Efsane 1: Erkekler güzel vücutlu kadın ister. Kadınlarsa zengin ve statü sahibi…
Gerçek: Northwestern Üniversitesi'nde yapılan araştırmalara göre kadınların kafasındaki ideal erkeğin statü sahibi olması gerektiği bir gerçek. Ancak söz konusu gerçek hayatta edinilen sevgili olunca çıtayı daha alta çekiyorlar. (Pazarlık yüksekten açılır, işin kuralı bu değil midir?)
Plan: Statü hemen kazanılan ya da hemen akılda kalan bir özellik değildir. İlk randevunuzu yaratıcı ve etkileyici geçirmek, onun daha fazla aklında kalmanızı sağlar. Renkli bir parti ya da daha önce gitmediği otantik bir yere götürmek statüye karşı mücadelenizde galip çıkmanızı sağlayacaktır.

Efsane 2: Kadınların erkeklerden daha az seks partneri olur.
Gerçek: Kadınların birlikte olduğu insanları 2 eksiltip, erkeklerin 2 artırarak söylediği bundan daha gerçekçi… Maine Üniversitesi'nde yapılan bir yalan testinde bu doğrulandı. Michigan Üniversitesi Profesörü Dr. Terri Conley, “Kültürel nedenlerden ötürü kadınların, birlikte olduğu kişileri azaltarak söyleme eğilimleri oluyor” diyor.
Plan: Eğer kaç kişiyle birlikte olduğu konusunda çok fazla üzerine giderseniz aynı toplumsal baskıyı kurmuş olursunuz. Size yalan söylemek zorunda kalması, diğer konularda da benzer kapıları açacaktır. Rahatsızlık duyacağınızı düşündüğü şeyi sizden saklamasına neden olacaktır. Çok fazla geçmişi kurcalamayın, şu anda sizinle birlikte olduğu için mutlu olun. Sizin de geçmişiniz pek parlak sayılmaz değil mi?

Efsane 3: Kadınlar erkeklerden daha seyrek orgazm olur.
Gerçek: Teknik olarak pek doğru sayılmaz. Indiana Üniversitesi'nde yapılan bir araştırmaya göre, kadınların ilk birliktelikte orgazm olan kadınların yüzdesi 39, alıştıkları bir seks partneriyle orgazm olma oranları 49, ciddi bir ilişkide orgazma ulaşma yüzdeleri ise 89… Kısacası kadınlar, uzun birlikteliklerindeki seks hayatlarından daha çok tatmin oluyorlar.
Plan: Kadınların uzun ilişkideki seksten tatmin olmalarının en büyük sebebi erkeklerin ciddi birlikteliklerinde ön sevişmeye daha çok vakit ayırıyor olmaları. İlişkinizin ciddiyeti ne olursa olsun eğer partnerinizin zevk almasını istiyorsanız sadece kendinizle değil, onunla da ilgili olmalısınız. Gerçekten tahrik olana kadar ön sevişmeyi sürdürmeli ve menshealth.com.tr'yi daha sık ziyaret etmelisiniz.

Efsane 4: Erkekler kadınlardan daha sık seks düşünür.
Gerçek: Bu aslında doğru. Ohio Üniversitesi araştırmaları, erkeklerin kadınlardan daha çok seks düşündüğünü ortaya çıkardı. Ancak erkekler aynı zamanda uyku ve yemek hakkında da kadınlardan daha çok düşünüyor. Kısacası erkekler bedensel ihtiyaçları üzerine kadınlardan daha çok düşünüyorlar.
Plan: Onun seks hakkında düşünmesini sağlamak için kelimelerinizi kullanmak zorundasınız. Ona gün içerisinde “Seni şu anda çok arzuluyorum,” “Dün gece beni benden aldın,” gibi mesajlar atabilirsiniz. Kelimelerinizin içine sıcak, ıslak, sert gibi kelimeleri sıkıştırarak dolaylı yöntemle de bunu sağlayabilirsiniz. (Abartmayın, “Sıcak ve ıslak bir yemek yiyip sonra da sert bir film izler miyiz?” gibi