Duyuru

Collapse

Devamını görüntüle
See less

İbrahim Saraçoğlu gerçeği!

Collapse
Bu konu sabit bir konudur.
X
X
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
new posts

 • İbrahim Saraçoğlu gerçeği!


  image_472.jpg

  İbrahim Saraçoğlu gerçeği!

  Posted on Ocak 19, 2014by tkmb2247
  Televizyon ekranlarında son dönem modası bitki şifacıları kervanının popüler isimlerinden Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun tavsiyelerini ve ağzından düşürmediği Allah inancını ben de ilgi ileizleyenlerdenim.
  Her ilaca vücudum alerjik tepki gösterdiği için rahatsızlıklarım için şifayı bitkisel yöntemlerde arayanlardanım. Durum böyle olunca da televizyonda bitkiler hakkında bir konuşan olduğu zamanyapışıyorum ekrana…
  Geçtiğimiz aylarda bir eski kurpiyer (kumarhanede kumar oynatan eleman) arkadaşımın evine kahveye içmeye gittim. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu televizyona çıkınca ben yine ekrana yapıştım. Arkadaşım“Aaaa İbrahim Bey” deyince “Tanışıyor musunuz?” diye sordum. Arkadaşım anlatmaya başlayıncaağzım bir karış açık kaldı.
  Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu eskiden Antalya’da yaşıyormuş, o dönem yasal olan kumarhanelerin baş müdavimlerindenmiş kendisi, o dönem milyonlarca doları kumarda kaybetmiş, hatta kumar borçlarının bir bölümünü daire tapuları vererek ödemiş kumarhane sahiplerine… O kumarhanelerin V.İ.P müşteri(Ben onlara V.İ.P enayi diyorum) lerindenmiş kendisi.
  Yahu nasıl olur “bu adam ağzından dini, kitabı, Allahı düşürmüyor ki” diye düşündüm!
  Aradan bir süre geçti. Doğduğum şehirden bir arkadaşım İstanbul’a geldi. Akşam yemeğine çıkardım. Konu rahatsızlığıma geldi. Bitkilerden bahsettim. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nu takip ettiğimisöyleyince bu seferde arkadaşımın anlattıkları ile dumura uğradım.
  Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun annesi Mersin’de Filamingo Yolu’nda oturuyormuş, bütün mahallenin çok sevdiği inanılmaz tatlı bir kadınmış, 2002 yılında Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu annesini huzur evine yerleştirmiş, Kadıncağız Mersin Yardım ve İyilik Vakfında hayatının son beş yılını geçirmiş ve Aralık 2007’de vefat etmiş. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu annesini huzur evine terk ettikten sonra kadının evini diğer mirasçılara haber vermeden satmış…
  Bunu duyunca çileden çıktım tabii ki! Televizyonlardan her dakika ahlak ahkamları kesen adam annesini huzur evine terk etmiş ve kadıncağızın evini satmış, ve ziyarete de gitmiyormuş hiç… Bu adam bir de sevgi, sağlık, din ahkamları kesiyor ekranlardan…
  Bunu duyunca araştırmalara başladım bir gazeteci olarak, karşıma çıkan her olayda yaşadığım şokun boyutu büyüdü.
  Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun adının her geçtiği olay inanılmaz şeylerle sonuçlanıyor.
  İlk olarak Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun Avusturya’da yaşlı çok zengin bir kadının hasta bakıcısı olarak resmi kayıtlarda yer aldığı bilgisine ulaştım. Uzun süre Avusturya’da hasta bakıcı olarak çalışmış, daha sonra Avusturya’da Silvia adlı bir kadın ile birlikteymiş, Hana adında bir çocuğu olmuş daha sonra Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu dava açıp “Çocuk benden değil DNA testi isterim” demiş ve testler sonucunda çocuğun ondan olmadığı anlaşılmış…
  Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun Avusturya macerası bununla da bitmiyor. Avusturya’ya girişi uzun süre girişi yasaklanmış, bunun sebebi de Avusturya bankalarından aldığı kredi kartlarının patlamasıymış…
  Araştırdıkça tuhaf olaylar devam etmeye başladı.
  Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, Antalya’da yaşadığı dönem Arzu Hanım ile evliymiş, Arzu Hanım ile iki çocukları var. Arzu Hanım, Saraçoğlu Fal ve Astroloji merkezini açmış Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu ile evliyken ve vergisini de ödemiş, Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu o dönem birkaç iş yapmayı denemiş ama başarılı olamamış bu dönemde de eve Arzu Hanım’ın fal bilim merkezinin geliri ile bakılmış…
  Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu Arzu Hanım’dan altı yıl önce boşamış, o gün bugündür de çocukları için mahkemenin karara bağladığı nafakadan da tek kuruş ödememiş..
  O dönem de mahkeme çocukların velayetini Arzu Hanım’a vermiş, geçtiğimiz aylarda ise Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu mahkemeye çocukların velayeti için başvurmuş, gerekçe olarak da “eski eşim Medyum çocukların psikolojisi bozulacak” sunulmuş, mahkemede Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’ne elbet soracaktır. “Beyefendi, Arzu Hanım sizin ile veli iken hem de sizin soyadınızla bu işi resmi olarak yapıyormuş ve vergisini de ödüyormuş, o zaman bu fal bilim merkezinden evinize giren paralar psikolojinizi bozmadı mı? Diye.
  Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun bir de Çukurova Üniversitesi ve Akdeniz Üniversitelerindeki öğretim görevlisi olma maceraları var. İki üniversiteden de işine son verilmiş, birinde gerekçe özel hayatı..
  Tüm bu iddialar inanılmaz. Televizyonlara çıkıp bu kadar ahkam kesen Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu bu olaylara ne yanıt verir bilemem ama mahkeme çocukları bunları yapmış birine verirse o çocukların o zaman psikolojisi bozulur.
  Ben böyle ekranlardan gülücük dağıtan, eskinin kumar düşkünü şimdinin “Moda değişimi” ile din, Allah, kitabı ağzından düşürmeyen adamlardan hiç hazzetmiyorum.
  Televizyoncularında programa çıkardıkları ve topluma mesaj verdirdikleri insanlara çok dikkat etmesi gerektiğine inanıyorum.
  Ben bu öğrendiklerimden sonra Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun asla hiçbir önerisini takip etmem ve ekrana çıktığında hiçbir şekilde de izlemem…
  Annesi ve yaptıkları, Avusturya olayları, Antalya kumarhaneleri ve daha birçok ama birçok burada yazmadığım olay…
  Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu bundan sonra ekranlara çıkıp da ahkam kesmesin böyle…
  Biz Ahlak timsallerini yüz kilometreden tanırız.. Böyle ahlak timsali olunmaz…
  Din, bilim hangi ellere kaldı YA RAB!
  Tunç Erden Yakar / Turuncutime.com


