağlığı açısından da önemlidir.
    • Kalsiyum fosfor, magnezyum içerir; osteoporoz riski açısından önemlidir.
    gibi vitaminler bulunur.
    Bitkisel ürünler |Bitkisel İlaçlar |Alternatif Tıp | Doğal Tedavi | Gökçek Şifa | Hastalıklarla İlgili Bilgiler
    Youtube Kanalımızı Takip Edin | Facebok Sayfamızı Takip Edin

semasterr
    Yoğun ofis günlerinden kendimi yorgun ve bitkin hissettiğimde MULTİVİTAMİN SETİ ve C-VİT EFERVESAN içiyorum. HALSİZ, BİTKİN HALİM KAYBOLUYOR. Özellikle akşamları yorgunluktan uyuyamadığım zamanlar bu iki ilaç şifa oluyor bana sürekli elimizin altında.
    KAYNAK

okan.zuleyha.1993
    Spor yapan birisi olarak aldığım EPİ HARNUP MACUN ve MULTİVİTAMİN SETİ sayesinde VÜCUDUM KENDİNE GELDİ.
    KAYNAK

Eren Sisman
    MULTİVİTAMİN SETİNİ kullanmaya başladığımdan beri (1 ay 15 gün) SABAHLARI DİNÇ KALKIYORUM. AKŞAMLARI EVE YORGUN GELMİYORUM. Eve yorgun gelmediğimden dolayı spor ve bisiklet gibi aktiviteler yapabiliyorum. Teşekkürler.
    KAYNAK

Yaşar Poyraz
    İbrahim hocamdan MULTİVİTAMİN SETİ aldım 1 ay kullandım ve B12 EKSİKLİĞİME İYİ GELDİ. Allah razı olsun.
    KAYNAK

Stevia Ballı Ot
    Çocuklarıma MULTİVİTAMİN MİX EXTRAKT kullandırdım. Çocuklarım yerinde durmuyor KIZIMIN BOYU UZADI.
    KAYNAK

Muhammed Selim Aksoy
    MULTİVİTAMİN SETİ kullandım VÜCUT DİRENCİ ve DİKKATİM ARTTI, artık sabahları daha az yorgun uyanıyorum
    KAYNAK

Alev Terziler
    MULTİVİTAMİN SETİ kullandım bütün vitaminleri içerdiği için vücudum daha rahat. MAGNEZYUM MALAT KAPSÜL de kullandım VÜCUDUN DİRENCİNİ ARTTIRDI.
    KAYNAK

Nejla Demirbilek
    MULTİVİTAMİN SETİ kullandım KENDİMİ ÇOK ENERJİK HİSSEDİYORUM, vitamin eksikliğim düzeldi çok memnunum teşekkürler hocam.
    KAYNAK

Haydaroğulları Otogaz Turhan Karagöz
    VİTAMİN EKSİKLİĞİM için MULTİVİTAMİN ve OREGANO SETİ kullandım. 2 Hafta gibi kısa bir sürede BÜTÜN DEĞERLERİM DÜZELDİ ayrıca çok enerjik hissediyorum teşekkürler hocam.
    KAYNAK

Eren Sisman
    MULTİVİTAMİN SETİNİ kullanmaya başladığımdan beri (1 ay 15 gün) SABAHLARI DİNÇ KALKIYORUM. AKŞAMLARI EVE YORGUN GELMİYORUM. Eve yorgun gelmediğimden dolayı spor ve bisiklet gibi aktiviteler yapabiliyorum. Teşekkürler.
    KAYNAK

Yaşar Poyraz
    İbrahim hocamdan MULTİVİTAMİN SETİ aldım 1 ay kullandım ve B12 EKSİKLİĞİME İYİ GELDİ. Allah razı olsun.
    KAYNAK

Stevia Ballı Ot
    Çocuklarıma MULTİVİTAMİN MİX EXTRAKT kullandırdım. Çocuklarım yerinde durmuyor KIZIMIN BOYU UZADI.
    KAYNAK

Muhammed Selim Aksoy
    MULTİVİTAMİN SETİ kullandım VÜCUT DİRENCİ ve DİKKATİM ARTTI, artık sabahları daha az yorgun uyanıyorum.
    KAYNAK

Alev Terziler
    MULTİVİTAMİN SETİ kullandım bütün vitaminleri içerdiği için vücudum daha rahat. MAGNEZYUM MALAT KAPSÜL de kullandım VÜCUDUN DİRENCİNİ ARTTIRDI.
    KAYNAK

Nejla Demirbilek
    MULTİVİTAMİN SETİ kullandım KENDİMİ ÇOK ENERJİK HİSSEDİYORUM, vitamin eksikliğim düzeldi çok memnunum teşekkürler hocam.
    KAYNAK

Haydaroğulları Otogaz Turhan Karagöz
    VİTAMİN EKSİKLİĞİM için MULTİVİTAMİN ve OREGANO SETİ kullandım. 2 Hafta gibi kısa bir sürede BÜTÜN DEĞERLERİM DÜZELDİ ayrıca çok enerjik hissediyorum teşekkürler hocam.
    KAYNAK

ulkucicekyasar
    Ben MULTİVİTAMİN SETİ kullanıyorum, GÜN BOYU ENERJİ DOLUYUM. Herkese tavsiye ediyorum çok teşekkür ederim hocam.
    KAYNAK

Muhammed Kılıç
    Hocam SPİRULİNA KAPSÜL ile birlikte MULTİVİTAMİN KAPSÜL de kullanıyorum KENDİMİ ÇOK DİNÇ HİSSEDİYORUM iki ürün de on numara.
    KAYNAK

Şadiye Çetinkaya
    MULTİVİTAMİN kullanıyorum FORSKOLİN SETİ gibi bu da ZAYIFLATIYOR ve aynı zamanda terletiyor da.
    KAYNAK

Yorum yap

Hazırlanıyor...
    X