  https://turkiyeninkurtulusu.wordpres...coglu-gercegi/

  http://www.hport.com.tr/medya/sok-ed...-yakar-yaziyor
  Eklenen Dosyalar
  Bitkisel Tedavi - İbrahim Gökçek Ürünleri Resmi Satış Sitesidir.

 • #2
  Bitkisel Tedavi - İbrahim Gökçek Ürünleri Resmi Satış Sitesidir.

  Yorum yap


  • #3
   Bitkisel Tedavi - İbrahim Gökçek Ürünleri Resmi Satış Sitesidir.

   Yorum yap


   • #4
    Bitkisel Tedavi - İbrahim Gökçek Ürünleri Resmi Satış Sitesidir.

    Yorum yap


    • #5
     Bitkisel Tedavi - İbrahim Gökçek Ürünleri Resmi Satış Sitesidir.

     Yorum yap


     • #6
      Bitkisel Tedavi - İbrahim Gökçek Ürünleri Resmi Satış Sitesidir.

      Yorum yap


      • #7
       Bitkisel Tedavi - İbrahim Gökçek Ürünleri Resmi Satış Sitesidir.

       Yorum yap


       • #8
        Bitkisel Tedavi - İbrahim Gökçek Ürünleri Resmi Satış Sitesidir.

        Yorum yap


        • #9
         Bitkisel Tedavi - İbrahim Gökçek Ürünleri Resmi Satış Sitesidir.

         Yorum yap


         • #10
          Maranki ve Saraçoğlu'na suç duyurusu

          AA
          Giriş Tarihi: 13.02.2011 10:28 Güncelleme Tarihi: 13.02.2011 10:38
          Tohum Sanayicileri ve Üreticileri Alt Birliği (TSÜAB) Yönetim Kurulu, televizyon kanalları, gazeteler ve internet sitelerinde yaptıkları yorumlarla halkın sağlığıyla oynadıkları iddiasıyla Prof. Dr. Ahmet Maranki ve Prof. Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu hakkında Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.
          TSÜAB Yönetim Kurulu Üyesi Zekai İlter, Prof. Dr. Ahmet Maranki ve İbrahim Adnan Saraçoğlu'nun basın yayın organları aracılığıyla kamuoyunu yanlış bilgilendirdiklerini öne sürdü. Maranki ve Saraçoğlu'nun açıklamalarında tohumculuk meslek grubunu kötülediklerini, aynı zamanda da halkın sağlığıyla oynadıklarını iddia eden İlter, birliğin Ahmet Maranki ve İbrahim Adnan Saraçoğlu hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunduğunu açıkladı.
          İlter, söz konusu kişilerin yaptıkları televizyon programları, internet siteleri ve beyanat verdikleri gazetelerde, ''Hibrit tohumları kullanmayınız'', ''Doğum oranlarının son yıllarda azalması ve kısırlık probleminde hibrit tohumların etkisi mutlaka araştırılmalıdır'' şeklinde açıklamaları bulunduğunu anımsattı.
          İddiaların ''gerçek dışı'' olduğunu savunan İlter, bu tür açıklamalarla çiftçilerin emeklerinin ''heba olduğunu'' söyledi. İlter, şöyle devam etti:
          ''Yönetim kurulumuzun aldığı kararla, Ahmet Maranki ve İbrahim Saraçoğlu hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunduk. Bundan sonra televizyoncular, yayıncılar bilgiye ve belgeye dayanmayan beyanlar konusunda daha dikkatli olurlar. Bu insanlar tarım konularında bilgi sahibi olmadıkları gibi, gerçek olmayan beyanlarda bulunarak hem üreticimizi, hem tohum ıslah firmalarımızı zan altında bırakmaktadırlar. Bundan da tüketicilerimiz olumsuz etkilenmekte ve en çok kanser önleyici maddeler olan likopen ve karoten ihtiva eden sebzeler maalesef çocuklarımıza yedirilmemektedir. Üstelik bu insanlar bu iddialarını 'Sera sebzeleri kanserojendir' diyerek sürdürmektedirler. Tam tersine en büyük kanser önleyici maddeler likopen ve karoten sebzelerde mevcuttur. Genç çocuklarımıza, genç nesillerimize sebze yedirmeyerek onlara en büyük kötülüğü bu tür beyanlar yapmaktadır.''
          Hibrit tohumlarla GDO'lu tohumlar arasında benzerlik kurulmaya çalışıldığını öne süren İlter, bu benzerliklerin, adı geçen kişilerce ortaya atıldığını ileri sürdü. Hibrit tohumun, doğada var olan doğal döllenme şeklinin, ar-ge çalışmalarıyla geliştirilmesiyle ortaya çıkarıldığını aktaran İlter, ''Hibrit, doğada var olan güzelliklerin insanlığın faydasına sunulmasıdır'' diye konuştu.
          Zekai İlter, suç duyurusunda Maranki ve Saraçoğlu'nun ''Haksız rekabet'', ''Zincirleme suç'' ve ''Nitelikli dolandırıcılık'' suçlarını işlediklerini iddia ettiklerini, sözkonusu kişilerin hapis ve para cezasına çarptırılmalarını talep ettiklerini bildirdi.
          Maranki ve Saraçoğlu'na suç duyurusu - Gündem Haberleri
          Bitkisel Tedavi - İbrahim Gökçek Ürünleri Resmi Satış Sitesidir.

          Yorum yap


          • #11
           Hakkında 'şarlatanlık' soruşturması açıldı

           Bitkilerle tedavi yöntemi uygulayan Prof. Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu hakkında doktor olmadığı halde hasta muayene ettiği iddiasıyla soruşturma açıldı.

           15 Aralık 2011 Perşembe 11:00
           Bu haber 290 kez okundu


           Karaciğerinde yağlanma olan H.S. tıp doktoru zannettiği Prof. Saraçoğlu ile görüştüğünü ve kendisinin bir doktor gibi muayene edildiğini öne sürdü. H.S. Saraçoğlu’nun kendisinden lavanta kürü kullanmasını istediğini anlattı. Hastalığı ile ilgili iyileşme olmaması üzerine Saraçoğlu’nu aradığını söyleyen H.S. kendisini geçiştirdiğini iddia etti.

           Muayene sırasında tüm ücreti peşin ödediğini ifade eden H.S. aldatıldığı iddiasıyla suç duyurusunda bulundu. H.S. erken teşhis ve tedavi olmadığından rahatsızlığının ilerlediğini, Saraçoğlu tarafından yapılan lavanta tedavisinin olumlu etki yapmadığının tespit edildiğini savundu. Saraçoğlu’nun birçok hastayı iyileştirdiğini ve kendisini de tedavi edeceğini söylediğini savunan H.S. kendisinden 10 bin lira alındığını iddia etti. MUSTAFA TÜRK ANKARA

           SAVCILIĞA GELEN CEVAP ŞAŞIRTMADI
           Küçükçekmece Cumhuriyet Savcılığı, H.S’nin suç duyurusu üzerine soruşturma başlattı ve Saraçoğlu’nun ifadesine başvurdu. Saraçoğlu, ifadesinde, Türkiye’nin her tarafındaki eczanelere bitki verdiğini ve bu bitkilerin kullanma talimatının kutuların içerisinde yer aldığını anlattı. Hastalarını muayene etmediğini savunan Saraçoğlu, hekim olmadığını savundu. Savcılık, İstanbul Tabipler Odası’na ve İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’ne yazı yazarak bitkisel tedavinin bilimsel dayanağını sordu. İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nden gönderilen cevapta ise, “Bitkiler ilaç değildir. Bilimsel dayanağı yoktur. Labarotuvar ortamında hiçbir etkisi tespit edilememiştir” denildi.

           Hakkında 'şarlatanlık' soruşturması açıldı


           Bitkisel Tedavi - İbrahim Gökçek Ürünleri Resmi Satış Sitesidir.

           Yorum yap


           • #12
            Bitkisel Tedavi - İbrahim Gökçek Ürünleri Resmi Satış Sitesidir.

            Yorum yap


            • #13
             mesaj gonder
             Bitkisel Tedavi - İbrahim Gökçek Ürünleri Resmi Satış Sitesidir.

             Yorum yap

             Hazırlanıyor...
             X